گروههای طبیعت گردی در اردبیل ساماندهی می شوند

گروههای طبیعت گردی در اردبیل ساماندهی می شوند

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: گروههای طبیعت گردی جز ورزش های همگانی است و برای استفاده بهتر و راحت تر خانواده ها گروههای طبیعت گردی باید ساماندهی شوند.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل سجاد انوشیروانی در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل  تصریح کرد: مناطق کوهستانی استان و پیست های اسکی پتانسیل خوبی برای رونق گردشگری زمستانی هستند و اداره کل ورزش و جوانان با اداره میراث فرهنگی استان اردبیل برای گردشگری زمستانی دست به دست هم خواهند داد.

وی بیان کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بخشی از مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی را برای ایجاد مجموعه کوچکی از موزه ورزش در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل قرار خواهد داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد: برای محل اصلی موزه ورزش چند مکان تاریخی دیگر از جمله  خانه آصف مد نظر است چرا که ایجاد این موزه می تواند نقش بسزایی در معرفی ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی استان به گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد و یکی از جاذبه های گردشگری در استان محسوب شود.

سجاد انوشیروانی افزود: برای موزه ورزش طراحی مدال هم صورت گرفته و در این موزه عکس ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی استان و اشیا و مدال‌های ورزشی آنان نیز در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *