دختر ۱۰ ساله قربانی خشم وهوسبازی پدرش شد

دختر ۱۰ ساله  قربانی خشم وهوسبازی پدرش شد

۲۸ اسفند ۹۸ دو روز مانده به عید قتل دختر ۱۰ ساله ای در شهرستان خوی به پلیس مخابره شد. با اولین تحقیقات مشخص شد که مظنون پدر حدیث بود. پدری که زیر بار قتل نمی رفت.
خبر یک دخترکشی دیگر، حادثه ای که حتی قبل از قتل دردناک رومینا دختر ۱۴ ساله تالشی اتفاق افتاده این بار نه به خاطر حفظ آبرو و مسائل ناموسی بلکه به دلیل هوا و هوس یک پدر، دختر جان بی دفاعش را از دست می‌دهد.
وی تحت بازجویی پلیس قرار گرفت و پدر آن دختر در بازجویی ها ادعا می کرد که بخاطر عصبانیت دست به همچین جنایت دردناکی زده است اما مادر حدیث مادری که تنها فرزندش را از دست داده است روایت دیگری از این ماجرا را برملا می کند.
«حدیث من قربانی یک رسوایی شد رسوایی که شوهر من به همراه یک دختر از خانه متواری شدند طولی نکشید که با پیگیری های خانواده‌ها هر دو پیدا شدند و بعد دیگر رابطه شان باهم قطع شد من هم فکر می کردم که دیگر با قطع رابطه شوهرم با آن دختر اوضاع بهتر خواهد شد و من نمیخواستم دخترم بی پدر باشد اما طولی نکشید بعد دو سال متوجه شدم بار دیگر با آن دختر رابطه دارد ابتدا رابطه دوباره اش را با آن دختر انکار می کرد. اما بعد مدتی رابطه اش را با وی علنی کرد و کار به جایی رسید که مرا تهدید به کشتن می کرد و می‌گفت اگر نگذاری با آن دختر ازدواج کنم تو را می کشم اما من توجهی به تهدیدش نمی کردم.»
به گفته مادر حدیث «این مرد همیشه در دعواها مرا تهدید می کرد و می گفت بلاخره یک روز می‌رسد و من تو را می کشم و با آن دختر ازدواج می کنم اما مادر حدیث فکرش را هم نمیکرد که برای دخترش همچین برنامه قتل داشته باشد.»
تا اینکه پدر حدیث در یکی از دادگاه ها گفته بود که پیش از این قتل، تحقیقی درباره جرم دخترکشی انجام داده بود که اگر دخترش را بکشد دیگر قصاص نمیشود.
مادر حدیث می گوید حدیث من هیچ گناهی نداشت حقش نبود که قربانی هوسبازی پدرش شود از مسئولان درخواست می کنم که قانونی وضع کنند تا دختران ما این طور قربانی نشوند.
عمده ترین مشکلات خلاءهای قانونی در این زمینه است زیرا طبق قانون بر اساس آنچه که در ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی آمده است: اگر پدر و یا جد پدری مرتکب قتل فرزندی شود قصاص نمی‌گردد تنها به پرداخت دیه یا تعزیر محکوم می‌شود این یک خلاء آشکار که نتیجه اش نوعی امکان دادن به مردان است که جان زنان را به بهانه های مختلف بستانند.
داستان حدیث ۱۰ ساله اولین و آخرین نبوده و نخواهد بود. برای اصلاح شرایط موجود رفع خلاءهای قانونی در کنار آموزه های رفتاری صحیح به خانواده ها باید در نظر گرفت، مواردی که اگر بی توجه از کنارشان رد بشویم می‌تواند موجب تکرار دوباره و دوباره چنین وقایع تلخ در اذهان عمومی شود.

یادداشت:شیرین صدیق

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *