ایجاد منابع مالی پایدار برای شهرداران اردبیل ضروری است

ایجاد منابع مالی پایدار برای شهرداران اردبیل ضروری است

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل گفت: با توجه به درآمد پایین شهرداری های شهرهای کوچک و شرایط اقتصادی و افزایش روزافزون قیمت کالا و خدمات و ایجاد مشکلات در تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق کارکنان روش مطمئن ایجاد منابع درآمد محلی پایدار است.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل جواد زنجانی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کمک‌های مالی و اعتباری به شهرداری‌های استان اردبیل در سالهای گذشته با رشد ۳۰ درصدی و گاها با ۱۰۰ درصدی همراه بود به طوریکه در سال ۹۷ پنج میلیارد و ۱۱۴ میلیون ریال کمک مالی به شهرداری کلور شده بود که این مقدار در سال ۹۸ با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی به ۱۲ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال رسید.

وی بیان کرد: نقشه راه وضعیت پسماند استان برای جمع آوری و ساماندهی پسماند و تنظیف شهری تهیه شده و فرمانداران و دستگاههای اجرایی مرتبط دیگر از جمله محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی و سایر ارگانهای مربوطه باید در ساماندهی محل دفن پسماند تلاش کنند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل ادامه داد: برای جمع آوری زباله و مدیریت پسماند در مناطق گردشگری، کمیته ای از دستگاههای ذیربط و شهرداری ها تشکیل خواهد شد و از اقدامات شهرداری کارهای اجرایی در زمینه ی جمع‌آوری نخاله، تنظیف به موقع و مستمر شهرها و ورودی ها به ویژه مکانهای گردشگری ملاک عمل شهرداری خواهد بود. 

جواد زنجانی افزود: از جمله طرح های اولویت دار شهرداری در سال جاری طرح های گردشگری و خدمات شهری است که شاخص های خدمات شهری از جمله: افزایش سرانه فضای سبز، ساماندهی تنظیف شهری، فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبداء، ساماندهی ورودی و خروجی شهرها و توسعه سیما، منظر و مبلمان شهری، مدیریت مشاغل مزاحم ، جلوگیری از ایجاد سد معبر و مناسب سازی محیط شهری می باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *