حمایت از تولید و اشتغالزایی ، اولویت اصلی بانک تجارت در استان اردبیل است

حمایت از تولید و اشتغالزایی ، اولویت اصلی بانک تجارت در استان اردبیل است

به مناسبت گرامیداشت هفته بانکداری اسلامی ، مدیر شعب بانک تجارت استان اردبیل در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان داشت : حمایت از تولید و اشتغالزایی ، اولویت اصلی بانک تجارت در استان اردبیل است 

رضا اسکندری زنجانی در نشست خبری خود با خبرنگاران ، مدیران مسئول نشریات و اصحاب رسانه که به مناسب هفته بانکداری اسلامی در سالن جلسات ساختمان مدیریت شعب بانک تجارت استان اردبیل برگزارشد ،  با تسلیت ایام سوگواری حضرت سید الشهدا (ع) بزرگترین درس واقعه کربلا را پایداری و مقاومت در برابر استکبار و دفاع از حق دربرابر باطل دانست و آزادگی را  پیام اصلی عاشورا خواند . مدیر شعب استان در ادامه به سوالات حاضرین پاسخ داده و عنوان نمود : در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تامین منافع سهامداران و ذینفعان بانک و به منظور حمایت از سرمایه گذاری و رونق تولید که محور و اساس فعالیتهای بانک تجارت است ، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزی وریالی طی دوسال در اختیار واحدهای تولیدی استان اردبیل قرار خواهدگرفت .

مدیر شعب بانک تجارت اردبیل در ادامه  با بیان اینکه خبرنگاران باید مشکلات مردم را به شکل صحیحی منتقل کنند خاطر نشان کرد: صداقت در اطلاع رسانی، رمز اعتماد سازی و جلب مشارکت عمومی است و همانگونه که اجرای دقیق عدالت و اجتناب از تبعیض می‌تواند در جلب رضایت و اعتماد جامعه مؤثر باشد، صداقت در گفتار و رفتار و اطلاع‌رسانی درست مبتنی بر حقایق و واقعیت‌های موجود ، از ضروریات جامعه مردم سالاردینی به شمار می‌رود ، اسکندری  در ادامه افزود :  اگردردوران دفاع مقدس مردم بصورت همه جانبه از جبهه ها حمایت می کردند ناشی ازصداقت بین مردم و مسئولان بود که در شرایط فعلی نیز باید این اعتماد دوطرفه بیشتر از قبل حکمفرما شود .

اسکندری در ادامه سخنان خود وصول مطالبات را مهمترین اولویت کاری بانک تجارت در سطح استان اردبیل اعلام و بر ضرورت بازگشت منابع راکد به چرخه تولید و اقتصاد استان تاکید نمودو از خبرنگاران خواست در این خصوص فرهنگسازی کنند. وی تثبیت اشتغال موجود و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی را اولویت اصلی بانک تجارت در استان اردبیل عنوان کرد و افزود: بانک تجارت همسو با سیاستهای حمایتی دولت محترم  مصمم است تا سطح اشتغال رادر تمامی واحدهای تولیدی حفظ و مورد حمایت همه جانبه خود قراردهد.  وی حمایت از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع  را از جمله اهداف تعیین شده برای شبکه بانکی در سطح کشور عنوان کرد و افزود: سفر اخیر مدیران بانک‌های کشور که با تدبیرشایسته استاندار محترم و برای اولین بار درکشوراتفاق افتاد، گام مهمی در راستای حفظ و افزایش میزان اشتغال و رونق تولید بود .

وی با اشاره به تشکیل ستاد برای حل مشکلات بدهی واحدهایی که از بانک تجارت تسهیلات گرفته ولی موفق به بازپرداخت وام خود نشده‌اند، گفت: بانک تجارت در تلاش است تا تمامی واحدهای تولیدی به شرط ادامه تولید و حفظ سطح اشتغال مورد حمایت و مساعدت در بازپرداخت بدهی خود قرار گیرند.

مدیر شعب بانک تجارت استان اردبیل گفت : نظام بانکی به عنوان بخش مهمی از حاکمیت کشور در مواقع مختلف می‌تواند مسائل و مشکلات را مردم را مرتفع نموده و موجب شکوفایی جامعه شود ، ایشان در همین راستا از پرداخت۱۴۸۳ فقره وام ازدواج به مبلغ ۲۳۵ میلیارد ریال طی سال گذشته توسط بانک تجارت اردبیل خبر دادو گفت : ۷۵۰ فقره وام ازدواج نیز به میزان ۲۳۷ میلیارد ریال در سالجاری پرداخت  شده و به یاری خداوند متعال پرداخت تسهیلات ازدواج بدون هیچگونه مشکلی و با حساسیت بیشتر ادامه خواهد داشت .

رضا اسکندری در مورد بخشودگی تسهیلات معوق  زیر یک میلیارد ریال در قالب بند ل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ هم افزود: مطالبات معوق عموم مشتریان در قالب تبصره مذکور ، مشمول بخشودگی سود و جرائم می شوند بشرط آنکه اصل تسهیلات پرداخت شده کمتراز یک میلیارد ریال بوده و در سال ۹۵ و قبل از آن به سرفصل مشکوک الوصول منتقل و اقدام حقوقی نیز شروع شده باشد .  

وی بدنه کارشناسی بانک را در بررسی اعطای تسهیلات کاری و پویا اعلام کرد و تصریح نمود: در صورت تکمیل مدارک از سوی متقاضیان طرحهای تولیدی و عمرانی حداکثر ظرف ۱۵ روز پروسه کارشناسی انجام و به متقاضی اعلام می شود.

وی همچنین از عقد تفاهم نامه حمایت بانک تجارت از شرکتهای دانش بنیان درصندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و اظهار نمود: بانک تجارت برای فعال سازی واحدهای تولیدی و طرحهای دانش بنیان جزو بانکهای پیشرو می باشد که این حرکت بانک یکی از مصادیق بارز حمایت از تولید ملی است .

وی در ادامه  با اشاره به فعالیتهای اجتماعی بانک تجارت گفت : بانک تجارت درحوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی همواره در کنار مردم بوده و با اهدای کمکهای نقدی و غیر نقدی تکلیف و مسئولیت اجتماعی خود را ایفا می نماید . بعنوان  نمونه در حادثه سیل اخیر ، بانک تجارت بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال ازکمکهای نقدی  هموطنان راجمع آوری وبه مناطق سیل زده اهدا نمود که قریب ۵۰ میلیارد ریال از این مبلغ صرفا توسط همکاران بانک تجارت تامین شده بود . ضمن اینکه در خانه سازی ، مدرسه سازی و آبادانی روستاها  بودجه های قابل توجهی تخصیص و پرداخت می شود . همچنین اسکندری زنجانی اهم فعالیتهای اجتماعی بانک تجارت  اردبیل ، نظیرفعالیتهای زیست محیطی ،توزیع لوازم تحریر در مناطق محروم ، حمایت از بیماران کلیوی و حمایت از کودکان بی سرپرست و مبتلا به سرطان را  تشریح نموده و افزود:  در دیداری که اوائل شهریور  با اعضای هیات مدیره بنیاد حمایت از کودکان بی‌سرپرست و مبتلا به سرطان  استان اردبیل داشتیم توافقات خوبی حاصل شدکه از آن جمله می توان به  جمع‌آوری کمکهای نقدی همکاران بصورت ماهانه واهدای آن به بنیاد مذکور اشاره کرد .

مدیر امور شعب بانک تجارت استان اردبیل در ادامه سخنان خود حمایت از طرحهای گردشگری در استان را در گذشته بسیار موفق دانست و گفت: اکثر هتلهای احداث شده در شهر توریستی سرعین از تسهیلات بانک تجارت بهره مند شدند و خاطره خوبی از آن دارند که متاسفانه با عدم ایفای تعهدات ، مشکلاتی بوجود آمده و امیدواریم با بازپرداخت بموقع اقساط شرایط ادامه  این روند  همچنان مهیا گردد. اسکندری زنجانی در پایان این  نشست با تبریک هفته بانکداری و تقدیر از همکاران ، جایگاه بانک تجارت را در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر، گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و خارجی ، حوالجات ارزی  و صدور ضمانت نامه‌ها جایگاهی برتر و بدون رقیب در استان اردبیل نامید و از رتبه دوم بانک تجارت اردبیل درحوزه  پایانه‌های فروشگاهی در بین کلیه مناطق بانک تجارت کشور خبر داد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *