آقایان مجلسی! حواسمان به شما هست

آقایان مجلسی! حواسمان به شما هست

وضعیت اسفبار اقتصادی در روزهای پایانی سال قبل که همزمان شده بود با انتخابات مجلس شورای اسلامی هم اکنون به مرحله خطرناک نزدیک می شود
جذابیت بهبود وضعیت اقتصادی برای مردمی که نگران معیشت امروز و فردایشان هستند به قدری از اهمیت برخوردار بود که به سر سوژه وعده های انتخاباتی راه باز کرد و عموما نمایندگان مجلس در کمپین های انتخاباتی خود از برنامه های معجزه گر برای بهبود وضعیت معیشت سخن می راندند و وعده ها بود که مثل نقل و نبات به همه جا می پراکندند .
حال دوران گذشته و نوبت رسیده به مجلسی که با هزاران وعده روی دست مانده، زمام امور قوه مقننه را به دست گرفته و نوبت به اجرای فرمایشات انتخاباتی رسیده و در این سو نیز مردم همیشه چشم به راه ما در انتظار به سرانجام رسیدن وعده ای تازه روزشماری می کنند . رئیس مجلس هم با چند پرونده زیر بغل که دوربین های صدا سیما مدام روی عناوین آنها زوم می کند در برنامه های تلویزیونی حاضر شده و اولویت اول مجلس را بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم می نامد و تاکید میکند که برنامه های مدونی در این پوشه ها تدارک دیده شده که بزودی معجزه خواهد کرد . آیا این بزودی از راه خواهد رسید ؟؟ بعید بنظر می رسد چون مجلس درگیر موارد دیگری است تا معیشب و اقتصاد .
قیمت دلار در زمان شروع مجلس یازدهم حدودا ۱۷ هزار تومان بود ، تا امروز که قریب دو ماه از فعالیت مجلس می گذرد و قیمت دلار به ۲۶ هزار تومان افزایش یافته است .
این تنها یک نمونه از نتایج خروجی های مجلس یازدهم از نظر اقتصادی و مرتبط با وضعیت معیشتی مردم است .
حال سوال اینجاست که اگر مجلس نقشی در امور اقتصادی ندارد و این دولت است که اقتصاد را مدیریت می کند پس جنازه وعده های انتخاباتی مجلس یازدهم را چه کسی از زمین بر خواهدداشت و تشییع خواهد کرد .
یا اگر اگر بگوییم که مجلس هنوز فرصت کاری کافی برای اجرای برنامه های خود نداشته تا اقتصاد را سامان دهد پس باید منتظر باشیم تا دلار همچنان سر به فلک بکشد و معلوم نیست زمان مناسب کی از راه خواهد رسید تا مجلس محترم اقدام نماید.
آنچه مسلم است نمایندگان مجلس باید بدانند که گرچه مردم ما در گرداب دغدغه های اقتصادی حافظه انتخاباتی نخواهند داشت ، اما ما به عنوان رسانه حواسمان به وعده های بی سرانجام شما هست.

تحلیل روز

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *