‌ارائه تسهیلات مراکز گردشگری آسیب دیده کرونا عملیاتی شود

‌ارائه تسهیلات مراکز گردشگری آسیب دیده کرونا عملیاتی شود

مدیر عامل پل معلق شیشه ای هیر گفت: متاسفانه کرونا خسارت زیادی به بخش گردشگری به ویژه مجموعه پل شیشه ای هیر وارد کرده است.
حسین عباسی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه برای اردبیل اظهار داشت: متاسفانه کرونا خسارت زیادی را به مراکز گردشگری به ویژه مجموعه پل شیشه ای هیر وارد کرده و مشکلات زیادی را برای ما به وجود آورده است.
وی با اشاره به اینکه هزینه بسیار بالایی برای راه‌اندازی مجموعه پل معلق شیشه ای هیر شده بود و چشم امید ما به حضور گردشگران در ایام نوروز و تعطیلات تابستان بود که بیماری کرونا در این مقطع مراکز را بر تعطیلی کشاند‌
عباسی نیا افزود: نیاز است ارائه تسهیلات مراکز گردشگری آسیب دیده از کرونا عملیاتی شود. تا حداقل از این طریق مراکز گردشگری قسمتی از حقوق پرسنل خود را پرداخت کند.
مدیر عامل پل شیشه ای هیر گفت: مجموعه پل هیر در کمترین زمان و بدون دریافت تسهیلات و سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شد. و این مجموعه تحول عظیمی در بخش گردشگری و اقتصادی استان به وجود آورد.
عباس نیا خاطر نشان کرد: از مسئولان استان انتظار داریم که جاده ی ورودی به پل شیشه ای هیر را ساماندهی کنند. که این یکی از مطالبات اساسی است.
وی تاکید کرد: باید از ظرفیت نمایندگان مجلس برای توسعه گردشگری استان اردبیل استفاده شود. چرا که استان اردبیل ظرفیت بسیار بالایی در حوزه‌های گردشگری دارد. که اگر حمایت شود این ظرفیت‌ها به نفع اساسی شکوفا می‌شود.
عباس نیا تصریح کرد: اگر توجه جدی به بخش گردشگری صورت گیرد بی‌شک تحول عظیمی در حوزه اقتصادی و درآمد منطقه به وجود می‌آید.
وی گفت: فازهای بعدی مجموعه پل هیر در حال تکمیل است و به زودی زیپ لاین بزرگسالان و بک جامپ بزرگسالان در مجموعه پل هیر راه اندازی می شود.
عباسی نیا از توسعه فضای سبز و گل کاری در مجموعه پل هیر خبر داد و افزود: با همکاری اداره کل ورزش جوانان و شهرداری جاده ی تندرستی بر اطراف پل شیشه ای هیر راه اندازی می شود.
مدیرعامل پل شیشه ای هیر بیان کرد : راه اندازی بازی های کودکان نیز در اولویت مهم در مجموعه است که هم اکنون تعداد عظیمی مجموعه‌ها در کنار پل هیر راه اندازی شده است.
وی گفت: هم اکنون هیر به عنوان قطب جدید گردشگری در کشور معرفی شده است و بعد از افتتاح در ایامی که کرونا نبود حضور گردشگران در مجموعه چشمگیر بود.
مدیرعامل پل شیشه ای هیر ادامه داد: مجموعه پل هیر روند جذب سرمایه‌گذاران دیگر در هیر را تسهیل کرده است و انتظار می رود مراکز اقامتی و هتل در مجموعه‌ی پل هیر راه اندازی شود.
وی گفت: توسعه پارکینگ در شهر هیر نیز باید اولویت شهرداری و شورای شهر باشد تا دغدغه و نگرانی های موجود در حوزه پارک خودروها در شهر هیر برطرف شود.
وی از حمایت نماینده ولی فقیه استان اردبیل ، استاندار اردبیل ، نمایندگان مجلس ، میراث فرهنگی اردبیل، فرمانداری اردبیل ،شهرداری و شورای شهر شهرستان هیر قدردانی کرد و افزود: انتظار می رود این حمایت ها در راستای توسعه گردشگری نیز دوچندان شود.
مدیرعامل پل شیشه ای هیر گفت: رسانه‌ها نقش اساسی در معرفی جاذبه های گردشگری به ویژه مجموعه پل هیر داشته است و ما قدردان زحمات رسانه‌ها و خبرنگاران هستیم.

گفتگو:شیرین صدیق

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *