عشق به وطن رمز موفقیت «نسیم خواب» است

عشق به وطن رمز موفقیت «نسیم خواب» است

یکی از واحدهای تولیدی که در شرایط تحریم نیز توانسته با مدیریت خوب بدون تعدیل نیرو به کار خود ادامه دهد شرکت نسیم خواب در استان اردبیل است.
به گزارش رونامه برای اردبیل، یکی از واحدهای تولیدی که در شرایط تحریم نیز توانسته با مدیریت خوب بدون تعدیل نیرو به کار خود ادامه دهد شرکت نسیم خواب در استان اردبیل با مدیریت مهندس غلامحسن صفرپور است.
در مورد نحوه فعالیت این شرکت به گفتگو نشستیم و مختصری در مورد سابقه فعالیتشان برای ما گفتند: غلامحسن صفرپور متولد ۱۳۴۸ فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی که بعد از فارغ التحصیلی با همکاری برادرم که قبلاً به حرفه تولید کالای خوب خواب اشتغال داشت کار تولید را در اردبیل شروع کردم.
نسیم خواب به عنوان واحدتولیدی معتبر در بین مردم شهرت و آوازه خاصی پیدا کرده است لطفا راز این موفقیت را بیان کنید؟
پشت کار مدیران، آموزش مداوم کارکنان، استفاده از دانش روزو به روز رسانی محصولات، توجه به کیفیت محصول و خدمات پس از فروش و مشتری مداری با استعانت از خداوند متعال از جمله عواملی بوده که باعث شده این واحد تولیدی در طول این سالها سرپا مانده و همچنان به تولید محصولات با کیفیت ادامه دهد.
در ابتدای کار خود چه میزان سرمایه اولیه داشتید؟
نسیم خواب در سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را در زمینه تولید کالای خواب برای اولین بار در اردبیل شروع و در سال ۱۳۷۴ با سرمایه ای کمتر ازدویست هزار تومان فعالیت خود را در زمینه تولید مبلمان خانگی توسعه داد و در تمام این سالها سعی داشته است محصولی به روز و با کیفیت و در خور شأن هموطنان عزیز تولید نموده و همیشه در کار خود اولین و بهترین باشد.
به عنوان کارآفرین بگویید چند نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم توسط شما مشغول به کار شده اند؟
با توجه به اینکه نسیم خواب اولین تولید کننده مبلمان خانگی در استان اردبیل می باشد لذا تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر نیروی کار آموزش و روانه بازار کار نموده است و در حال حاضر نیز ۷۰ نفر به طور مستقیم و بیش از ۲۷۰ نفر به صورت غیر مستقیم در شرکت اشتغال دارند.
در خصوص گستره فعالیتتان توضیح دهید درکدام شهرها شعبه دارید و آیا صادرات هم دارید ؟
نسیم خواب با برند تات در اکثر مراکز استانها نمایندگی فروش دارد و به لطف خدا با کیفیت مطلوبی که دارد سالهاست محصولاتش به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.
همکاری مسئولان در راستای حمایت از کالای ایرانی با مجموعه شما چگونه بوده؟
متاسفانه مسئولین در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران فقط شعار می‌دهند چون اکثراً نه توانایی و علم کافی برای ارائه راهکار مناسب را دارند و نه احساس دلسوزی و غم تولید، با این وجود ما تلاش میکنیم با اتکاء به توانمندیهای خود همواره بهترین باشیم.
علی رغم اینکه خیلی ها فکر میکنند کار تولیدی درشرایط فعلی سخت است شما چگونه مسیر تولید را طی کرده اید؟
مسیر برای مدیران نسیم خواب بسیار سخت بوده و در این شرایط تحریم سخت تر هم شده است کارهای تولیدی اگر توأم باعشق و علاقه و پشتکار باشد جواب می‌دهد و می‌تواند در آمد مناسب نیز کسب نمود. تولید کننده ای می تواند موفق شود و دوام بیاورد که عاشق ایران باشد و گرنه با اقتصاد ناسالم موجودکشور و درآمد حاصل از شغل های کاذب و دلالی و غیره انگیزه‌ای برای فعالیت در عرصه تولید نخواهد داشت.
ظاهرا شما از نیروی کار ترکیه ای در تولید محصولاتتان بهره میبرید در این مورد هم توضیحاتی بفرمایید؟
در طول این مسیر به منظور آموزش نیروی انسانی و استفاده از دانش روز علاوه بر دوره های آموزشی از متخصصین خارجی نیز استفاده کرده‌‌ایم و بدین منظور حدود ۵ سال استادکارانی از کشور ترکیه را به کار گرفتیم تا از آموزش ضمن کار آنها بهره ببریم.
چه جوایز و موفقیتهایی در سط کشورودر سطح بین المللی کسب کرده‌اید؟
نسیم خواب موفق به کسب جوایز متعدد داخلی و خارجی در زمینه مدیریت و کیفیت شده و محصولاتش با برند تات در تمامی استان‌ها با استانداردهای بین المللی از جمله استاندارد اروپا و استاندارد ملی ایران ارائه می شود و طی سالیان متمادی تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کننده را داراست.
در تولید محصولاتمان از بهترین مواد اولیه استفاده شده و این شرکت تلاش نموده است بسیاری از قطعات وارداتی مبلمان را با توجه به تحریم های موجود، در خود کارخانه و با کیفیت بالا تولید نماید و کالایی با کیفیت کالاهای خارجی و با قیمتی به مراتب پایین تر در اختیار هموطنان قرار دهد .

گفتگو:فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *