تمام کارگران بیکار شده استان اردبیل از بیمه بیکاری بهره مند هستند

تمام کارگران بیکار شده استان اردبیل از بیمه بیکاری بهره مند هستند

مدیر کل تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: بیش از ۸هزار کارگر بیکار شده استان اردبیل در واحدهای تولیدی و صنعتی آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا وجود دارد و همگی می توانند از مزایای دریافت بیمه بیکاری استفاده کنند.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل سعید بشر خواه روز یکشنبه در نشستی با فرماندار خلخال به نقل از ایرنا تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی برای تامین امنیت و آرامش اقشار تحت پوشش بویژه بیمه‌شدگان و کارفرمایان بیش از ۶۰۰ هزار نفر معادل ۵۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی بیان کرد: از جمله اقدامات عملی و اجرایی گسترده انجام شده توسط سازمان تامین اجتماعی استان کمک به معیشت کارگران و سایر اقشار تحت پوشش و جلوگیری از آسیب به فعالیت اقتصادی کارفرمایان به عنوان مولدان اشتغال بوده و در کل ۲۰۶ هزار بیمه شده اصلی، ۹۰ هزار بیمه شده خاص، ۱۱۹ هزار بیمه شده اجباری و ۴۳ هزار مستمری بگیر تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی استان هستند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان افزود: درآمدهای بیمه اجتماعی و پرداخت نشدن یارانه ها از سوی دولت کفاف هزینه ها را نمی دهد و در صورت پرداخت نشدن حق بیمه توسط شرکای اجتماعی سازمان اعم از کارفرمایان و بیمه‌شدگان این سازمان با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *