شهرداری و شورای اسلامی اردبیل با دانشگاه علوم پزشکی همکاری می کند

شهرداری و شورای اسلامی اردبیل با دانشگاه علوم پزشکی همکاری می کند

رییس شورای شهر اردبیل گفت: با پیشنهاد شهرداری و شورای شهر اردبیل برای همکاری به دانشگاه علوم پزشکی قرار بر کمک مالی در خرید تجهیزات و دستگاه ها برای تاسیس آزمایشگاه دوم تست کرونا شد.

علیرضا پوستی صبح روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار گروه رسانه‌ای برای اردبیل اظهار کرد: با راه اندازی این آزمایشگاه تعداد تست کرونا افزایش می یابد و نتایج آزمایشات زودتر اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: استان اردبیل بعد از تعطیلاتی که بدلیل کرونا اتفاق افتاده بود در رده دوم کشوری موفق در کنترل بیماری کرونا قرار داشت اما به دلیل مسافرت ها تعداد مبتلایان سیر صعودی پیدا کرده است.

علیرضا پوستی ادامه داد: مردم باید تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند چرا که در صورت ایجاد وضعیت قرمز شرایط زندگی برای همه سخت خواهد شد.

شورای اسلامی اردبیل در ۳ اسفندماه اولین جلسه با موضوع کرونا را تشکیل داد

رییس شورای شهر اردبیل افزود: شورای شهر اردبیل در ۳ اسفندماه سال گذشته اولین جلسه برای پیشگیری از کرونا را تشکیل داد و مصوبه ای مبنی بر رعایت فاصله اجتماعی، توزیع تجهیزات حفاظتی بین کارکنان شهرداری، چاپ بنر و تبلیغات میدانی را تصویب کرد.

علیرضا پوستی گفت: شورای شهر اردبیل برای کمک به شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی در راستای پیشگیری از بیماری کرونا مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای تهیه تجهیزات حفاظتی را در اختیار شهرداری قرار داد.

وی ادامه داد: به پیشنهاد شهرداری و شورای شهر اردبیل و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی ضدعفونی منازل و محل کار افراد مبتلا به بیماری کرونا با همکاری آتش نشانی اردبیل صورت گرفت.

رییس شورای شهر اردبیل افزود: نیروهای سد معبر شهرداری مانع گذاشتن مواد غذایی در فضاهای مقابل مغازه ها شدند و آنها را به درون مغازه ها انتقال دادند که این روند هنوز هم ادامه دارد.

علیرضا پوستی گفت: ضدعفونی و گند زدایی وسایل حمل و نقل های عمومی و معابر با همکاری آتش نشانی صورت گرفت که از آتش نشانان به دلیل جدیت و همکاری خوبی که داشتند تجلیل به عمل آمد.

وی بیان کرد: کلیپ های آموزشی تهیه شده توسط شورای شهر مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی با همکاری صدا و سیما پخش شد.

رییس شورای شهر اردبیل بیان کرد: در مطب ها، مراکز بهداشتی و درمانی، داروخانه ها، شهرداری ها، بانک ها و برخی ادارات تراکم جمعیت بالاست و مردم باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند چرا که در چند روز اخیر تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یافته و وضعیت زرد شهر اردبیل را به وضعیت نارنجی تبدیل کرده است.

علیرضا پوستی گفت: نهایت تلاش را داریم تا اردبیل را در وضعیت سفید یا زرد نگه داریم و مانع رسیدن به وضعیت قرمز شویم اما مردم هم خود باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اظهار کرد: اقدامات تشویقی توسط شورای شهر تصویب شده که از جمله معافیت عوارض کسب پیشه به مدت ۳ ماه برای کسب و کارهایی که به دلیل کرونا تعطیل شده بودند، تمدید گواهی های صادر شده از سوی شهرداری به مدت ۲ ماه، اعطای مهلت و اتخاذ تدابیر لازم برای چک های صادر شده به شهرداری از سوی شهروندان، راه اندازی بازار اینترنتی با مشارکت بخش خصوصی که با ارجاع به شهرداری و تبدیل به لایحه در شورا تصویب شدند.

زباله های عفونی باید از مبدا کنترل شوند

رییس شورای شهر اردبیل گفت: بهتر است زباله های موجود در بخش های بهداشتی و درمانی، مطب ها و بیمارستان ها از مبدا کنترل شوند و ما به همه ی مراکز بهداشتی و درمانی توصیه کردیم تا با شرکت بخش خصوصی برای بی خطرسازی زباله های عفونی همکاری لازم را انجام دهند.

علیرضا پوستی ادامه داد: شخصا از محل مخزن دفع زباله طالب قشلاقی بازدید کردم که متاسفانه زباله ها در آنجا رها شده بودند اما خوشبختانه در ۲ ماه اخیر مدیریت و کنترل زباله های عفونی به خوبی انجام شده است.

وی افزود: عکس هایی هم از رهاسازی زباله های عفونی در فضای مجازی پخش شده بود که مربوط به محوطه شورابیل در چند سال گذشته بود.

/۹۹/۱۱۷/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *