۲۰۰میلیارد تومان اعتبار برای اجرای قطعات پروژه راه آهن اردبیل تزریق می‌شود

۲۰۰میلیارد تومان اعتبار برای اجرای قطعات پروژه راه آهن اردبیل تزریق می‌شود

استاندار اردبیل گفت: به زودی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به اجرای قطعات این پروژه تزریق می‌شود که ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در اسفندماه گذشته و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز در یک هفته گذشته به اعتبارات پروژه واریز شده بود.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل اکبر بهنامجو در جریان بازدید از عملیات اجرایی قطعات پروژه راه‌آهن اردبیل به نقل از ایرنا تصریح کرد: با توجه به اینکه اعتبارات و بودجه در نیمه دوم هر سال تخصیص می‌یافته اما امسال در نیمه اول سال به نسبت پیشرفت کار اعتبار تخصیص می‌یابد و با توجه به سه برابری شدن اعتبار در سال ۹۹ پیمانکاران می توانند بدون نگرانی با  افزایش شیفت و جبهه‌کاری پیشرفت فیزیکی را افزایش دهند.

وی همچنین گفت: اتمام  این پروژه برای دولت بسیار مهم است و علیرغم تعطیلی بیشتر پروژه‌ها، پیمانکاران راه‌آهن اردبیل با تمام توان در روزهای کرونایی و با رعایت کردن پروتکل بهداشتی به کار خود ادامه دادند تا جایی که تغییرات در قطعات کاملا محسوس است و تمامی کارگاههای زیرسازی با تمام توان و با افزایش نیروی کار و ماشین‌آلات بصورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

استاندار اردبیل افزود: حجم عملیات اجرایی در راه آهن اردبیل بسیار گسترده است و برای تکمیل آن حدود ۳۵ هزار تن مصالح فلزی همچون آهن‌آلات، میلگرد و کابل و حدود ۲۲۰ هزار تن سیمان نیاز است.

اکبر بهنامجو گفت: با تکمیل شدن پل سبز در دو ماه آینده ۳۰ کیلومتر از سمت میانه برای ریل‌گذاری آماده خواهد شد و با توجه به اینکه که عملیات اجرایی راه‌آهن میانه – اردبیل به طول تقریبی ۱۷۵ کیلومتر از سال ۸۴ شروع شده و  در طرح راه‌آهن اردبیل – میانه ۶۲ دستگاه تونل به طول ۲۳ هزار و ۸۱۰ متر، چهار کیلومتر پل دره‌ای بزرگ، سه کیلومتر پل آبرو و ۱۰ دستگاه گالری به طول چهار کیلومتر اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: برای سه قطعه اساسی پل معتبر، پل سارای و پل آرپاچای پیمانکاران با تامین اعتبار مصالح لازم را خریداری کرده اند و به زودی شیفت شب را نیز راه اندازی می‌کنند.

استاندار اردبیل با اشاره به احداث سه ایستگاه و پیشرفت فیزیکی مناسب و طبق برنامه افزود: اعتبارات لازم هم به زیرسازی و کف‌سازی اختصاص می‌یابد وهم اینکه از سمت ایستگاه اردبیل هفت کیلومتر ریل‌گذاری انجام شده که پیشرفت فیزیکی آن هم خوب است و تا پایان دولت دوازدهم این پروژه تکمیل شود.

اکبر بهنامجو ادامه داد: بازدیدهای ادواری از پروژه ادامه دارد و حتی در شیفت‌های شب نیز از محل قطعات سخت بازدید و مشکلات موجود مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به تخصیص یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه میتوان برای آن وضعیت مناسبی را متصور شد.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *