تخصیص ۴۵ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل پل قدس اردبیل

تخصیص ۴۵ میلیارد تومان اعتبار جهت  تکمیل پل قدس اردبیل

به دنبال سفر معاون رئیس جمهور به استان اردبیل با پیگیری استاندار اردبیل و تلاشی که در سازمان برنامه و بودجه انجام دادیم، روند ابلاغ اعتبار دولتی به پل قدس بود تا در کمتر از دو هفته این اعتبار برای تخصیص به شهرداری ابلاغ شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: به دنبال سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان اردبیل مبلغ ۴۵ میلیارد تومان اعتبار دولتی برای تکمیل و تسهیل در روند اجرایی پل قدس اختصاص یافت.
داود شایقی در گفتگو با روزنامه برای اردبیل، اظهار کرد: به دنبال سفر معاون رئیس جمهور به استان اردبیل با پیگیری استاندار اردبیل و تلاشی که در سازمان برنامه و بودجه انجام دادیم، روند ابلاغ اعتبار دولتی به پل قدس بود تا در کمتر از دو هفته این اعتبار برای تخصیص به شهرداری ابلاغ شود.
وی خاطرنشان کرد: با ابلاغ این میزان اعتبار امیدواریم در روزهای آینده موافقتنامه ای با شورا و شهرداری اردبیل به امضاء برسد تا با تخصیص ۱۰۰ درصدی روند اجرایی پل قدس سرعت گیرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بیان کرد: در کنار جذب اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور در سال جاری تلاش بر این است تا تعهدات سفر دکتر نوبخت به اردبیل که در چند مرحله انجام شده شکل اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد.


شایقی گفت: امیدواریم با اختصاص این اعتبار روند تکمیل و راه‌اندازی پل قدس تسریع شده و شاهد حل معضلات ترافیکی در خیابان‌های منتهی به این پل باشیم.
وی ادامه داد: رقم نهایی منابع مصوب برای سفر رئیس جمهور به استان اردبیل در کنار منابع بانک‌ها بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم این بودجه به سرعت جذب شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اضافه کرد: عمده این منابع به راه آهن، توسعه راه‌های استان و همچنین تکمیل پروژه‌های حوزه آب و فاضلاب اختصاص می‌یابد تا در پایان دولت دوازدهم شاهد تکمیل و افتتاح این مجموعه‌ها باشیم.
شایقی افزود: در سفر اخیر نوبخت به استان اردبیل و بازدید از راه آهن اعلام شد که هیچ محدودیتی در تامین منابع مورد نیاز برای تکمیل راه آهن اردبیل – میانه وجود ندارد و تا پایان دولت دوازدهم مردم استان از این خط ریلی برای اتصال به شبکه سراسری بهره‌مند خواهد شد.
وی بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد اعتبار بانک ملی برای راه آهن اردبیل تزریق شده و قرار است از منابع مختلف برای راه آهن تا ۷۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان عنوان کرد: با پیگیری استاندار اردبیل و از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور ۳۰۰ میلیارد تومان برای راه‌های اصلی و چهاربانده شدن آنها اختصاص می‌یابد تا محورهای اصلی استان اعم از اردبیل – سرچم، اردبیل – مشگین‌شهر، سه راهی مشگین – رضی – امیرکندی، گرمی – بیله سوار، پارس‌آباد تا سربند و … تکمیل و راه‌اندازی شود.
شایقی از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ريال اعتبار برای آغاز احداث تونل حیران و همچنین چهارخطه نیر – سراب به مبلغ ۲۲۰ میلیارد ريال خبر داد و اظهار کرد: بیش از ۵۰ کیلومتر برزگراه در سالجاری در استان اردبیل احداث و راه‌اندازی خواهد شد.
وی تاکید کرد: از محل سفر رئیس جمهور احداث بیمارستان نجف‌زاده و همچنین تامین زیرساخت‌های بخش گردشگری و شهرک‌های صنعتی در اولویت قرار گرفته تا تحول اقتصادی در استان اردبیل در سال جهش تولید شکل گیرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *