۶ هزار و ۵۰۰ شی تاریخی موزه‌های اردبیل شناسنامه‌دار شدند

۶ هزار و ۵۰۰ شی تاریخی موزه‌های اردبیل شناسنامه‌دار شدند

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ شی تاریخی موزه‌های استان اردبیل شناسنامه‌دار شدند.

به گزارش گروه رسانه‌های برای اردبیل، نادر فلاحی عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت موزه‌های استان اردبیل، تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ شی تاریخی موزه‌های استان اردبیل شناسنامه‌دار شدند.

وی گفت: این در حالیست که تا پیش از سال ۹۷ تنها ۳ هزار و ۵۰۰ شی تاریخی موجود در موزه‌های استان اردبیل دارای شناسنامه‌ بودند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه با ثبت این رقم تعداد اشیاء شناسنامه‌دار موزه‌های اردبیل به ۱۰ هزار شی رسیده است، افزود: عمده این آثار طی حفاری‌ها، کاوش‌ها و عملیات دستگیری حفاران غیرمجاز به دست آمده است.

فلاحی ادامه داد: این اشیا با ثبت در سامانه جم و صدور شناسنامه در خزانه موزه‌های استان قرار می‌گیرد که بخشی از آن در موزه‌های استان به نمایش عموم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه عمده آثار کشف شده مربوط به تاریخ استان اردبیل است، اضافه کرد: ۲ جام کشف شده در شال خلخال و مشکین‌شهر بعد از مرمت در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *