پس از کش و قوس های فراوان روسای کمیسیونهای شورا تعیین شدند

پس از کش و قوس های فراوان روسای کمیسیونهای شورا تعیین شدند

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل هفتاد و پنجمین جلسه شورای اردبیل در خصوص تعیین روسا و اعضای کمیسیون ها برگزار شد.

 پوستی رییس شورای شهردر آغاز جلسه ابراز امیدواری کرد با تعامل و یکدلی کلیه اعضا برای توسعه و پیشرفت شهر گام های موثری برداشته شود.

 وی ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر مناف زاده پزشک نیکوکار اردبیلی از فعالیت های ارزنده ایشان قدردانی کرد.

پوستی تعیین روسای کمیسیون ها و اعضای داخل و خارج از شهرداری را در دستور کار جلسه قرار داد و خواستار نظرات و پیشنهادات دیگر اعضای شورا در این زمینه شد.

رییس شورای شهر اردبیل با اشاره به صحبت و رایزنی های صورت گرفته ریاست کمیسیون های شهرداری را به شرح ذیل اعلام کرد: زهرا قدیمی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و مالی و کمیسیون بانوان و خانواده،  جواد انصاری به عنوان رئیس کمیسیون ایثارگران و حقوقی  ،غریبی رئیس کمیسیون فنی و عمرانی ، حبیب فتحی رئیس کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی،علیرصا پوستی رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت و کمیسیون بهداشت سلامت و محیط زیست   ،عزیز زاده رئیس  کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری و گردشگری ، یونس رونقی رئیس کمیسیون خدمات شهری ،رویا کنعانی سادات رئیس کمیسیون زیبا سازی محیط شهری  ویعقوب هاشمی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک  .

 در ادامه یعقوب هاشمی ضرورت و لزوم نظارت همه اعضای شورا بر عموم کمیسیون ها را یاد آور شد و گفت : عدم عضویت اعضا دریک کمیسیون از میزان مسئولیت ایشان در قبال خدمت رسانی به مردم و لزوم نظارت آنها کم نمیکند. 

رویا کنعانی  با اعتراض به نحوه چیدمان کمیسیون‌ها آن را به دور از عدالت و انصاف  خواند که در ادامه فتحی با استناد به نظر اکثر اعضا و رای گیری و شفافیت لازم در این خصوص اعتراض را وارد ندانست .

 حسین افسانه دیگر عضو شورا ضمن یاد آوری اهمیت تعامل و همکاری ، رای گیری را امری قانونی در مورد انتخابات هیئت رئیسه برشمرد  و همچنان به عدم حضورفیزیکی یکی از اعضا ضمن  انتخاب ایشان به ریاست کمیسیون معترض شده و خواستار رویت درخواست کتبی ایشان برای حضور در کمیسیون شد .

علیرضا غریبی استناد به قانون  را برای معترضین  امری ضروری خواند و به عدم پذیرش مسئولیت برخی کمیسیونها  توسط بعضی از اعضا اشاره کرده و آن را از دلایل  ارائه مسئولیت  این کمیسیون ها به آقای انصاری برشمرد.

پوستی با قرائت نامه آقای انصاری اعلام آمادگی ایشان را به صورت کتبی به اطلاع اعضا رسانده وبه قانونی بودن  این امر تاکید کرد .

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: سعی شد تا همه اعضای شورای شهر در کمیسیون‌های مختلف حضور پیدا کنند اما برخی از اعضا مسئولیت تعدادی از کمیسیون‌ها را  عهده‌دار نشدند که بالاجبار مسئولیت آن کمیسیون به عضو دیگر واگذارشد.

همچنین در این جلسه مسئولیت هریک از اعضای شورای شهر در کمیسیون‌ها و سازمان‌های شهرداری و  کمیته‌ها و کمیسیون‌های استانی و شهرستانی برای یک سال آتی مشخص گردید.

در ادامه برای اجرای کانال سنگی خیابان صدا و سیما ، تکمیل واحدهای تجاری شهرک سینا، مجوز برای خرید نهاده های گل و گیاه و ساماندهی تابلوهای شهری تصمیم گیری شد.

همچنین ارائه تخفیف  ۳۰ درصدی در صدور پروانه به خصوص برای افرادی که قبلا مبلغی را به عنوان پیش پرداخت واریز کرده اند ، از طرف شهرداری برای شهروندان مطالبه گردید.

انتهای پیام

فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *