برگزاری همایش روز استاندارد در اردبیل

برگزاری همایش روز استاندارد در اردبیل

همزمان با روز جهانی استاندارد همایشی در سالن اجتماعات اداره استاندارد اردبیل برگزار شد

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل به مناسبت روز جهانی استاندارد پیش از ظهر چهارشنبه همایشی در سالن اجتماعات اداره استاندارد اردبیل باحضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد در این همایش از ۱۰ واحدتولیدی برتر اردبیل در حوزه رعایت استانداردهای تدوین شده تجلیل شد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل با اشاره  به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با محوریت تولید در سال جاری ، اظهار کرد : در راستای کیفیت بخشی به تولیدات داخلی تمدید پروانه در ۶ ماهه اول سالجاری بالغ بر ۷۱ مورد صورت گرفته که رشد ۶۶ درصدی را نشان می‌دهد.

هاشم علایی به لزوم  نظارت بر اجرای استاندارد در استان تاکید کرد  و افزود : در ۶ ماه گذشته ۴۳۲ مورد نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی را شاهد بودیم ضمن اینکه  بازدید از یک هزار و ۶۰۷ نازل سوخت  نیز از ابتدای سالجاری صورت گرفته است

 وی افزود: در راستای آموزش و تدوین نهایی استاندارد   نیز تاکنون ۲۰ برنامه در اداره کل استاندارد استان اردبیل اجرا شده ضمن اینکه  برای نخستین بار دو نفر از کارکنان این اداره  نسبت به تدوین استاندارد جدید در ISO  ارائه طرح نموده اندکه نشانگر کارآمدی و خلاقیت کارکنان این اداره است.

وی طرح طاها را از طرح‌های مهم  استاندارد خواند و تصریح کرد : این طرح  به حضور استاندارد در جامعه و اعتمادسازی و توجیه جامعه در راستای  اهمیت به کیفیت با ماهیت حفظ سلامتی و ایمنی در جامعه  اجرا می‌شود که در این خصوص نیز در سطح استان اقدام به بالغ بر ۳ هزار و ۱۸۵ مورد بازرسی شده است.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل به  لزوم استانداردسازی تجهیزات اماکن تفریحی  اشاره کرد و گفت: به دلیل ارتباط مستقیم شهر بازیها و زمینهای بازی با سلامت مردم  در شش ماه نخست سال بیش از ۴۵۶ مورد بازدید از آنها به عمل آمده است.

علایی  ضمن اشاره به  ۴۷۳ مورد بازدید از آسانسورهای دستگاه‌های اجرایی استان در رابطه با صدور مجوز و گواهی در ۶ ماه نخست  سالجاری از شهرداری‌ها خواست در صورت عدم صدور گواهی بازرسی نسبت به صدور پایان کار در ساختمان‌ها اقدام نشود، چرا که این کار جان مردم را به مخاطره می اندازد.

وی  عملکرد اداره کل استاندارد استان در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را یادآور شد و اضافه کرد : ۲۸ آزمایشگاه همکار بخش خصوصی و ۵ مرکز آموزشی همکار در سطح استان در این رابطه با اداره استاندار همکاری می نماید.

مدیر کل اداره استاندارد اردبیل  لزوم  ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی با دانشگاه‌ها را قابل اهمیت برشمرد و خاطر نشان کرد :به این منظور تفاهمنامه ای را با  دانشگاههای محقق اردبیلی، آزاد و پیام نور  به امضا رساندیم و در کنار آن برای افتتاح دفتر استانداردسازی نیز اقداماتی  صورت گرفته است .

در ادامه این مراسم عزیزی  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل نیز با اشاره به اینکه هر واحد صنعتی برای ارائه محصول خود نیازمند حرکت به سمت کیفی‌سازی محصول تولیدی است، اظهار کرد: بنده معتقدم سرمایه‌گذاری در حوزه ارتقای کیفیت و استانداردسازی محصولات نه تنها هزینه اضافی نیست بلکه پس‌انداز برای آن واحد تولیدی است که در آینده نزدیک سوددهی را به همراه خواهد داشت.

ارژنگ عزیزی گفت: امروز سلامت و امنیت غذایی مردم در گرو توجه به استاندارد در واحدهای تولیدی به ویژه حوزه غذاست و مردم با اعتماد و اطمینان خاطر مواد مورد نیاز خود را از مکان‌های معتبر تهیه می‌کنند.

وی واحدهای تولیدی موفق را مرهون ارتقای کیفیت در سال‌های متمادی فعالیتشان دانست و افزود: هر واحد تولیدی که نسبت به کیفی‌سازی و ارتقای استاندارد واحد تولیدی خود نکند در همان سال‌های اولیه فعالیت از گردونه و چرخه رقابت حذف خواهد شد.

در پایان این مراسم از تعدادی از واحدهای تولیدی نمونه و موفق با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *