اعتدال ادامه دارد

اعتدال ادامه دارد

ریاست پوستی برای سومین سال متوالی در شورای اسلامی شهر اردبیل

انتخابات هیات رئیسه سومین دوره شورای اسلامی شهر اردبیل برگزار شد و بر اساس آن علیرضا پوستی به عنوان رئیس شورای شهر اردبیل برای سومین سال متوالی با اکثریت آرا برگزیده شد.

علی رغم همه حرف و حدیث هایی که در رابطه با سومین دوره انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر اردبیل منتشر میشد اما باید به این نکته توجه داشت که یکی از مهم ترین دلایل تشکیل شوراها و پارلمان ها در سراسر جهان تضارب آرا و رسیدن به نقطه مشترک بر اساس خرد جمعی است ، اگر قرار باشد اعضای یک شورا فرمایشی عمل کنند و بدون هیچگونه چالش و بررسی جوانب و تبادل نظر ، با آرای از پیش دیکته شده ای با چشم بر هم زدنی به توافق و انتخاب نهایی برسند ماهیت وجودی شور زیر سوال میرود و نهایتا خروجی که از این گونه شوراها شاهد خواهیم بود منافع عمومی را محقق نخواهد کرد.

علیرضا پوستی در دو سال گذشته ریاست شورا به عهده داشت و با توجه به ترکیب اعضا و تنش های موجود فی مابین که سعی می‌کردند شورا را به دو دسته تقسیم کنند با اعتدالی که ایجاد می‌کرد فضای شورای شهر را به سمت عقلانیت در تصمیم گیری ها سوق می‌داد.

پوستی شاید تنها گزینه ای باشد که از سوی هر دو طیف شورای شهر مورد اعتماد بوده و تقریبا از ترکیب آرای هیات رئیسه در دو سال گذشته میتوان به این مهم پی برد.

سومین سال انتخابات شورای شهر اما با توجه نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی حساسیت بیشتری را ایجاد کرده بود و سفر یکی از اعضای شورا به حج بر خلاف سالهای گذشته به این حساسیت می افزود .

انتخاب پوستی برای سومین سال متوالی را میتوان تداوم اعتدال در شورای شهر قلمداد کرد چرا که برای اکثر صاحب نظران به نوعی مشخص است که اگر هر کدام از اعضای طرفین شورا به ریاست شور انتخاب میشد بیم تندروی و به تبع آن تنش در فضای شورای شهر می رفت که میتوانست به طور کلی عملکرد شورا و شهرداری اردبیل با مشکلات جدی و عدیده ای روبرو گرداند.

در هر حال آنچه اکنون در انتخابات هیات رئیسه شورای شهر اردبیل رقم خورده است نوید بخش تداوم فضای اعتدال و عقلانی  در شورای شهر است تا شهر همچنان امیدوار به ادامه توسعه و آبادانی باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *