تب کریمه کنگو در کمین است

تب کریمه کنگو در کمین است

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان صادق صالحی مدیر کل دامپزشکی ضمن اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو به عنوان بیماری مشترک دام و انسان اظهار کرد: با توجه به اینکه بیماری ویرووسی تب کریمه کنگو در دامها هیچ علائم و نشانه ای ندارد و منشاء آن کنه است لذا وجود این بیماری در همه جا امکان‌پذیر است .
صالحی گفت : به عموم مردم توصیه میشود برای پیشگیری از این بیماری قبل از استفاده ی گوشت حتماً آن را به مدت ۲۴ ساعت در دمای ۰-۴ درجه یخچال نگهداری نمایند.
وی اضافه کرد: در راستای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو ترتیبی اتخاذ شده است عرضه ی گوشت از کشتارگاه های صنعتی به مراکز فروش پس از ۲۴ ساعت از ذبح انواع دام صورت گیرد.
مدیرکل دامپزشکی استان از عموم مردم خواست به هیچ عنوان گوشت مورد نیاز خود را از مراکزی که ذبح دام در آنها بدون نظارت دامپزشکی صورت می‌گیرد تهیه ننموده و در مواردی که خود اقدام به ذبح گوسفند قربانی می‌کنند حتما از سالم بودن دام اطمینان حاصل کنند و پس از ذبح نیز به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچال نگهداری نمایند.


وی تصریح کرد :سمپاشی مکان‌های نگهداری دام یکی دیگر از روش‌هایی است که به منظور جلوگیری از انتشار این بیماری در نظر گرفته شده و دامداران با استفاده از سمومی که در تمامی داروخانه های دامپزشکی در سطح استان موجود است میتوانند در راستای کنترل این بیماری اقدام کنند.
وی افزود :در تهران و کلانشهرها جایگاه فروش دام زنده زیر نظر سازمان دامپزشکی کشور وجود دارد و در اردبیل نیز در ایام خاص به ویژه عید قربان چنین مراکزی برای ارائه دام سالم دایر می‌شود.
مدیر کل اداره دامپزشکی استان از امحاء بیش از ۳۰ تن گوشت فرسوده در سال جاری خبر داد و تصریح کرد : در ایام عید بیش از ۲۰ تن گوشت سفید و قرمز از مراکز عرضه و فروشگاه‌ها و کشتارگاه ها ، به دلیل انقضای تاریخ مصرف آنها جمع آوری و امحاء شد.
وی تاکید کرد : تمامی مصرف کنندگان حتی الامکان از محصولات گوشتی قطعه بندی شده ی بسته‌بندی شده استفاده نمایند و از خرید فله ای ران و سینه مرغ به دلیل امکان آلودگی ثانویه در مراکز فروشگاهی و بسته بندی آن با عدم درج تاریخ خودداری نمایند .
صالحی ادامه داد : بازدیدهای دوره‌ای از رستوران ها ، علی الخصوص رستوران های بین راهی صورت می‌گیرد و سلامت گوشت مصرفی آنها اطمینان حاصل شود .
وی تشریح کرد: هر شهروند میتواند به عنوان ناظر دامپزشکی با دقت در تاریخ تولید انقضاء محصولات گوشتی و گزارش آن به شماره تلفن ۱۵۱۲ ما را در راستای اطمینان از سلامت محصولات گوشتی یاری نماید.
مدیر کل اداره دامپزشکی استان ضمن قدردانی از همکاری و هم اندیشی دادستان و نیروی انتظامی از جمع آوری مراکز ذبح غیر مجوز در روستاها و شهرهای کوچک اطراف خبر داد و خاطر نشان کرد : در حال حاضر تمامی پروسه ی کشتار و عرضه ی گوشت در این واحدها با مجوز دامپزشکی و درج مهرمورد تأیید بازرسان این اداره صورت می‌گیرد .
وی ادامه داد : ترکیبات استفاده شده در جوهرمهر دامپزشکی کاملا مجاز بوده و از ویژگیهای خاصش غیر قابل شستشو بودن آن است ضمن اینکه قابل شناسایی برای ناظران دامپزشکی می‌باشد و به هیچ عنوان نمیتواند تخلفی در این زمینه صورت گیرد .
گذشته از آن رؤیت برچسب سلامت دام بر روی انواع گوشت قرمز در مراکز عرضه و قصابیها یکی دیگر از راه های تشخیص گوشت سالم می باشد.
وی در پاسخ به خبرنگار ما در مورد علت تلف شدن تعدادی دام در کشت و صنعت مغان تشریح کرد : نمونه برداری هایی از دام های تلف شده صورت گرفت و به آزمایشگاه‌های مرجع فرستاده شد اما تاکنون نتیجه آزمایشات مشخص نشده است. اما دامپزشکان و کارشناسان مسمومیت غذایی را علت احتمالی تلف شدن این دام ها اعلام کرده اند.
وی به صادرات عمده پای مرغ توسط بخش خصوصی به صورت عمده به کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت : حدود ۱۳۹محموله پای مرغ به میزان ۳ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم از استان اردبیل به کشورهای همسایه صادر شده است. علاوه بر آن صادرات جوجه یک روزه به کشورهای افغانستان و ارمنستان علیرغم محدودیت های موجود در شرایط کرونایی همچنان ادامه دارد. همچنین صادرات خوراک آبزیان به کشورهای آذربایجان ، صادرات عسل به کشورهای عراق و مالزی به میزان ۲۲۵ هزار کیلوگرم و صادرات۸۵ تن ماهی زنده به کشور آذربایجان در سال گذشته انجام شد. علاوه بر آن به میزان ۴۵۶ تن پودر گوشت به ترکیه صادر شده و این روند همچنان ادامه دارد.
وی در پاسخ به خبرنگار ما در مورد شائبه ی استفاده از هورمون در مرغداری ها بیان کرد : افزایش سریع وزن جوجه و تبدیل شدن آن به مرغ در مدت زمان کم به دلیل ژن های اصلاح شده ی آن و برنامه غذایی و نوری برای تغذیه بهترو فعالیت کمتر و دمای مطلوب در این زمینه موثر است واین باور نادرست در اذهان مردم کاملا مردود است .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *