مجلس دیگر خانه دولت نیست

مجلس دیگر خانه دولت نیست

به گزارش روزنامه برای اردبیل، در حالی طرح سوال از رئیس جمهور صبح یکشنبه در مجلس کلید خورد که وضعیت نابسامان اقتصادی عرصه را برای زندگی مردم تنگ و معیشت دهک‌های متوسط به پایین جامعه را با تهدید روبه رو کرده است.
از جمله محورهای طرح سؤال از رئیس‌جمهور موضوع نوسانات در بازار مسکن و همچنین افزایش قیمت اقلام ضروری مورد نیاز مردم است.
در این باره حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در گفتگو با روزنامه برای اردبیل، اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی نا‌بسامان کشور طرح سوال از رئیس جمهور در مقطع فعلی واجب بود.
وی تصریح کرد: افزایش بی‌رویه قیمت مسکن، سکه و سایر ملزومات مردم نشان از نبود عزم جدی در بدنه دولت برای حل مشکلات اقتصادی در کشور است.
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: یک التزامی در مجلس برای طرح سوال از ريیس جمهور وجود دارد که قطعا این اقدام نتایج مثبتی اقتصادی برای مردم در پی خواهد داشت.
موسوی با اشاره به اینکه هیچ اجباری برای نمایندگان در مورد امضای طرح سوال از رئیس جمهور وجود نداشت، تاکید کرد: این اقدام از روی دلسوزی و برای ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور انجام گرفته است.
وی اضافه کرد: طرح سوال از اختیارات قانونی نمایندگان است و این قدرت را مردم به ما داده‌اند که امیدواریم بتوانیم به نحو احسن از این ابزار قانونی استفاده کنیم.
به گزارش روزنامه برای اردبیل، تا بدین لحظه آقایان سیدکاظم موسوی، ولی اسماعیلی و صدیف بدری، محمود عباس‌زاده مشکینی و سیدغنی نظری این طرح را امضا کرده‌اند.
به نظر می رسد روزهای که دولت بدون دغدغده با مجلس تعامل کرده و تمامی طرح های دولت به تصویب می رسید به پایان رسیده است .
در روزهای گذشته دولتمردان در اظهاراتی وضعیت اقتصادی کشور را تحت کنترل و در برخی مواقع نیز قابل دفاع عنوان کرده بودند.
مجلس دهم به صورت تلویحی به مجلس دولتی مشهور شده بود اما عملکرد مجلس یازدهم در دهمین جلسه آغاز خود نشان داده است سر سازش با دولت ندارد و از تمام ابزار های قانونی خود برای پاسخگو کردن دولت بهره خواهد برد.
دیپلماسی خنده در برابر مشکلاتی که مردم با آن دست و پنجه نرم میکنند کارایی خود را از دست داده و روزهای پایانی دولت روزهای سختی خواه بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *