پارک علم و فناوری حلقه اتصال بین دانشگاه، صنعت و جامعه تجارت است

پارک علم و فناوری حلقه اتصال بین دانشگاه، صنعت و جامعه تجارت است


به گزارش گروه خبری برای اردبیل

ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگاران با اصحاب رسانه داشت گفت: نیازمند اطلاع رسانی خبرنگاران در جهت آشنایی و اقشار مختلف مردم در راستای پیشبرد برنامه های این مجموعه هستیم

وی با اشاره به همکاری ۳۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان با پارک علم و فناوری افزود: عملکرد این مجموعه با در نظر گرفتن سابقه کم فعالیتش در سطح کشور بالاتر از سایر استان‌هاست.
ابراهیم‌پور از افزایش تعداد واحد ها و هسته های فناور از ۱۴۵ مورد به. ۲۳۰ مورد خبر داد و گفت: ۵۶ شرکت فعال مورد حمایت پارک به درآمدزایی و بهره‌برداری دست یافته اند.

رئیس پارک علم و فناوری با تاکید بر اینکه این مجموعه حلقه اتصال بین دانشگاه صنعت و جامعه تجارت است از راه اندازی چهارمین کارخانه نوآوری در کشور خبر داد و اظهار امیدواری کرد: که این کارخانه را به دومین و سومین واحد فعال در کشور تبدیل کنیم که فعالیت این کارخانه ها در چهار حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی ، ساختمان و یراق آلات ، گردشگری و چرم مغان خواهیم بود .

ابراهیم پور در ادامه افزود : بالای ۹۰ درصد مسئولان استان با پارک علم و فناوری آشنایی ندارند.در راستای آشنایی مسئولان استان با ظرفیت ها و فعالیت های پارک ، جلسه کمیته اشتغال استان در پارک علم و فناوری برگزار خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه تاکنون از ۱۰ محصول دانش بنیان رو نمایی کرده ایم اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال این رقم به ۴۰ محصول خواهد رسید.

انتهای پیام ۹۸/۱۱۳

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *