صعود بانوان فوتسال به دور دوم مسابقات کشوری

صعود بانوان فوتسال به دور دوم مسابقات کشوری

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل با اشاره به حضور فعال و موثر فوتبال و فوتسال استان در مسابقات لیگ های استانی و کشوری گفت: سال جاری سه تیم فوتسال از استان در لیگ دسته دو کشوری شرکت خواهد کرد.

به گزارش گروه رسانه‌ای برای اردبیل صمد نوتاش در جمع خبرنگاران گفت : این مسابقات طبق برنامه سازمان لیگ فوتسال کشور آغاز خواهد شد و تلاش برآن است تا تیم های استان با شرایط مناسب در مسابقات لیگ دو حاضر باشند.

وی اضافه کرد : سایر رده های سنی نونهالان نوجوانان و جوانان و امید نیز در لیگ های کشوری حضور خواهند داشت که البته با توجه وضعیت خوب فوتسال استان صعود به لیگ دسته یک کشور نیز دور از انتظار نیست .در سال جاری سه تیم فوتبال نیز در لیگ دسته سه از استان اردبیل شرکت خواهد کرد و شهرستان کوثر هم برای اولین باردر لیگ دسته ۳ کشورحضور خواهند داشت .

نوتاش افزود: تیم نخبگان مهر اردبیل و شاهین کوثر آذربایجان  در مسابقات لیگ دسته ۳ کشور حضور دارد. نوتاش یادآور شد در صورت عدم تمایل تیم شهرداری به حضور در مرحله دوم لیگ سه، این امتیاز به یکی از تیم‌های استان واگذار خواهد شد.

وی تصریح کرد :در سال ۹۸ استان اردبیل در مرحله اول دو تیم و در مرحله دوم لیگ سه ،یک تیم  از استان حضور خواهد داشت .

 رئیس هیئت فوتبال استان در مورد وضعیت فوتسال بانوان گفت: تیم بانوان استان از مرحله اول به مرحله دوم صعود کرده است.وی گفت ۲۶ تیم از استان اردبیل در مسابقات فصل جاری کشوری شرکت خواهند کرد. وی با اشاره به صدور مجوز برای ۷۲ مدرسه فوتبال در سطح استان گفت برای مربیان و مدیران مدارس فوتبال صلاحیت فردی از مبادی ذیصلاح اخذ شده و سپس مجوز صادر گردیده است که می تواند فوتبال پایه استان را برای سطوح بالاتر و پشتیبان سازی برای تیم‌های ملی آماده نماید.

وی همچنین از برگزاری دوره های دانش افزایی برای استاندارد سازی و ارتقای سطح علمی و دانش مدارس فوتبال خبر داد و اضافه کرد: در این خصوص از رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال دعوت کردیم یک دوره دانش افزایی و مدیریت فوتبال پایه را در استان برگزار کند .  در راستای این موضوع برای اولین بار در استان دوره سنجش قابلیت‌های فرد ی بازیکنان در مدارس فوتبال  با همکاری کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در اردبیل برگزارشد  که در آن دو نفر از برجسته ترین مدرسان  کشوردر آن حضور داشتند و مباحث خوبی در جهت دانش افزایی ارتقاء سطح مربیان  انجام دادند.

رئیس هیئت فوتبال استان در خصوص نحوه استعداد یابی در سطح استان گفت : کمیته جوانان  مربیان استعدادیاب را به همه شهرستان‌ها اعزام و بهترین بازیکنان و نخبگان را از شهرستان‌ها استعداد یابی و کشف میکنند .

صمد نوتاش در ادامه به فوتبال و فوتسال بانوان نیز اشاره و افزود: کمیته بانوان برنامه های خوبی در این حوزه انجام می دهند و تیم فوتسال بانوان به دور دوم مسابقات کشوری صعود کرده است.

رئیس هیئت فوتبال استان گفت: در مجموع ۱۴۶ تیم فوتبال و فوتسال در باشگاه‌های استان در رده های  مختلف حضور دارند.

وی به بیان مشکلاتی که در زمینه فوتبال مطرح است پرداخت و افزود مشکلات و کمبودهای پیش روی فوتبال را بتدریج باید مرتفع کنیم .

نوتاش افزود : هیات فوتبال استان اردبیل در ارزیابی فدراسیون فوتبال در بین ۲۲ استان غیر برخوردار رتبه اول را کسب نموده است.

فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *