رویال پارک مجموعه‌ای موفق در جذب گردشگر

رویال پارک مجموعه‌ای موفق در جذب گردشگر

فرماندار شهرستان سرعین گفت: ورودی گردشگر به سرعین در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

حسین حسن‌پور در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال استان که در مجموعه آبدرمانی و هتل رویال پارک برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان سرعین در سال‌های اخیر در حوزه گردشگری و جذب توریست با تغییر و تحولاتی روبرو بوده که نمونه موفق این سرمایه‌گذاری رویال پارک است و سرعین را از حالت سنتی در این حوزه به یک رویه نوین در جذب و جلب نظر گردشگر تبدیل کرده است.

وی ضرورت پذیرش گردشگران و مسافران را به شیوه‌های نوین یادآور شد و خاطرنشان کرد: صاحبان واحدهای اقامتی از جمله هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها و همچنین فعالان بخش گردشگری در آب‌های درمانی سعی کردند تا متناسب با ذائقه مسافران و گردشگران سطح خدمات خود را بالا ببرند که قطعا راه‌اندازی این مجموعه‌ها به توسعه و تقویت بخش گردشگری منجر شده است.

فرماندار سرعین با بیان اینکه ۸۰ درصد توان توسعه‌ای و تحولی منطقه سرعین برپایه گردشگری تعریف و تدوین شده است، تصریح کرد: از اول امسال تا ۲۰ مرداد بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تردد خودرویی به مقصد سرعین ثبت شده است که این میزان تردد و ورودی گردشگر نسبت به سال قبل ۳۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

حسن‌پور افزود: ما در کنار حمایت از بخش خصوصی در ورود به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در تحقق شعار زمستان بیدار استاندار اردبیل تلاش می‌کنیم تا راهدارخانه ثابت را در مسیر سرعین – آلوارس راه‌اندازی کنیم که این پروژه هم اکنون ۵۰ درصد پیشرفت دارد.

وی بیان کرد: ما وظیفه تامین زیرساخت را در حوزه سرمایه‌گذاری و جلب و جذب فعالان این بخش با محوریت اجرای پروژه‌های سودآور داریم که هم اکنون در سرعین پروژه باغمیشه و راه‌اندازی چندین مجموعه خدماتی و پارک‌ها و بوستان‌ها با همکاری دستگاه‌های مختلف مدنظر است.

فرماندار سرعین ادامه داد: با ورود گردشگران خارجی و توریسم بین‌المللی آنها در حقیقت به عینه شاهد آرامش و امنیت خاطر در کشورمان هستند و این حضور خود بزرگترین تبلیغ در راستای توسعه گردشگری و حضور سرمایه‌گذاران است و ما از اصحاب رسانه و فعالان اطلاع‌رسانی انتظار داریم به دور از هیاهوهای کاذب سعی کنند واقعیت‌ها را منعکس کرده و انگیزه حضور سرمایه‌گذاران و رغبت در جذب مسافران و گردشگران به درستی فراهم آید.

حسن‌پور گفت: ما سه تشکل مردم نهاد در حوزه‌های زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی در سرعین ایجاد کردیم و امیدواریم با تغییر نگرش نسبت به سرمایه‌گذاران فعالیت‌های حرفه‌ای در بخش گردشگری در این شهرستان رقم بخورد.

وی اظهار کرد: ما هر قدر رویه مثبت و احترام به گردشگران را از سوی آحاد مردم به ویژه اصناف و فعالان مرکز اقامتی و پذیرایی در سرعین بالا ببریم به همان نسبت ذهنیت درست و قابل قبول از گردشگری ایجاد شده و زمینه استمرار حضور گردشگران را در سرعین شاهد خواهیم بود.

فرماندار سرعین ضرورت حضور ناجیان در استخرها و مجموعه‌های آبگرم را در این شهرستان یادآور شد و خاطرنشان کرد: در اکثر این مجموعه‌ها ناجیان و احیاگران فعال هستند اما اگر تخلفی نیز رخ دهد باید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با متخلفین برخورد کند.

حسن‌پور به توانمندی‌های سرعین از جمله آب و هوای خنک، طبیعت بکر، چشمه‌های جوشان و فراوان با منشا کوه سبلان و همچنین تعدد مراکز اقامتی اشاره کرد و افزود: بعید به نظر می‌رسد که سرعین با این همه ظرفیت رقیبی در کشور داشته باشد ولی قطعا ما باید هدفگذاری‌مان را به سمتی ببریم تا با ایجاد جاذبه‌های گردشگری همچون دو پارک آبی در حال احداث و هتل‌های پنج ستاره بتوانیم در خدمت گردشگران و مسافران باشیم.

وی رویال پارک را مجموعه‌ای موفق در حوزه سرمایه‌گذاری و تبلیغات در جذب گردشگر برشمرد و بیان کرد: این مجموعه در یک سال فعالیت خود توانسته است در سطح ملی و حتی بین‌المللی گردشگر جذب کند و در این مدت رویدادهای مختلف ملی و بین‌المللی در این مجموعه آبگرم و هتل چهارستاره تاپ برگزار شده است.

فرماندار سرعین تصریح کرد: ما در این شهرستان با کمترین نزاع و درگیری، سرقت و سایر آسیب‌های اجتماعی روبرو هستیم به طوری که اکثر مسافران و گردشگران از امنیت برقرار شده ابراز رضایت می‌کنند.

حسن‌پور در مورد جاده گردشگری سرعین – ارجستان نیز گفت: ما برای بهسازی و مرمت این جاده گردشگری به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در حالی که اعتبار عمرانی شهرستان ۷ میلیارد تومان است که تامین این رقم خارج از توان اعتبارات شهرستانی است و ما احداث این پروژه را در اولویت پیشنهادات رئیس جمهور قرار دادیم.

وی با اشاره به احداث موزه آب‌های گرم در این شهرستان اضافه کرد: در تامین زمین امیدواریم فضای راه‌اندازی موزه آب‌های گرم در این شهرستان به عنوان یک جاذبه گردشگری فراهم آید.

با مساعدت مسئولان هتل پنج ستاره می‌سازیم

مدیر مجتمع آبدرمانی و هتل رویال پارک سرعین نیز در این مراسم با تبریک روز خبرنگار و تلاش فعالان این عرصه خاطرنشان کرد: مجموعه رویال پارک به عنوان اولین عضو اتحادیه جهانی آب‌های گرم شناخته شده و بنده به دلیل عرق و علاقه‌ای که به زادگاه خودم داشتم سعی کردم در این شهر با احداث این مجموعه مدرن زمینه اشتغال ۱۰۰ جوان را در این مجتمع فراهم کنم.

حسینی گفت: این مجموعه در یک سال گذشته در کنار تلاش برای جذب گردشگران داخلی و خارجی سعی کرده با تدارک امکانات و خدمات این مجموعه از هتل چهار ستاره تاپ گرفته تا سالن کنفرانس، رستوران و کافی‌شاپ، غار آرامش، سونای بخار و … زمینه رضایتمندی مراجعین را فراهم کرده و به عنوان یک مجموعه کامل گردشگری به هموطنان ارائه خدمات کند.

وی خطاب به مسئولان بیان کرد: در صورت همراهی مسئولان و رفع بروکراسی زاید اداری علاقمند هستیم تا در کنار توسعه مجموعه‌های آبدرمانی هتل پنج ستاره‌ای را نیز احداث کنیم تا زمینه ارتقای توانمندی سرعین در بخش گردشگری فراهم آید.

حسینی افزود: ما در یک سال گذشته میزبان رویدادهای مختلف از کنفرانس اکو گرفته تا مسابقات جهانی والیبال در قلب گردشگری ایران بودیم و افتخار می‌کنیم که به عنوان مجموعه‌ای بی‌نظیر در لیست معتبرترین سایت گردشگری دنیا با بازدید ۴۰۰ میلیون نفری قرار گرفتیم.

وی با بیان اینکه به هیچ وجه پدیده گردشگری به عنوان یک پدیده تحول‌آفرین نباید در سایه قرار گیرد، اظهار کرد: ما باید با توجه به ظرفیت‌های مختلف طبیعی و تاریخی و … در قیاس با کشورهای همسایه توانمندی گردشگری خود را به نحوی ارتقا دهیم تا بخش عمده‌ای درآمدهای کشور از همین محل تامین شود.

حسینی ادامه داد: مجموعه هتل و آبدرمانی رویال پارک سرعین از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و در این یک سال سعی کرده است در حوزه‌های مختلف به ویژه بازاریابی و همراهی تورهای گردشگری موفق عمل کند به طوری که در این مدت تور گردشگران از عمان و کویت وارد این مجموعه شده و همچنان سعی بر افزایش توانمندی در این مجموعه داریم.

وی اضافه کرد: بخشی از فعالیت ما از جمله رزرو هتل به صورت آنلاین انجام می‌شود به طوری که ما سالانه با پرداخت هزینه‌ای به فعالان شبکه‌های اجتماعی سعی داریم تا در کل کشور تبلیغات خودمان را به صورت میدانی انجام داده و به شکل نوین در این زمینه سرمایه‌گذاری انجام دهیم.

حسینی به راه‌اندازی یک باب پارکینگ با ظرفیت ۱۵۰ خودرو در جوار این مجموعه اشاره کرد و گفت: در حال رایزنی هستیم تا دو مورد دیگر از این پارکینگ‌ها را برای جلب رضایت مسافران و گردشگران ورودی به این مجموعه مهیا کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: ما تنها آبدرمانی در سرعین هستیم که در طول هفته دو بار آب استخرها را تعویض می‌کنیم و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم در حوزه بهداشتی کوچکترین قصور و کوتاهی انجام شود و آب غار آرامش نیز بر همین مبنا از کیفیت و سلامت کامل برخوردار بوده و رنگ آن بخاطر موقعیت غار در عین زلال بودن کدر به نظر می‌رسد.

در پایان این نشست برای دومین سال متوالی و به همت مجموعه هتل و آبدرمانی رویال پارک سرعین از خبرنگاران فعال در حوزه گردشگری با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

شهرام جباری

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *