لوح‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی رونمایی مجازی خواهد شد

لوح‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی رونمایی مجازی خواهد شد

در روزهای کرونایی از لوح‌ها، اشیا و اموال منقول تاریخی و فرهنگی بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده، رونمایی خواهد شد.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل فردین عینی به مناسبت روز جهانی موزه‌ها و در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: همزمان با روز جهانی موزه‌ها و با توجه به شیوع کرونا و شرایط استان در پرهیز از تجمعات و کنترل این بیماری عمده برنامه‌های ما در این روزها به صورت مجازی خواهد بود که در این زمینه محور کارها معرفی موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی و همچنین موزه‌هایی که به تازگی راه‌اندازی شده اند است.

وی گفت: استان اردبیل یکی از مناطق تاریخی و پر از گنجینه‌های مادی و معنوی است و شامل ۸ موزه می باشد که این موزه‌ها شامل باستان‌شناسی، مردم‌شناسی، صنایع دستی… است و در طول تاریخ آثار گرانقدری در این استان کشف شده که ما سعی کردیم در موزه‌های شهرهای مختلف استان هم این آثار را در معرض دید عموم قرار دهیم.

مدیر موزه‌های استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر موزه‌های استان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است و بازدید حضوری میسر نیست امسال روز جهانی موزه‌ها را متفاوت از سایر روزها برگزار خواهیم کرد و بیشتر برنامه ها به صورت مجازی خواهد بود.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *