فراخوان فارغ التحصیلان رشته های نقشه کشی برای تکمیل طرح کاداستر

فراخوان فارغ التحصیلان رشته های نقشه کشی برای تکمیل طرح کاداستر

مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک گفت: دراجرای ماده ۱۵۶ قانون ثبت و در راستای تکمیل طرح کاداستر، نقشه کشی املاک واراضی ملی ،شخصی و دولتی به صورت برون سپاری انجام می شود.

به گزارش روزنامه “برای اردبیل” رحیم محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل با اشاره به لزوم تکمیل و اتمام طرح کاداستر اظهار کرد: اداره کل ثبت اسناد واملاک استان مصمم است در راستای اجرای این طرح قسمتی از امورات مربوطه را از طریق برون سپاری انجام دهد و از فارغ التحصیلان رشته نقشه برادری به منظور مشارکت در اجرای آن دعوت می شود.
مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک تصریح کرد: اجرای کامل طرح کاداسترو الکترونیکی کردن فرایندهای ثبت اسناد به عنوان مهمترین دغدغه اداره ثبت اسناد واملاک می باشد که استان اردبیل به دلیل داشتن زیر ساخت ها ی لازم می تواند در عملی نمودن این پروژه مهم موفق عمل نماید.
محمدی در توضیح طرح کاداستر افزود: مطابق این طرح کلیه اراضی ملی و منابع طبیعی و املاک شخصی و دولتی در سامانه اداره ثبت اسناد واملاک تثبیت شده و مستند می شود به نحوی که حدود تمام املاک و اراضی استان دقیقا مشخص شده و هرگونه اختلافات اراضی به دلیل شفافیت صورت گرفته حل و فصل میشود.
وی در توضیح اهمیت این طرح ادامه داد: باتوجه به اینکه یک سوم پرونده های قضایی مربوط به اختلافات املاک میباشد در صورت اجرای این طرحبه صورت کامل ضمن مرتفع شدن تمامی اختلافات مردم در زمینه املاک و دارایی غیر منقول، کلیه اراضی ملی و منابع طبیعی هم دارای سند کاداستری میشود به طوری که متراژ دقیق این اراضی مشخص شده و هیچ شخص حقیقی وحقوقی جرات سوء استفاده و زمین خواری و تعدی به مراتع و جنگلها را پیدا نخواهد کرد.
مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک اردبیل ارتقای امنیت وآرامش روانی در جامعه ،کاهش اشتباهات وحذف نوشتارهای دستی، غیرقابل جعل بودن و عدم امکان سواستفاده به دلیل داشتن هولوگرام، آسایش وآرامش وصرفه جویی در وقت و انرزی مردم را از دیگر مزایای طرح کاداستر عنوان کرد و از زارعان و کشاورزان وزمین داران استان خواست در این امر مشارکت داشته و با تحویل اسناد منگوله دار قدیمی نسبت به تک برگی نمودن سند خود اقدام نمایند.


محمدی با اشاره به حادثه تلخ سیل سال ۹۸، گفت: یکی از معضلاتی که مردم این این مناطق بعداز وقوع سیل داشتند مشخص نبودن حدود و ثغور املاک شان بود که این موضوع ااهالی را با مشکل مواجه میکرد حال آنکه اسناد تک برگی به دلیل ارائه مختصات جغرافیایی به صورت دقیق این حدود را مشخص و قابل تفکیک می کند چنان که در مورد املاک دارای سند تک برگی اختلافات ومناقشات به صفر می رسد.
وی اضافه کرد:در استان اردبیل محدوده کلیه شهرها وروستاهای بالای ۲۰ خانوار در طرح کاداستر جانمایی شده که نزدیک به ۸۰ درصد آنها دارای سند تک برگی هستند و لازم است بقیه صاحبان املاک حقیقی وحقوقی اسناد قدیمی خود را در اسرع وقت به اداره ثبت متبوع تحویل داده وسند تک برگی دریافت کنند .
این مقام مسئول همچنین ادامه داد: به دنبال اجرای طرح کاداستر از سال ۹۳ دراستان اردبیل برای ۳۵ درصد دستگاههای اجرایی دولتی و ۵۰ درصد افراد وبخش خصوصی سند تک برگی صادر شده است و دستگاههای اجرایی مطابق ماده ۹ قانون ثبت ملزم هستند نسبت به این امر اقدام کنند که متاسفانه در این خصوص همکاری لازم را نداشته اند.
مدیر کل اداره ثبت اسناد واملاک بابیان اینکه کل مساحت استان اردبیل حدودا یک میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار میباشد، افزود: از این متراژ یک میلیون و ۲۲ هزار هکتار اراضی ملی بوده و ۹۰۰ هزار و ۲۶ هکتار آن در طرح کاداستر جانمایی شده و ۲۸۷ هزارو ۲۷۹ هکتار آن با صدور سند تک برگی تثبیت شده است.
وی همچنین از صدور ۳۴۴ هزارو ۷۴۷ سند مالکیت تک برگی و اسکن نمودن ۱۳ میلیون و ۵۵۰ هزار برگ در سیستم ثبت اسناد و املاک استان اردبیل خبرداد و اظهارکرد: این خدمات توسط ۲۱۲ نفر همکار در اداره ثبت اسناد و املاک اردبیل و شهرستانها به مردم ارائه شده است.
وی در پایان از تمام مهندسین نقشه کشی استان دعوت کرد جهت ثبت نام تا ۱۱ مرداد ماه به آدرس اینترنتی اداره کل ثبت اسناد واملاک به نشانی http://www.ssaa.ir مراجعه نمایند .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *