روش پخت جگر سوخته ایرانی

روش پخت جگر سوخته ایرانی

مواد لازم؛
نمک زیر خط فقر ۷۰ درصد گرم
فلفل شاخص فلاکت ۲۵ درصد گرم
سُسِ برجام ۲ قاشق مرباخوری
ویروس کرونا یک قاشق غذا خوری
پنیر پیتزای اف اِی تی اف یک پیمانه
جگر نیم پز ۸۰ میلیون کیلو با نصف پیاز
برنج وارداتی با ارز ۲۰ تومنی
پودرِ سوخاری آمار بیکاری
روغنِ (قیمت) خودرو
اختلاس نجومی به مقدار لازم
امروز می خواهیم طرز تهیه غذای جگر سوخته ایرانی ، از ولیمه های مرسوم این ایام را آموزش بدهیم.
برای شروع مقداری برنج خارجی را در قابلمه ساخت چین میریزیم و آب را اضافه نموده و منتظر که کاملاً آب جذب شود، وقت مهم نیست ، بعد جوشانده و دم کنید.در قابلمه دیگری آب ریخته ( عنبر نسارا استفاده کنید بسته به ذائقه) و جگر نیم پز و نصف پیاز را اضافه نموده و منتظر می مانیم بجوشد.
بعد از صدای قل قل ، برای جلوگیری از سفت شدن جگر، مقداری سس برجام به آن اضافه نموده جگرها را با روغنِ خودرو تفت می دهیم.سپس با بالا رفتن مجدد درجه حرارت از پنیر موزارلای اِف ای تی اف رو نمایی نموده منتظر جلز و ولز جگر می مانیم و در ادامه پودر بیکاری را اضافه می کنیم تا قوام یابد.
حواستان به میزان نمک زیر خط فقر و فلفل شاخص فلاکت و همچنین پودر سوخاریِ استفاده شده باشد ، هرگونه زیاده روی ممکن است منجر به آتش گرفتن جگر و سرریز شدن غذا انجامیده و دست و بال تونن رو بسوزونه، فراموش نکنید زیاد همش نزنید بوش در میاد.
نکته: در صورت لزوم برای جبران اشتباه نمک زیادی می توانید از شکرِ چاپ اسکناس و برای حل مشکل فلفل مازاد بایستی دست خود را تا آرنج در عسلِ بورس فرو کرده و داخل دیگ بکنید.
اگر باز هم طعمش خوب نبود می توانید همه تقصیر ها را به گردنِ تحریم ها ، گرم شدن زمین ، کت خدا، کیفیت پائینِ ویروس کرونا و…. انداخته و با دستمال مرطوبِ اوراق قرضه مسئله را رفع و رجوع نموده یا اینکه بهانه بیاورید اجانب آمدن و اختلاس کردند و تقصیر ما نبوده مطلقاً.
ضمناً ، هرگز هیچ گونه قصور و کم کاری از جانب خود و کمک آشپزها را نپذیرفته و به حمام فین کاشان رفته و آواز بخوانید که ( دوباره محشر می کنم ….) سپس خود را شسته و روی مخمل پهن کنید ، قطعاً ، شما امیرکبیر نیستید ، پس خطری نیست.
اگر احیاناً باز هم اعتراضی بود ، بفرمائید امروز روز آزمایش آشپز نیست ، روز آزمایش مردم است و بایستی درک کنید ، برای دادن آزمایش بایستی ناشتا و گرسنه بروید .
حین سِرو غذا هر از چندگاهی سر خود را وارد مجلس نموده ( برای مجلس زنانه فقط کله مجاز است ) استعلام کنید که : شااااامِ بیمه بیکاری و وام کرونا به همه رسید؟
این عمل باعث می شود ، غذا به اندک تناول کنندگان بچسبد که چقدر زحمت کشیدید و برای کسانی که غذا نرسید اینگونه تلقین می شود که شما چقدر به فکر بوده اید و کم کاری از شما نبوده ، یحتمل اگر کسی گفت به من نرسید، بگوئید که این غذا پنیر پیتزا دارد و بدلیل افزایش چربی خون ممکن است کشنده باشد.
نهایتاً بعد از اتمام غذا اگر کسی سریش شد
از جمله تاریخیه
اون پَ پَ رو لو لو خورد استفاده و ختم کلام نمائید.( این جمله توسط مدیر مسئول سانسور شده است).
تا آموزش غذای بعدی ( کباب کردن جگر )
بدرووود.
چرا که
‏من بنده آن دَمَمْ که ساقی گوید
یک سیخ دگر جگر بگیر و من نَتْوانم.

یادداشت طنز؛ مهدی احمدی کرندق

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *