آیا زمین پادگان به فراموشی سپرده شد؟

آیا زمین پادگان به فراموشی سپرده شد؟

در چند ماه اخیر زمین پادگان ارتش با حاشیه هایی همراه بود که در حال حاضر به صورت مسکوت درآمده است. زمین پادگان ارتش در حالی با حاشیه‌هایی همراه بود که هیچکس نمی‌دانست در آن زمین قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ تمام آن به صورت زمین مسکونی باشد یا در آن فضای سبز احداث کنند یا برای کارهای فرهنگی و … استفاده نمایند؟ حال به بررسی اجمالی این اهداف می‌پردازیم:
همه شهرها می‌بایست نسبت به تهیه طرح جامع شهری اقدام می‌نمودند که مسلماً شهر اردبیل نیز دارای این طرح جامع می باشد و این طرح جامع می تواند در راستای بهبود فضای شهری یاریگر باشد. مسلماً مسئولان مربوطه واقفند که این طرح جامع می‌تواند یک دستورالعمل برای تصمیم گیری در این خصوص باشد.
شاید این سوال به ذهن خیل کثیری از مخاطبان برسد که در شهرهای دیگر چه تصمیمی در این موارد اتخاذ می گردد؟ در کلان شهرهای دیگر با استفاده از طرح جامع شهری و به تبعیت از آن نسبت به تعریف مشخصی دست پیدا می‌کنند و یا نسبت به بکارگیری مشاوران مختلف اقدام می‌کنند تا با توجه به آن نسبت به تعیین تکلیف این زمین‌ها بپردازند.
ارزش ریالی زمین مذکور سبب شده است تا خیلی ها با استفاده از روش‌های غیرمعمول به دنبال تبدیل تمام آن به اراضی مسکونی هستند که امیدوارم مسئولان مربوطه به این روش‌ها توجه نداشته و با استفاده از متخصصان شهرسازی به دنبال ایجاد منطقه و شهری در خور و شایسته ساکنان آن باشند. امید داریم تمام امکانات در این منطقه لحاظ شود تا شاهد رشد و توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی باشیم.
این زمین در حال حاضر در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد تا به جمع بندی در این خصوص دست یابند. شهردار محترم شهر, اعضای محترم شورای شهر و مسئولین سازمان راه و شهرسازی استان در حال حاضر به دنبال راه حل نهایی می‌گردند تا بتوانند تصمیمی در این خصوص بگیرند که امیدواریم آیندگان از این تصمیمات گله مند نبوده و به نیکی از ما یاد کنند.

یادداشت:هانی محسنی فر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *