دو پروژه گردشگری مهم در مشگین شهر تا پایان امسال افتتاح می شوند

دو پروژه گردشگری مهم در مشگین شهر تا پایان امسال افتتاح می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: توافق صورت گرفته با فرمانداری شهرستان و امام جمعه مشگین‌شهر و اولویت‌بندی انجام شده دو پروژه گردشگری مهم شامل موزه مشگین‌شهر و محوطه باستانی شهر یئری است که افتتاح شهر یئری در هفته دولت سال ۹۹ و موزه مشگین‌شهر در دهه فجر خواهد بود.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل نادر فلاحی صبح امروز در جلسه بررسی پروژه‌های حوزه میراث فرهنگی مشگین‌شهر اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۵ میلیارد تومان برای ساماندهی فاز اول محوطه باستانی شهر یئری هزینه شد که امسال هم ‌برای تکمیل آن دو میلیارد اعتبار مورد نیاز است که همکاری فرمانداری محترم از محل اعتبارات استانی مورد انتظار است.

او ضمن قدردانی از اقدام اداره کل در خصوص اجرای سنگ‌فرش مسیر دسترسی منتهی به محوطه باستانی شهر یئری گفت: امسال با تامین اعتبار لازم برای آسفالت مسیر منتهی به سنگ‌فرش اجراشده از جاده اصلی تا پایان فصل کاری آن را تکمیل و در اختیار میراث فرهنگی قرار خواهیم داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: یکی از ضروریات زیرساخت گردشگری شهرستان مشگین‌شهر تکمیل جاده‌های دسترسی مراکز گردشگری است که ‌در سال‌های ۹۷ و ۹۸ بیش از دو میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان از سوی اداره کل هزینه شد و در صورت اختصاص اعتبار که با توافق انجام شده با فرماندار محترم و ابلاغ ۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر این مهم در اولویت برنامه‌های شهرستان مشگین شهر است.

نادر فلاحی با اشاره به برگزاری جشنواره های سال ۹۷ و ۹۸ در شهرستان مشگین‌شهر افزود:‌ با توجه به گرانی بنزین و شیوع بیماری کرونا بعد از فروکش کردن این بیماری باید به برگزاری جشنواره‌های مختلف برای معرفی کردن قابلیت‌های گردشگری این شهرستان در سطح ملی و بین‌المللی بپردازیم.

۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *