پینگ پنگ اردبیل جانی تازه گرفت

پینگ پنگ اردبیل جانی تازه گرفت

با تلاش هیئت پینگ پنگ و مسئولین ، باشگاه این رشته ورزشی با امکانات مدرن بازسازی ودر ماههای اخیر افتتاح شد . به همین بهانه برآن شدیم با علی دهقان رئیس هیئت پینگ پونگ به گفتگو بنشینیم.

علی دهقانی رئیس هیات پینگ پنگ استان اردبیل در خصوص شرایط فعلی این رشته  ورزشی دراستان به خبرنگار گروه رسانه ای برای اردبیل گفت:هیات  تنیس روی میز در اردبیل با دارا بودن سابقه ۶۰ ساله تا این اواخر فعالیت و امکانات قابل توجهی نداشت . وی از تکمیل و افتتاح سالن هیئت پینگ پنگ خبر داد و افزود: به همت وتلاش شبانه روزی آقاخانی ،مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان اردبیل وبهتاج ،مدیر کل اسبق  وهمکاران فعال در هیئت  ، فضایی به مساحت ۶۰۰ متر با امکانات به روز ورزشی  تحت عنوان خانه پینگ‌ پونگ اردبیل  افتتاح شد که این امر  می‌تواند گام موثری برای پیشرفت این ورزش در استان ما باشد. این سالن که جزء چهار سالن استاندارد کشور میباشد با استفاده از کمکهای مالی خیرین ورزشی وهمکاران اردبیلی و شهرستانی تجهیز شده است.

 دهقانی همچنین با اشاره به فعالیتهای هیئت در راستای ارتقاء سطح مربیان و بازیکنان این رشته افزود: بعد از افتتاح خانه پینگ پنگ ازآقای تدبیری مربی تیم  ملی  دعوت شد که  به مدت یک هفته در اردوی باز آموزی  بازیکنان و مربیان این رشته حضور داشته ومهارت و دانش خودرا دراین زمینه به مربیان ما انتقال دهدکه بعداز این تعامل و تغییر شیوه آموزش، بازیکنان ما در جهت پیشرفت گامهای مهمی برداشتند.

رئیس هیئت پینگ پنگ اضافه کرد: دسترسی آسان به مربیان مطرح تیم ملی را میتوان از دلایل مهم موفقیت بعضی از استان ها برشمرد. هیئت پینگ پنگ استان نیز برآن است باموافقت فدراسیون، در اردبیل کلاسهای سطح یک جهانی برگزار نماید.

 دهقانی از فراخوانی که در این زمینه صورت گرفته خبر داد و گفت : در صورتی که تعداد داوطلبان به ۲۵ نفر برسد از فدراسیون درخواست مربی خواهد شد .

 وی همچنین تصریح کرد: در این راستا  میزبانی اردوی تیم ملی نوجوانان جزو برنامه های هیئت می باشد  که  به مدت دو هفته در اردبیل برگزارخواهد شد وامید است مربیان و بازیکنان استان بتوانند از این فرصت بهره کافی ببرند.

رئیس هیئت پینگ پنگ استان اردبیل گفت : برای استعداد یابی این  ورزش  تعامل با آموزش و پرورش بهترین گزینه است .  بدین معنی که مربیان استعداد یاب  در  پایه پنجم ابتدایی که رشته تخصصی شان پینگ پنگ است حضور یافته  و دانش آموزان علاقه مند و مستعد را شناسایی و انتخاب کنند.

رئیس هیئت پینگ پنگ استان اردبیل به سطوح مختلف مسابقات اشاره کرد وافزود : ما در داخل استان با برنامه ریزی منظم سالانه بیش از ۴۰ مسابقه برگزارمیکنیم که  این امر نشان دهنده تلاش و موفقیت هیئت در انجام مسئولیتهای خود می باشد.

دهقانی از تلاش و تمرین و پشتکار تیمهای شهرستانی یاد کرد و از پیشتاز بودن شهرستان پارس آباد در مسابقات پینگ پنگ خبر داد وتصریح کرد : درسطح  کشورنیز  سه تن  از بازیکنان استان به رتبه های  نهم، شانزدهم و سی و دوم دست یافته اند ضمن این  که این سه نفر شایستگی حضور در تیم ملی را  نیز دارند .

وی خاطر نشان کرد: در سطح بین‌المللی هم با جمهوری آذربایجان در حال مذاکره برای  برگزاری مسابقات رفت و برگشت هستیم .

دهقانی همچنین به مشکلات موجود در این رشته ورزشی اشاره کرده و تاکید کرد:بدون شک یکی از مشکلات عمده عدم تخصیص بودجه مناسب برای هیئت های ورزشی است که از طریق اجاره دادن سالن برای رده سنی بزرگسالان و ادارات محقق میشود .

وی از گران بودن وسایل مورد نیاز این بازی به عنوان مشکل دیگر یاد کرد و اضافه کرد : خانواده هایی هستند که فرزندشان دارای علاقه ،استعداد وانگیزه برای پیشرفت در این عرصه میباشد اما به دلیل نبودامکانات و  بضاعت مالی قادر به حمایت از فرزندانشان نیستند ضمن اینکه  امکانات دولتی محدود بوده و کمک به چنین بازیکنان مستعدی خارج از توان است . گرچه ما خودمان در صدد هستیم باهمیاری همکاران وخیرین ورزشی استان با تشکیل صندوقی تاحدودی نسبت به حل این مشکل اقدام کنیم.

رییس هیات پینگ پنگ استان در این خصوص از اقدامات خداپسندانه مهدیزاده مدیرعامل شرکت طنین پیک سبلان بزرگترین کارخانه وصادرکننده توپ ورزشی ایران و شرکت آیلین مهررازی  آذربایجان  تشکر وقدردانی کرد و افزود: همانطوریکه مدرسه سازی وکمک به آموزش  جایگاه معنوی خاصی دارد کمک به ورزش وپرورش جسم آینده سازان این مرزوبوم هم از ارزش واهمیت ویژه ای برخوردار میباشد و لزوم فرهنگ سازی این امر در بین خیرین احساس می شود. چه بسا پرورش و سلامت جسم مقدمتر است ضمن اینکه سرمایه گذاری در این زمینه و پرورش افراد مستعد باعث افتخار آفرینی در عرصه های بین المللی نیز خواهد بود.

فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *