عضویت در هیات رئیسه اهمیت چندانی ندارد

عضویت در هیات رئیسه اهمیت چندانی ندارد

گروه رسانه ای برای اردبیل در نشستی صمیمی با زهرا قدیمی سخنگوی شورا در دوره پنجم و رییس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری  به گفتگو نشست که حاصل این گفتگو از منظر مخاطبان عزیز  می‌گذرد :

  • در خصوص عملکرد دوره پنجم شورا چه نظری دارید و کار کرد دو ساله این شورا را چگونه ارزیابی میکنید؟

اکثریت اعضای این دوره شورای شهر اردبیل افرادی دارای تخصص و دارای سابقه در حوزه های عمرانی و فرهنگی هستند و هر فرد با توجه به تخصص و سوابق خود در کمیسیون های مختلف فعالیت می‌کند .شورای دوره پنجم ضمن تکمیل پروژه های ناقص مانده از دوره قبل،  پروژه های کوتاه مدت و کوچک را شروع کرده و به سرانجام رسانده است. خوشبختانه با کاردانی شهردار و به لطف همدلی و تعامل موجود بین شورا و شهرداری کارهای عمرانی علیرغم کمبود اعتبارات به خاطر مسائل اقتصادی و تحریم ها در شهر ما اصلا  تعطیل نشده و در حال اجرا می باشد. دارو پخش از جمله ی آن پروژه‌ها بود که به لطف خداوند به بهره‌برداری رسید. همچنین پروژه پل ایستگاه سرعین  در حال انجام است، هرچند شیب  سرعتش به دلیل نبود اعتبارات کند شده است اما امیدوارم با کمک  استاندار و سایر سازمانها بتوانیم ضمن جبران کمبود اعتبار، این پروژه را در حداقل زمان ممکن به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

  • بیشترین مراجعه کنندگان به شورای شهر چه درخواستی دارند؟

 یکی از مشکلات حادی که  گریبانگیر جوانان این شهر شده است و اکثر مراجعه کنندگان شورا هم در این زمینه است بحث اشتغال هست .طبق اساسنامه ،شورا هیچ نوع اختیاری در خصوص اشتغال و جذب نیرو و استخدام ندارد و این مورد از حیطه کاری شورا خارج است. محور فعالیت و اختیارات شورا فقط در زمینه فرهنگی و عمران و آبادانی می باشد البته تنها کاری که شورا در این خصوص میتواند انجام دهد  معرفی عزیزان به مراکز تولیدی و صنعتی میباشد که با تمام وجود انجام میدهد.

  • . با توجه به پست شما که رییس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت می باشد در مورد سرمایه‌گذاری در اردبیل توضیحاتی ارائه فرمایید؟

 متاسفانه با شرایط موجود سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد و یا بسیار کم است  و سرمایه‌گذار داخلی هم علیرغم استقبال شورا اغلب با بی مهری بعضی مسئولین مواجه شده و دلسرد و ناامید می‌شوند . مخصوصاً در شرایط فعلی که  قیمت مصالح سیر صعودی دارد ، اکثر سرمایه گذاران رغبتی به سرمایه گذاری نشان نمی دهند .البته برخی تنگ نظریها و طولانی بودن پروسه  سرمایه گذاری و بروکراسی هم  مزید بر علت شده است.

 زیپ لاین شورابیل اولین زیپ لاین دوچرخه سواری در خاورمیانه است که  در حال اجراست،  رستوران روی آب و کشتی شورابیل  هم خوشبختانه به بهره‌برداری رسیده است اما باید به این نکته بسیار دقت کنیم که ظرفیتهای شهر اردبیل بسیار گسترده و استسنایی است. وقتی که انجمن بین المللی انتخاب شهر های توریستی دنیا که مقر آن در کشور فنلاند است شهردار ما را برای عضویت در این انجمن دعوت می نماید این امر نشان دهنده آن است که  اردبیل به خاطر داشتن موقعیت و شرایط شهر توریستی کم کم پرآوازه می شود .اردبیل با داشتن این همه آب گرم و جنگل و کوه سبلان می تواند نگین ایران باشد.

  • نظر شما در خصوص حواشی به وجود آمده در جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورا چیست ؟

لازمه شور ، وجود اختلاف سلیقه و اختلاف فکر است که منجر به تصمیم  قوی و مفید به حال مردم می شود . تشکیل آن جلسه بخاطرمشرف شدن یکی از اعضای شورا به مکه مکرمه بود.پس از استعلام از فرمانداری مقرر شد جلسه در ۶ مرداد تشکیل شود لذا به اعضا اطلاع رسانی شد .   بعضی از اعضا احتمالا به خاطر اینکه جلسه رسمیت پیدا نکند غیبت نمودند  که اگر بنده جای این عزیزان بودم برای رسیدن به عنوانی درشورا  اینگونه   ناجوانمردانه برخورد نمیکردم و درجلسه حاضر میشدم و به شخص مورد نظر خودم رای  می‌دادم، بالاخره ما دوسال  همکار بودیم ونان ونمک خوردیم  شایسته نبود اینطور برخورد شود .

  • آیا تصمیمی جهت کاندیدا شدن برای ریاست شورای شهر ندارید؟

من دوره اول نایب رئیس شورا بودم و در حد امکان انجام وظیفه نمودم . با توجه به اینکه ریاست شورا وقت گیر هست و فرصت وفراغت  کافی می طلبد ومن هم علاوه بر مسئولیت مادری و تدریس در دانشگاه ،دانشجو هم هستم  لذا چنین تصمیمی ندارم واینکه عضو هیئت رئیسه باشم یا نباشم چندان اهمیتی ندارد مهم تلاش و فعالیت برای پیشبرد اهداف شورا و نفع مردم است.

  • نظرتان در مورد برنامه های هفته اردبیل چیست آیا آنطور که باید انجام گرفت؟

با توجه به استقبال پرشور مردم در سطح شهر مشخص بود که این برنامه ها بهتر از سالهای قبل بوده اما نباید قانع باشیم و پیداست که میتوانست بهتر و قویتر از آنچه که بودبرگزار گردد .شورا و شهرداری هم نهایت همکاری را در این امر با میراث فرهنگی داشته اند.

  • درمورد پارک بانوان و انتقال آن به مکانی دیگر آیا اقدامی صورت گرفته ؟

بله در برنامه ای که استاندار در پارک بانوان حضور داشت از ایشان در این خصوص قول مساعد گرفته شد. من به شخصه خیلی پیگیر این موضوع بودم هرچند خانم محمدلو هم به عنوان مسئول امور بانوان در استانداری بعدها آن را مطرح کرد که این امر نشان دهنده حس همکاری فیمابین است و در نهایت به نفع بانوان عزیزمنجر خواهد شد.مهم گام های است که برای مردم و خصوصا بانوان برداشته می شود.

البته من و خانم محمدلو در  بازدید از زندان زنان و دیدار زنان بدسرپرست یا بی سرپرست همکاریهایی داشته ایم .و در مورد زندان زنان قرار شده ساختمان جدیدی احداث و شهرداری هم از لحاظ تامین مصالح به این امر کمک نماید.

  • حضور بانوان در مجلس شورای اسلامی را چگونه ارزیابی میکنید؟

قطعا بانوان کاردان ،فعال  و بسیار قوی در شهرمان برای حضور در مجلس وجود دارد که ایکاش بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم چرا که با توجه به اینکه نیمی از جمعیت مارا بانوان تشکیل می دهند میتوانند مشکلات این قشر را به خوبی انعکاس دهند ودر این راستا گامهای موثر بردارند.

فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *