گام اول برای معرفی ورزشهای ماجراجویانه در اردبیل برداشته شد

گام اول برای معرفی ورزشهای ماجراجویانه در اردبیل برداشته شد

در راستای توسعه گردشگری گام اول برای معرفی ورزشهای ماجراجویانه در اردبیل برداشته شد

فعال حوزه ورزش های ماجراجویانه گفت: اردبیل ظرفیت ویژه ای برای معرفی ورزش های ماجراجویانه دارد و در این خصوص گام اول برای معرفی ورزشهای ماجراجویانه در اردبیل برداشته شد

نیما حسن زاده در گفتگوی تفصیلی با نشریه نوید سحر اظهار کرد: در گردشگری ماجراجویانه برخی افرادی هستند که به انجام دادن کارهای مخاطره‌آمیز علاقه زیادی دارند. اینگونه افراد با اقدام به مسافرت ماجراجویانه به این نیازهای درونی خود پاسخ می دهند.
نیما حسن زاده با بیان اینکه استان اردبیل در حوزه گردشگری ورزشی ماجراجویانه ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد، گفت: به طور مثال یخ نوردی در مشکین شهر ، جت اسکی پاراسل در شورابیل می‌تواند از جاذبه های ورزشی ماجراجویانه در اردبیل باشد.
وی گفت: لازم است در بحث های ورزشی و ماجراجویانه یک نیاز سنجی در سطح استان انجام گیرد تا بتوانیم با برنامه‌ریزی در این حوزه عمل کنیم. قدم اول در این خصوص باید معرفی قابلیت های گردشگری ورزشی ماجراجویانه باشد.
حسن‌زاده با اشاره به اینکه نباید نگاه ها به حوزه ورزشی و گردشگری محدود به برگزاری چند رویداد در چند رشته باشد، گفت: متاسفانه غفلت‌هایی در حوزه گردشگری ماجراجویانه در سطح استان انجام شده است و باید این رویداد ها از حالت فصلی خارج شود و برای کل سال برنامه هایی برای اجرای رویدادهای گردشگری ماجراجویانه داشته باشیم.
وی تصریح کرد: امسال برای اولین بار کتاب راهنمای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ورزشی ماجراجویانه تهیه شده است که این می تواند راهنمای خوبی برای سرمایه گذاران باشد.
فعال حوزه ورزش های ماجراجویانه اشاره کرد: اخیراً با همکاری اداره کل ورزش و جوانان یک کتابی برای معرفی این ظرفیت ها در حال تکمیل است و امیدواریم تا پایان سال نشر شود.
حسن زاده اضافه کرد: در این حوزه بخش خصوصی و علاقه‌مندان می‌توانند فعالیت‌های خوبی انجام دهند و همچنین امیدواریم مسئولان مربوطه مهارتهای لازم را از طرح‌های ویژه در این خصوص انجام دهند.
وی گفت: ورزشهای سه گانه می تواند جزو مواردی باشد که در حوزه گردشگری ورزشی ماجراجویان در سطح استان مخاطبان جدیدی داشته باشد.به طور مثال ابداعاتی از برگزاری ورزشهای همگانی در سطح استان به ویژه در حوزه گردشگری انجام گرفت که نتایج مثبتی در پی داشت.
حسن زاده یادآورشد: لازم به ذکر است سرمایه‌گذاران در این حوزه نیازمند هزینه های هنگفت نمی باشند و با اندکی هزینه می توان در حوزه گردشگری ورزشی ماجراجویانه سرمایه گذاری کرد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ اقدامی در خصوص شناسایی قابلیت ها در حوزه گردشگری ورزشی ماجراجویانه انجام نگرفته، گفت: شهرستان هیر و دریاچه شورابیل می تواند یکی از مقاصد اصلی گردشگری ماجراجویانه در سطح استان باشد
فعال حوزه ورزش های ماجراجویانه ادامه داد: به طور مثال فضای خوبی در سطح شورابیل نیز برای سرمایه گذاری ورزش های ماجراجویانه وجود دارد که متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است و عمده مشکل اساسی این حوزه این است که قابلیت های ورزشی استان اردبیل و شهرستان های اردبیل معرفی نشده است.
وی با تاکید بر اینکه در بحث مجوز ها نیاز به مجوز از اداره ورزش و جوانان است، افزود: عمده ترین رشته های ورزشی زیر نظر سه هیات از قبیل هیات همگانی، هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی است و سرمایه گذاران می توانند از هیات های ورزشی مجوز خود را دریافت و شروع به فعالیت کنند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *