یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی مشگین‌شهر از آب زراعی دائمی بهره‌مند خواهند شد

یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی  مشگین‌شهر از آب زراعی دائمی بهره‌مند خواهند شد

فرماندار مشگین‌شهر گفت: با انتقال آب سد سبلان به بخش ارشق بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی بسیار مرغوب شهرستان واقع در بخش ارشق به  آب زراعی دائمی و پایدار دسترسی خواهند داشت.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل اکبر صمدی در بازدید از محل اجرای شبکه آبیاری پایاب سد سبلان به نقل از تسنیم اظهار کرد: تاکنون ۱۶ کیلومتر از شبکه اصلی پایاب این سد به اتمام رسیده و شبکه‌های درجه ۲ ، درجه ۳ و درجه چهار نیز به وسعت  سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی پایاب در حال اتمام می‌باشد.

وی افزود:  با برنامه ریزی های صورت گرفته در عرض یک ماه و با اتمام عملیات اجرایی سیفون انتقال آب سد سبلان وارد اراضی بخش ارشق به طول ۴.۵ کیلومتر خواهد شد که می توان شاهد شکوفایی بخش کشاورزی و باغی در بخش‌های ارشق و مشگین‌شرقی شد.

فرماندار مشگین‌شهر افزود: با وجود تکمیل بودن سد سبلان و آبگیری آن شبکه آبیاری سد پایاب با تاخیر ۱۳ ساله مواجه بوده و همین امر باعث تخریب و سرقت تاسیسات شده در حالی که اجرای شبکه آبیاری مدرن موجب توسعه کشاورزی و افزایش بهره‌وری در باغات و مزارع منطقه می شود.

اکبر صمدی ادامه داد: براساس مصوبه شورای بانک‌های عامل کشور بانک توسعه تعاون ۶۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه در نظر گرفته که به صورت  ۲ قسط در اختیار شرکت آب منطقه‌ای استان قرار خواهد گرفت.

۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *