سایه سهم خواهی بازندگان برسر شورا

سایه سهم خواهی بازندگان برسر شورا

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل  هفتاد و پنجمین جلسه شورای  شهر در خصوص انتخابات روسای کمیسیون شورای شهر برگزار شد که با تنش  مواجه همراه بود.

 هفتادو پنجمین جلسه شورای شهر در خصوص انتخابات روسای کمیسیون شورای شهر برگزار شد.در ابتدای جلسه دکتر پوستی با گرامیداشت هفته دولت اظهار امیدواری کرد که اندیشه ، عقاید و مسیر انقلابی ایشان به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرد .

 وی ضمن آرزوی توفیق برای دولت تدبیر و امید و دولت محلی از تلاش آنها در راستای حل مشکلات مردم و پیشرفت و ترقی ایران اسلامی قدردانی کرد.

در ابتدای جلسه حسین افسانه طبق روال معمول و بدون استناد به مواد قانونی  به عدم شفافیت تشکیل جلسات مختلف رسمی، فوق العاده و کمیسیون اعتراض کرد و گفت در ارتباط با تشکیل جلسات، با نوعی سردرگمی و بلاتکلیفی مواجه هستیم چرا که  عنوان جلسات مشخص نیست ،این در حالیست که تمامی جلسات شورای شهر کاملا قانونی و با اطلاع رسانی دقیق صورت میگیرد.

 وی همچنین به عدم حضور یکی از اعضا در جلسات و انتخاب ایشان به عنوان نایب رئیس و عضو چند کمیسیون اعتراض نمود و گفت: این رویداد و همچنین عضویت رئیس شورا در کمیسیون ها جزو رخدادهای نادر چند سال گذشته در شورا می باشد اما هیچگونه دلیل قانونی مبنی بر غیر قانونی بودن انتخاب نائب رییس شورا ارائه نکرد چرا که اگر موردی در شورا به تصویب برسد که از نظر قانونی ایرادی برآن وارد باشد فرمانداری مصوبه را تایید نمی کند.

 در ادامه فتحی  با اشاره به نطق پیش از دستور افسانه ،اعتراض وی  را به دلیل عدم داشتن پشتوانه قانونی وارد ندانست و آن را  دلیلی بر ایجاد تنش در شورای شهر عنوان کرد و به رئیس شورا تذکر آیین‌ نامه‌ای داد که اجازه ندهد تعدادی با اعتراض های بی اساس نظم جلسه را بر هم بزنند و در پی سهم خواهی از کمیسیونها باشند.

یعقوب عزیززاده نیز در دفاع از افسانه باز هم بدون اشاره به دلایل موجه و قانونی  به تشکیل جلسات در غیر از وقت قانونی آن اعتراض نمود.

کنعانی دیگر عضو شورای شهر که در طول یکسال گذشته در جلسات شورا واکنش خاصی از وی مشاهده نشده و صرفا در زمان انتخابات هیئت رییسه و کمیسیونها اظهار نظر می کند  به عضویت یک نفر در چند کمیسیون اشاره کرد در حالی که خود وی سال گذشته علیرغم اصرار اعضای شورا مسئولیت هیچ یک از کمیسیونها را نپذیرفته بود در همین رابطه حبیب فتحی در اعتراض به کنعانی گفت شخص خانم کنعانی از پذیرش کمیسیون بانوان سرباز زده و سایر اعضا مجبور شدند کم کاری رویا کنعانی را به دوش بکشند.

در ادامه ی افزایش تنش ها ،سه عضو معترض افسانه ،کنعانی و عزیز زاده باز هم  جلسه شورا  را ترک نمودند.

 زهرا قدیمی با اشاره به عدم پذیرش کمیسیون بانوان از طرف رویا کنعانی این امر را نوعی توهین به قشر بانوان عنوان کرد و گفت : این نوع برخوردها، تنها بهانه ای است برای ایجاد تنش در جلسه که به صورت برنامه ریزی شده انجام گرفت و در اصل خیانت به رای مردم محسوب می‌شود.

در روزهای گذشته تیم بازنده انتخابات هیئت رییسه همواره تلاش کرده اند با عدم حضور در جلسات بی تفاوتی به امور شهری و شهروندان به دلیل ترک جلسه علنی شورای شهر اردبیل را با تنش مواجه کرده و مسائل شهری و منافع شهروندان را به حاشیه بکشانند.

 گفته می‌شود در هفته‌های اخیر تنش‌ها بین اعضای شورا بر سر مسئله انتخابات هیئت  رئیسه افزایش یافته و سهم خواهی بازندگان انتخابات هیئت رییسه از کمیسیونها وضعیت  را به سمت آشفتگی  سوق می دهد.

لازم به توضیح است انتخاب نایب رییس شورای شهر در حالیکه در سفر حج به سر می برد کاملا قانونی است و هیچگونه خللی بر انتخاب وی چه از نظرعرف و چه از نظر قانون انتخابات وارد نیست .

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *