نامهربانی فدراسیون سهمیه المپیک را از من گرفت

نامهربانی فدراسیون  سهمیه المپیک را از من گرفت

سعید علی حسینی در گفت و گو با روزنامه برای اردبیل گفت: بعد از مسابقات جهانی ۲۰۱۷ که و بعد از ۸سال محرومیت دوباره توانستم به میادین برگردم و مدال نقره جهان را کسب کنم، بدلیل مصدومیتم از ناحیه مینسیک زانو مجبور به عمل جراحی شدم و حدود ۶ ماه باید استراحت می کردم . «برخواه» سرمربی جدید تیم ملی بدلیل عدم درک شرایط تمرینی و وضعیت من و همچنین عدم شناخت از من رفتار مناسب و حرفه ای با بنده نداشت و همین سوتفاهمات ادامه یافت . اما من با وجود عمل جراحی توانستم با تلاش و تمرینات سنگین خودم را به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ برسانم و مدال نقره مسابقات را کسب کرده و مجددا خودم را به اثبات برسانم. بدلیل اینکه با دستور پزشک بعد از مسابقات آسیایی باید ریکاوری می کردم از اعزام به مسابقات جهانی ترکمنستان انصراف دادم که به مذاق فدراسیون و مربی تیم ملی خوش نیامد و نامهربانی های فدراسیون با من شروع شد . دلخوری های فدراسیون از من باعث شد که برای مسابقات کسب سهمیه المپیک اسم من و کیانوش رستمی را برای فدراسیون جهانی ارسال نکردند و من با وجود امیدواری و تلاش برای رسیدن به المپیک ، از رسیدن به این مسابقات جا ماندم و باعث شد تصمیم به خداحافظی از این رشته بگیرم


قهرمانان ورزشی توانایی مدیریت ورزشی را دارند


نایب فهرمان جهان با بیان اینکه فهرمانان ورزشی استان می توانند با توجه به سوابق ورزشی و قهرمانی و همچنین تجربه خودشان در مدیریت ورزشی نیز موفق باشند اضافه کرد: قهرمانان ورزشی با پوست و گوشت خود تمام مشکلات ورزش را درک و لمس کرده و پله های ترقی را با موفقیت سپری کرده اند . با توجه به اینکه مدیریت ، فاکتورهای متعددی برای موفقیت لازم دارد، قهرمانان ورزشی با توجه به تجربه و علم و شایستگی بیشتری که در حوزه ورزش نسبت به مدیران سیاسی دارند واز امتیاز بسیار برای مدیریت ورزش بهره مندند.


ورزش استان جان تازه می خواهد/تکریم و ارزش گذاری قهرمانان ورزشی استان فراموش نشود


نایب قهرمان وزنه برداری جهان و بازی های آسیایی معتقد است بعضی از سیاست های غلط در گذشته باعث شده است که ورزش اردبیل کاملا با افت همراه شده و هیچ رشد و پیشرفتی نکرده باشد. نایب قهرمان جهان با اشاره به بن بست برنامه ریزی برای حوزه ورزش قهرمانی استان افزود: استان اردبیل در رشته های قدرتی و رزمی و شمشیربازی از پتانسیل و ظرفیت های بالقوه ای برخوردار است اما اگر با هدایت و برنامه ریزی خوب مسئولین همراه نشود به نتیجه نخواهد رسید. سجاد انوشیروانی که به تازگی به مدیرکلی ورزش و جوانان استان منصوب شده است ، با توجه به سابقه ورزشی و قهرمانی و تجربه خود، انتظار می رود برخلاف سیاست های گذشته اداره کل ورزش و جوانان ، قهرمانان ورزشی را فراموش نکنند تا تکریم و ارزش گذاری آنها به نحو احسن انجام شود چرا که این قهرمانان الگوی مناسب و شایسته ای برای سایر جوانان استان هستند.


وضعیت هیات وزنه برداری استان اسفناک است


علی حسینی وضعیت وزنه برداری و مخصوصا هیات وزنه برداری استان را اسفناک و ناامیدکننده می داند و ادامه این روند را برای ورزش استان تاسف بار قلمداد می کند . هیات استان در تمام زمینه ها با کمبود برنامه و فعالیت مواجه است. وضعیت وزنه برداری استان در حال حاضر به گونه ای پیش می رود که تماما در افت و پسرفت است و هیچ رشد و پیشرفتی نیز دیده نمی شود . اگر در هیات، کار و برنامه ریزی خوبی صورت می گرفت ، وزنه برداری اردبیل باید در حال حاضر به قطب منطقه تبدیل می شد ولی در شرایط فعلی فقط باید افسوس خورد .
علی حسینی با اشاره به اینکه وزنه برداری اردبیل نیز باید مثل شهر جویبار در جهان به شهرت دست می یافت اضافه کرد: با وجود اینکه وزنه برداران اردبیل دارای مدال های المپیک و جهانی و آسیایی هستند اما عملا این رشته در اردبیل با افت شدیدی مواجه شده است . در حال حاضر در سالن وزنه برداری مجموعه تختی شهرستان اردبیل به اصطلاح پرنده ای پر نمی زند و مثل سابق شاهد وزنه برداران نوجوان و جوان نیستیم . در سال های گذشته ما شاهد عدم انجام مسابقات داخل استان برای کشف استعداد های جدید و همینطور افزایش انگیزه نوجوانان و جوانان بوده ایم که ناشی از عدم مدیریت و اهداف صحیح در هیات وزنه برداری است .
علی حسینی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه افراد غیر ورزشی و غیر تخصصی که به ورزش و هیات های ورزشی گسیل می شوند بدلیل عدم تخصص، هیات را با بحران روبه رو می کنند و آن رشته با عملکرد و افت شدید مواجه می شود . وی افزود به جرات می توانم بگم که باشگاه ما به تنهایی جور پرورش استعداهای جوان و نوجوان وزنه بردار اردبیل را می کشد .


سیاست های غلط ۱۰ سال اخیر اداره کل باعث شده است که ما درحال حاضر سهمیه المپیک نداشته باشیم


نایب قهرمان جهان عدم سهمیه المپیک برای استان اردبیل را سیاست های غلط ۱۰ سال اخیر اداره کل دانست و بیان کرد که مدال های المپیکی که در این سال ها نیز کسب شده است نتیجه تمرینات و تلاش های شخصی این قهرمانان است و اداره در این مسیر نقشی نداشته است . امیدوارم جناب انوشیروانی با توجه به اینکه خودش نیز مدال آور المپیک است این روند را متوقف کند و با برنامه ریزی که قطعا به همراه دارد موجب رشد و پیشرفت ورزش استان شود .


انتخابات فدراسیون و کاندیدایی بنام سجاد انوشیروانی


سعید علی حسینی با اشاره به تمرینات و کسب آمادگی وی برای مسابقات کسب سهیمه المپیک افزود من بعنوان نماینده ورزشکاران در مجمع حضور داشتم و در انتخابات باید شرکت می کردم . رئیس فدراسیون فعلی و همچنین سجاد انوشیروانی در این انتخابات بعنوان کاندیدا شرکت داشتند اما مصاحبه آقای انوشیروانی در آن مقطع که خواستار توجه جدی و قدرشناسی برای من از سوی فدراسیون شده بودند شائبه هایی ایجاد کرد که نامهربانی های فدراسیون با من را افزایش داد.

گفتگو:میلاد رحمن شکرگزار

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *