وحشت از سایه پرزیدنت نیکزاد

وحشت از سایه پرزیدنت نیکزاد

خبر واریز ۲۳۱ میلیون تومان به حساب نمایندگان مجلس در قالب حق مسکن و حقوق و سایر به سرعت به سرخط واکنش های کاربران فضای مجازی و مردم تبدیل شد .
هر کس به فراخور سوادی که داشت واکنشی نشان داد و تحلیل های دو جمله ای در فضای مجازی نشان از سردگمی افکار عمومی در نحوه واکنش به این خبر داشت .
در این میان اما تنها شخصی که در تور تخریب این خبر گرفتار شد ، علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل و نائب رئیس دوم مجلس بود .
آسیب شناسی کامل این تخریب نیاز به فرصتی کافی دارد که از حوصله این نوشتار خارج است اما اشاره به چند نکته میتواند سرفصل هایی برای اندیشیدن در خصوص سرچشمه های این تخریب ها باشد.
۱ . انتظاراتی که بی نتیجه مانده است :
در میان فعالین ستادی انتخابات مجلس خیل عظیمی از طرفداران نیکزاد وجود داشت که احتمالا سودای میزهای ریاستی را در دل داشتند اما علنا اعلام نمی کردند ، پس از انتخاب نیکزاد این انتظارات همچنان منتظر اجابت ماند و به احتمال خیلی زیاد تعداد فراوانی از آنها به نتیجه نرسید، چون در استان اردبیل میزهای مدیریتی کافی برای همه مدعیان وجود ندارد و از طرفی باید دقت داشت که نیکزاد کرسی نمایندگی مجلس را به دست آورده و در نهایت میتواند تاثیری چند درصدی در انتصابات داشته باشد ، در واقع انتظارات این دست افراد با تغییر دولت ممکن بوده و از اختیارات دولت است و در حوزه اختیارات یک نماینده نیست . اما خط تخریبی نیکزاد با عنوان « یخچال من خالی است و با نان و پنیر و ماست زندگی می کنم » آن هم با فتو تیتری جعلی با آرم خانه ملت از دایره تخیل این افراد خارج بوده و احتمال اینکه انتظارات برآورده نشده انتخاباتی موجب این تخریب شده باشد بسیار ناچیز است .
۲ . پرزیدنت نیکزاد :
با نگاه کلان به موضوع تخریب نیکزاد ، سرچشمه های بزرگ دیگری نمایان می شود . انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مدعیان خاموش فراوانی دارد که حاضر نیستندفرصت به وجود آمده را به هیچ عنوان از دست بدهند.
علی نیکزاد یکی از چهره های مستعد و مقبول برای طیف های مختلف سیاسی اصولگرایان بوده و اجماع بر کاندیداتوری وی سهل تر از سایرین است. این مهم باعث وحشت مدعیان در سایه از شبح کاندیداتوری نیکزاد برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خواهد شد . به نظر می رسدنوع هوشمندانه تخریب ، انتشار گسترده آن در فضای مجازی و شناخت دقیق از رفتار افکار عمومی در قبال اینگونه اخبار، جستجوی سرچشمه تخریب نیکزاد در سطوح کلان را عقلانی تر کند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *