پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی با استمداد از تجربیات گذشته

پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی با استمداد از تجربیات گذشته

 اولین جلسه پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی پیش از ظهر امروز در سالن جلسات دادگستری اردبیل برگزار شد.

 به گزارش گروه رسانه برای اردبیل در این جلسه  رئیس کل دادگستری اردبیل  با اشاره به آمادگی دستگاه قضایی در خصوص پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی، اظهار کرد :در این راستا تشکیل کمیته پاسخگویی به ابهامات و تشکیل ستاد های پیشگیری و جرایم انتخاباتی با رویکرد پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفته اند که امید است با تلاش دستگاهها و نهادهای مختلف ،این انتخابات با حضور حداکثری و پرشور  و به  دور از بی اخلاقی ها و بی قانونی ها از طرف انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان  برگزار شود. 

عتباتی برگزاری دوره های مختلف برای کاندیداها  در راستای پیشگیری از وقوع جرم، به سبب نا آگاهی  بعضی از داوطلبان از محدودیت ها را لازم و ضروری دانست و افزود: مهم‌ترین ملاک برگزاری انتخابات قانون مداری در بین مردم، داوطلبان ، حوزه های نظارتی و مجریان آن است .

وی برگزاری انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم را مایه مباهات نظام و مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و تصریح کرد :نقش سنگین رسانه ها و فعالان فضای مجازی در این زمینه باید جدی گرفته شود و تلاش در جهت التهاب و بحث های غیر اخلاقی در جریان انتخابات دراین حوزه بدون شک زیبنده نخواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از مدیران اجرایی خواست که با استعانت از دستگاه های دولتی در زمینه برگزاری و پیشگیری از جرایم انتخاباتی اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *