بازگشت لایحه منطقه آزاد تجاری اردبیل به مجلس

بازگشت لایحه منطقه آزاد تجاری اردبیل به مجلس

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل نیر، نمین و سرعین در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار به ارائه آمار عملکرد پرداخت

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل صدیف بدری در نشست با خبرنگاران در پاسداشت  یاد شهدای خبرنگار استان و گرامیداشت روز خبرنگار با اشاره به پویایی جامعه رسانه‌ای ارتقا سطح اطلاع رسانی را  یکی از پیش نیازهای اصلی پیشرفت جامعه دانست و گفت :مطبوعات همانند سایر اقشار جامعه در شرایط کنونی اقتصادی در حیطه کاری خود با مشکلاتی مواجه هستند که بیشترین و اساسی ترین مشکلات و نیازهایشان در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری میباشد  و ما برای کمتر شدن این مشکلات در تلاش هستیم

وی افزود : خبرنگاران زبان گویای جامعه هستند که  مشکلات و نیازها را مطرح می‌کنند، در طول سه سال گذشته  ما همواره پیگیر مشکلات مردم بوده ایم  یکی  از اصلی ترین دغدغه های مردم استان پروژه راه‌آهن  بود که  با تلاش و پیگیری نمایندگان و مسئولین، بودجه آن از ۷ میلیارد در سال۹۴  به ۴۰۰ میلیارد در سال ۹۷ افزایش پیدا کرد و  در پایان  سال ۹۹ به نتیجه خواهد رسید و در ادامه از طریق شمال استان به  آذربایجان وصل خواهد شد.

بدری با اشاره به موضوع منطقه آزاد افزود: با پیگیری‌ها و بحث‌های کارشناسی تلاش شده که  لایحه منطقه آزاد  از طرف دولت به مجلس باز گردد تا با تصویب منطقه آزاد اهالی استان بتوانند از مزایای اقتصادی و اشتغالزایی آن در مسیر توسعه استان به بهترین شکل استفاده کنند.

وی با تاکید  به اینکه بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل از طریق جاده ها ی استان اردبیل  انجام میگیرد  اضافه کرد: در بخش بزرگراه ها هم که دغدغه اصلی مردم استان میباشد ،سهم جاده سازی  از  ۲۰۰ کیلومتر در طول سه سال به۸۰۰ کیلومتر افزایش یافته است.

بدری همچنین انتقال آب به اردبیل را از ضرورت‌ها و اولویت های استان توصیف و تصریح کرد: ما اگر در این زمینه اقدامی به موقع انجام ندهیم قطعا با چالشی جدی روبرو خواهیم شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حوزه آب، راه و همچنین پایاب سدها اعتبارات خوبی از محل‌های مختلف به ویژه منابع ملی برای استان جذب شده و از طریق صندوق توسعه ملی نیز هم برای مهار آب‌های مرزی و هم آب شرب روستاییان منابع اعتباری خوبی پیش‌بینی شده است.

بدری همچنین در مورد  فرودگاه اردبیل به احداث سالنهای ترانزیتی اشاره کرد و لزوم بهسازی زیر ساخت ها را از اولویتهای آن برشمرد و افزود: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در طول سه سال در این زمینه هزینه شده و همچنان تکمیل آن ادامه دارد . 

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:  بنیاد مسکن بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان قیر رایگان در سال ۹۷ دریافت کرده است ضمن اینکه  به راه و شهرسازی، نوسازی  و بهسازی مدارس و شهرداری هم  قیر رایگان تعلق گرفته است.

وی همچنین به منع صادرات سیب زمینی اشاره و ادامه داد : با پیگیری نمایندگان محترم استان این موانع برطرف شده است .

بدری در خصوص مشکل واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان افزود : در این خصوص دو مسئله  مطرح است اهلیت و قیمت گذاری که  تأکید من روی قیمت آن بوده که دیوان محاسبات هم بر آن  صحه گذاشته است.

 نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در خصوص مطالبات فرهنگیان ، حق التدریس  بگیران و بازنشستگان هم اظهار امیدواری کرد که تا مهر ماه حقوق این عزیزان  پرداخت خواهد شد .

نماینده مردم اردبیل نیر و نمین در مورد قانون خدمات کشوری هم گفت اقدامات خوبی در اصلاح این قانون صورت گرفته که  امیدوارم آنچه که اتفاق خواهد افتاد به نفع کارمندان و  کارکنان دولت باشد.

فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *