تجلیل از فعالان عرصه حمل ونقل و راهداران سخت کوش دیار سبلان

تجلیل از فعالان عرصه حمل ونقل و راهداران سخت کوش دیار سبلان

همزمان با هفته حمل و نقل و راهداری از فعالان عرصه حمل و نقل و راهداری استان اردبیـل تجلیل شد.

با حضور مسئولان کشوری و استانی از فعالان عرصه حمل و نقل،رانندگان،پیشکسوتان و راهداران نمونه استان اردبیـل در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل تجلیل شد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل،با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمل ونقل و راهداری از تلاش های شبانه روزی فعالان عرصه حمل و نقل و راهداری قدردانی کرد و گفت:خدمت بی منت و با روحیه جهادی و انقلابی به مردم ولایت مدار بزرگترین مدال افتخار برای ماست.

علی رحمتی در تشریح اقدامات و عملکرد این اداره کل، ثبت بیش از ۸۴ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان از ابتدای سال جاری را خاطرنشان کرد با اشاره به اینکه هوشمندسازی جاده های استان از جمله برنامه های مهم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل است افزود:علاوه بر ۶۴ سامانه تردد شماری ۴۰ دوربین نظارت تصویری،۲۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزين حين حركت نیز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

عضو شورای اداری استان اردبیل از آمادگی۱۱۰ اکیپ راهداری برای انجام عملیات زمستانی در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و تصریح کرد: ۲۸۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین با ۴۳۵ نفر نیروی انسانی در قالب ۱۱۰ اکیپ راهداری جهت انجام عملیات برفروبی و بازگشایی محورها درآماده باش کامل هستند که همزمان با ۱ دی روز راهداری عازم محورهای مواصلاتی استان می شوند.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با اشاره به فعالیت ۸۷ شرکت حمل ونقل کالا و  59 شرکت حمل و نقل مسافر در استان اردبیل گفت: تاکنون بیش از ۵۶ هزار حلقه لاستیک سهمیه ای به نرخ دولتی دربین رانندگان پرتلاش دیار سبلان توزیع شده است.

رئیس کمیته حمل ونقل ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل با اشاره به شناسائی،توقف و قلع و قمع ۵۸۶ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیرمجاز در جاده های استان از حمایت قضائی دادگستری کل استان اردبیل قدردانی کرد و افزود:راهداران پرتلاش در قالب گشت های شبانه روزی ازراه که سرمایه ملی است حفاظت و صیانت می کنند و با هرگونه تخلف در این حوزه به شدت برخورد می نمایند.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل برگزاری ۲۳۷ همایش آموزشي براي کاربران آسیب پذیر جاده ای در استان اردبیــل را یادآور شد وگفت:یکی از طرح های مهم حوزه حمل ونقل استان اجرای طرح ایمنی راکبان موتور سواران است که این طرح از سال ۹۱ در قالب همایش های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در مناطق مختلف استان اجرا شده و تاکنون ۹ هزارو ۶۵۰ عدد کلاه ایمنی رایگان نیز دربین موتورسواران استان توزیع شده است.

 مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از افزایش ۲۱ درصدی صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار در ۸ ماهه گذشته خبرداد و تصریح کرد: در مدت یاد شده بیش از ۱ میلیون و ۵۸ هزار نفر مسافر از پایانه مرزی بیله سوار تردد کرده اند که این مهم رشد ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

رحمتی روکش آسفالت ۷۳ کیلومتر از محورهای اصلی،فرعی و روستائی استان،۱۶۵  هزار متربع لکه گیری و ۱۰۸ هزار مترطول درزگیری در محورهای مواصلاتی و خط کشی بیش از یک هزارو ۲۵۵ کیلومتر از جاده ها را از جمله اقدامات راهداران استان در ۸ماه گذشته دانست و گفت: درقالب طرح ملی ابرار ۹۰ کیلومتر راه روستائی باتلاش راهداران بهسازی و شن ریزی شده و آماده آسفالت می باشد.

عضو شورای برنامه ریزی استان اردبیل ایمن سازی محورها وحذف نقاط حادثه خیز را اولویت اصلی راهداری عنوان کرد و افزود: از ۲۵ نقطه حادثه خیز شناسایی شده در محورهای استان ۱۰ مورد حذف و ۸ مورد دیگـر نیز در دست اجراست.رئیس کمیته حمل ونقل ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل با بیان اینکه درجهت تحقق شعار زمستان بیدار و رونق گردشگری آشیانه ماشین آلات راهدارخانه آلوارس سرعین آماده بهره برداری است تصریح کرد: عملیات احداث راهدارخانه آلوارس در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع شامل ۲۰۰ مترمربع ساختمان اداری و ۱۸۰ مترمربع آشیانه ماشین آلات از خرداد ۹۷ با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی شروع شده است.


فرهنگ‌سازی عامل پیشگیری از تلفات تصادفات جاده‌ای

 ناصر عتباتی در مراسم تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل و راهداری استان اردبیل که در سالن فرهنگی و هنری فدک برگزار شد، اظهار کرد: نقش انسانی در پیشگیری از تصادفات بسیار بالا است که شخص می‌تواند عوامل مختلف جاده‌ای، ایمنی خودرو و… را در نظر بگیرد که موجب پیشگیری از تصادفات است و با توجه به این موضوعات در این حوزه باید فرهنگ‌سازی‌ انجام شود.

وی با قدردانی از تلاش های راهداران سخت کوش استان و فعالان عرصه حمل و نقل که شبانه روز به مردم خدمت می کنند افزود: در تلفات جاده‌ای اولین و آخرین نگاه به جاده‌ها است که این نگرش غلط بوده به‌طوری‌که یکی از عوامل در تلفات جاده‌ای ضعف ایمنی خودروها بوده و باید وزارت کشور، پلیس راه و دیگر سازمان‌های مرتبط در حوزه ضعف ایمنی وسایل نقلیه نقش پررنگی را ایفاء کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در جاده‌های شمالی استان شاهد تصادفات متعدد هستیم که جلسات تخصصی و فنی برای کاهش تلفات جاده‌های شمالی صورت گرفته و باید تلاش کرد که تلفات تصادفات جاده‌ای استان کاهش یابد، در راستای کاهش تلفات جاده‌ای استان اردبیل باید برنامه‌ریزی جدی انجام شود.

عتباتی بیان کرد: در پس تلفات تصادفات جاده‌ای اتفاقات بسیاری هم‌چون آسیب‌های اجتماعی، آسیب‌های روحی و روانی و اقتصادی رخ می‌دهد که در جهت پیشگیری از تصادفات جاده‌ای باید فرهنگ‌سازی انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در برخی موارد در پایان سال آماری که برای کشته‌شدگان تصادفات وجود دارد برابر با آمار ساکنان دو شهرستان یک استان است که می‌توان با همت و تلاش مضاعف کلیه دستگاه‌ها و نگاه ویژه‌ به مسائل پیشگیری از این مسائل جلوگیری کرد.

وی بیان داشت: استان‌ اردبیل جزو استان‌های محروم در حوزه بزرگراه‌ها بوده که البته در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در جهت توسعه بزرگ‌راه‌ها انجام شده ولی کافی نیست و نیاز به کار و تلاش بیشتری دارد.

عتباتی تصریح کرد: دستگاه‌ قضایی با همراهی دیگر دستگاه‌ها اقدامات بسیار مهمی در راستای ساماندهی حمل و نقل استان انجام داده که جا دارد دیگر مسؤولان هم برای تکمیل این اقدامات همت مضاعفی داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: یکی از تکالیف دستگاه قضا همیاری و همراهی فعالان عرصه حمل و نقل و راهداری استان است که در موارد مختلف به مسائل پیش آمده برای این قشر که با امنیت اقتصادی، غذایی و روحی و روانی این عزیزان زحمت‌کش در ارتباط است ورود کردیم.

وی بیان کرد: باید به حق و حقوق رانندگان کامیون به‌خصوص رانندگانی که در ایام و موقعیت‌های خاص در صحنه هستند نگاه ویژه‌ای صورت بگیرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *