وقتی که صنعت با صداقت همراه میشود

وقتی که صنعت با صداقت همراه میشود

 مدیرعامل شرکت سیمان آرتا اردبیل در گفتگو با خبرنگاران گروه رسانه‌ای برای اردبیل با اشاره به اهتمام این واحد صنعتی به کیفیت بخشی محصولات خود اظهار کرد: همه ساله شرکت ها و کارخانه ها در بحث کیفیت مورد ارزیابی قرار می گیرند و شرکت سیمان آرتا اردبیل نیز با توجه به تلاشی که در این راستا داشته است توانست در سال جاری و در همایشی که به مناسبت روز استاندارد در تهران برگزار شد، موفق به دریافت جایزه ملی کیفیت ایران شود ،ضمن اینکه در سال های گذشته نیز جایزه صنعت سبز را از نهاد ریاست‌جمهوری دریافت نمود. وی یاد آور شد :در سال گذشته نیز محصولات شرکت ما  از طرف سازمان محیط زیست ایران مورد ارزیابی قرار گرفت و موفق به دریافت جایزه شد.

مهندس عادل روحی تلاش وافر و شبانه روزی کارکنان،کارشناسان و مهندسین مجموعه سیمان اردبیل را در این امر بسیار موثر دانست و افزود: نخستین معیار اینگونه ارزیابی ها بحث کیفیت است که به آن دست یافته ایم  چنانکه سیمان اردبیل در مقایسه با ۱۰ سال گذشته حدود  ۶۰ درصد بهبود کیفیت  داشته است.

وی در خصوص اهمیت به مقاومت محصولات این شرکت خاطرنشان کرد : درحالی که استاندارد سیمان در ایران برای تیپ ۲و مقاومت ۲۸ روزه ۴۲۵  است مقاومت سیمان اردبیل به هیچ وجه از ۵۰۰ پایین تر نمی آید و در  سیمان پوزولانی  که استاندارد مقاومت آن ۳۲۵ است در سیمان اردبیل بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ است .

مدیر عامل شرکت سیمان اردبیل  دستیابی به این مهم را مستلزم  پرداخت هزینه های خرید تجهیزات و کشف معادن جدید بر شمرد و افزود: فراتر از اینها احساس مسئولیت کارکنان است که با پشتکار فراوان، پروژه‌های زمانبر را به مقصد می رسانند و این امر با وجود همکاران دلسوز، وظیفه شناس و متعهد و با تلاش شبانه روزی آن ها در زمینه تولید، نگهداری و تعمیرات منجر به موفقیت شرکت شده است.

 روحی به تلاش مجموعه برای کاهش واردات اشاره کرد و یادآور شد:اولویت شرکت در تامین قطعات ،استفاده از محصولات ایرانی و همکاری با شرکت‌های دانش بنیانی است که با تلاش نیروهای تلاشگر ایرانی موفق به تولید شده اند، اما کالاهایی هم وجود دارند که در ایران تولید نمی شوند و در شرایط تحریم کنونی و بالاجبار با قیمت های گزاف تهیه می شوند.

 وی در خصوص صادرات این محصول خاطر نشان کرد: صادرات سیمان کشور حداقل به ۳۰ کشور جهان صورت می گیرد و این امر بیانگر رقابت سیمان با محصولات مشابه خارجی است و صادرات سیمان اردبیل  بیشتر به کشورهای گرجستان، قزاقستان و ارمنستان است .

وی تصریح کرد:  سیمان اردبیل در داخل کشور  علاوه بر تامین مصرف خود استان اردبیل، سیمان استان های همجوار مثل گیلان و آذربایجان شرقی را نیز تامین می کند.

مدیر عامل شرکت سیمان اردبیل در خصوص افزایش ظرفیت تولید این شرکت و طرح‌های توسعه پیش رو تصریح کرد: با استفاده از تکنولوژی های روز و مصرف انرژی حرارتی کمتر، در صدد بهینه‌سازی وضعیت موجود و افزایش تولید هستیم . اما خط دوم شرکت نیز که در سال ۹۳  استارت زده شده با ۳۳۰۰ تن ظرفیت تولید در سال آماده راه‌اندازی است که پس از راه اندازی برای ۲۰۰ نفر تامین شغل خواهد شد .

وی از صداقت و راستی کارکنان در رده‌های مختلف کارخانه به عنوان مهمترین راهکار در پیشرفت فعالیت این مجموعه در شرایط سخت اقتصادی حاضر در کشور یاد کرد و افزود: رفتار منطبق بر قانون و مقررات می تواند تنها راهکار برای واحدهای اقتصادی و تولیدی باشد تا بتوانند در شرایط حساس و سخت کنونی همچنان فعال و پویا به کار ادامه دهند.

روحی در خصوص انتظارات کارکنان کارخانه سیمان ازمسئولان استانی و کشوری تشریح کرد: مقابله اساسی با جنس  تقلبی که به شدت آسیب رساننده است از طریق اخذ جرایم سنگین ، می تواند از مشکلات عدیده ای که گریبانگیر تولیدکنندگان و به خصوص مصرف کنندگان در راستای تامین سلامت جان و مال آنان جلوگیری کند ، ضمن اینکه پایدار بودن شرایط حمل و نقل نیز یاریگر ما  خواهد بود چرا که هزینه های بسیاری را بر ما تحمیل می‌کند.

وی افزایش قیمت سیمان را بازتاب پارامترها و فرایندهای مختلف از جمله حمل و نقل سیمان ،ریسک های موجود در تامین قطعات وافزایش حقوق و دستمزد خواند و گفت شرایط پایدار اقتصادی بدون شک در تثبیت و عدم افزایش قیمت محصولات ما نیز موثر خواهد بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *