هدف ما تولید محصولات صادرات محور است

هدف ما تولید محصولات صادرات محور است

غرفه کشت و صنعت مغان در شانزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی دام و طیور و صنایع وابسته  بیانگر تحولات چشمگیرو توسعه صنایع بعد ازواگذاری به بخش  خصوصی بود .     

 به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل مدیر روابط عمومی کشت و صنعت مغان با اشاره به تحولات چشمگیر این مجموعه بعد از واگذاری به بخش خصوصی گفت :  اشتغال جوانان  امروزه مهمترین دغدغه مسئولان و  خانواده ها است . در این حوزه اقدامات مهم و موثری در این شرکت انجام شده از جمله  جذب و بکار گیری ۵۰۰ نفرنیرو که با درج آگهی این استخدام صورت گرفت. ضمن اینکه یک هزار و ۴۷۰ نفر نیروی پیمانکاری نیز تبدیل وضعیت شد و به نیروی رسمی  تبدیل  شدند.وی همچنین به چشم انداز استخدام ۱۰هزار نفری در آینده اشاره کردو افزود:با توسعه صنایع تبدیلی و کارخانجات متعدد بدون شک این امر محقق خواهد شد.

محمدی در خصوص سرمایه گذاری های اخیر صورت گرفته در کشت و صنعت مغان گفت :با همت دکتر ژائله رئیس هیئت مدیره ومهندس گلچین مدیر عامل  شرکت کشت وصنعت مغان در هشت ماه گذشته  ۳۱۷ میلیارد تومان به صورت مستقیم سرمایه گذاری شده است. وی همچنین به سرمایه‌گذاری یک و نیم میلیارد تومانی برای راه اندازی مرکز تغذیه دام دریکی از ایستگاه های دامپروری اشاره کرد و افزود:این مرکز با  ظرفیت تغذیه شش هزارراس گاو در روز است و در دیگر ایستگاه های دامپروری نیز انجام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی کشت و صنعت مغان همچنین از سرمایه گذاری ۱۰۵ میلیارد تومانی برای راه اندازی کارخانه های روغن کشی خبر داد و تصریح کرد:  ظرفیت این کارخانه ها ۳۰۰۰ تن  در روز است و علاوه بر اشتغالزایی مستقیم، در توسعه صنایع تبدیلی نیز موثر خواهد بود.

محمدی همچنین به احداث کارخانجات رب ، پنیر سازی و پروسس میوه یا کمپوت سازی  میوه اشاره کرد و افزود: به طور قطع کشت و صنعت مغان در آینده نزدیک به یکی از قطب های مهم اقتصادی شمالغرب و بلکه ایران تبدیل خواهد شد و شاهد تحولات چشمگیری  در صنایع تبدیلی خواهیم بود.

وی همچنین  خرید ماشین آلات و ادوات  کشاورزی را یاد آور شد و افزود: خرید کمباین برداشت گوجه با بازده  مزرعه ای  ۸۰ تن در ساعت و قیمت ۲۴ میلیارد تومان به میزان  ۴ دستگاه ،از اقدامات مهم و موثر در زمینه کشاورزی بوده است.

 وی گفت : نوسازی کارخانه قند با سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد تومان و ظرفیت ۵۰۰۰ تن ازدیگر اقدامات قابل توجه در زمینه توسعه صنایع است که تا قبل از واگذاری تنها دو ماه در سال فعالیت داشت ، اما اکنون با سرمایه گذاری انجام گرفته ظرفیت فعالیت تا ده ماه در سال افزایش خواهد یافت.

مدیر روابط عمومی شرکت کشت و صنعت مغان همچنین با یادآور شدن خرید دو دستگاه کمباین آلمانی برداشت چغندر قند با بازده ۳/۶ هکتار در ساعت به ارزش ۱۷ میلیارد تومان که به تازگی  به ماشین آلات  مجتمع اضافه شده  است خاطر نشان کرد : با خرید این ماشین آلات و نوسازی کارخانه قند پیش بینی میشود چغندر نه تنها از پارس آباد بلکه از سایر شهرهای استان واستانهای هم جوار  نیز خریداری وبرای تولید شکر اقدام خواهد شد.

   محمدی همچنین اظهار کرد:خرید ۴۹ دستگاه تراکتور با قیمت ۹ میلیارد تومان  از اقدامات  اخیر کشت و صنعت مغان بوده که در راستای افزایش بهره وری در زمینه کشاورزی بکار گرفته می شود.

 محمدی در زمینه صادرات نیز عنوان کرد: صادرات جزو  برنامه های اساسی شرکت کشت و صنعت مغان است و با برقراری پروازهای باری انتظار می‌رود گام مهمی در این خصوص برداشته شود. وی  بازار کشورهای همسایه را برای صادرات محصولات کشت و صنعت مغان مناسب خواند و تصریح کرد :بدون تردید افزایش صادرات در اقتصاد منطقه موثر خواهد بود.

وی افزود: برای اولین بار در این مجتمع کشت سیب زمینی صورت گرفت و برای کاشت دیگر محصولات از جمله چای مطالعاتی صورت گرفته است  و ما تلاش می‌کنیم با مطالعه و ارزیابی دقیق در راه توسعه گام بیشتری برداریم.

فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *