معیار عزاداری توصیه‌های ستاد ملی کرونا است

معیار عزاداری توصیه‌های  ستاد ملی کرونا است

به گزارش روزنامه برای اردبیل، حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معـــظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی با مردم کشـــور به مناسبت عید قربان، اظهار داشتنـــد: در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که کارشناسان و ستاد ملی کرونا اعلام می‌کنند؛ بــــنده به توصــیه این عزیزان عــــمل می‌کنم.
ایشان فرمودند: توصیه من به هیئات، منبریها و مداح ها و دیگران این است که هرکاری می‎کنید ببینید ستاد ملی کرونا چه می‎گوید.
حضرت ایت الله خامنه‌ای بیان کردند: اگر وضعیتی که داریم را شل بگیریم، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد.
رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه امروز همه‌ی دنیا با یک ابتلای همگانی مواجه است، افزودند: امروز همه‌ی کره‌ی زمین تقریباً مبتلا به این حادثه‌اند؛ بعضی کمتر، بعضی شدیدتر.
ایشان تصریح کردند: شاید در بسیاری از جاها هم افرادی از آحاد مردم هستند که به گرفتارها و مبتلایان و مانند اینها کمکهایی میکنند؛ کم و بیش یک جاهایی کمکهایی هست، لکن گمان نمیکنم هیچ جا مثل کشور ما، مثل ایران عزیز ما باشد که تعداد کسانی که داوطلبانه به یک چنین کمکهایی اقبال میکنند این همه زیاد باشد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: بنده سراغ ندارم و نشنیده‌ام و گزارشی ندارم از اینکه در جایی از کشوری از کشورهای دنیا این همه تحرّک مردمی و پشتیبانی‌های مردمی وجود داشته باشد.
رهبر معــظم انقلاب تاکید فرمودند: این از خصوصیّات ملّت ما است در ایثارگری؛ هم در بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله و امثال اینها، هم در بلایای غیر طبیعی مثل جنگ تحمیلی. در هشت سال دفاع مقدّس، همین حرکت عظیم ایثارگرانه‌ی مردمی بود که این حماسه‌ی بزرگ را به وجود آورد و جبهه‌ها را به آن شکل آراست که تا آخر در تاریخ ما یک دوران برجسته‌ای است. امروز هم همین جور است، در این قضیّه مشاهده شد.
ایشان با اشاره به اینکه مجموعه‌های درمانی در صفوف مقدّم بودند؛ بیان داشتند: پزشکان و پرستاران و بقیّه‌ی عوامل درمانی واقعاً فداکاری کردند، که زبان [از وصف آن] قاصر است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *