کرونا؛ فرصتی برای حذف اسکناس و پول فیزیکی

کرونا؛ فرصتی برای حذف اسکناس و پول فیزیکی

شد یکی از راهکارهای حذف پول فیزیکی از چرخه زندگی و عدم آلودگی توسط اسکناس ، استفاده از خدمات بانکی بر پایه الکترونیکی است که در مطلب قبلی به یکی از خدمات موجود در اپلیکیشن آپ در خدمات بانکی مبنی بر انتقال وجه اشاره شد .
حال یکی از خدمات دیگری که در این گونه نرم افزارها ارائه می شود و می‌توان به آن اشاره نمود خرید و صدور بیمه نامه توسط چنین نرم افزارهاست .باید در نظر داشت که برای مبارزه با انواع آلودگی‌ها و ویروس ها نیاز به همکاری همگانی است .
خرید شارژ ، پرداخت قبوض و استفاده از خدمات گردشگری و تهیه بلیط هواپیما ، قطار ، اتوبوس و رزرو هتل از دیگر خدمات بعضی از این نرم افزار هاست . از جمله خدمات دیگر این نوع نرم افزارها خدمات پس از فروش خودروئی است .کم نیستند افراد نیکوکاری که همیشه دست نیازمندان را می گیرند برای این منظور و پرداخت های خیرخواهانه می تواناتر این نرم افزار بهره کند شد .
اگر گذری کوتاه به گذشته بیاندازیم چند سال پیش با چند برگ اسکناس راهی بازار می شدید و خریدهای خود را انجام می دادید اما اگر وضعیت همین طور ادامه می یافت برای خرید یک‌ باب خانه باید چند گونی پول با خود همراه می بردید .
همانطور که برای خریدهای کلان از خدمات بانکی استفاده می شود برای خرید های خرد نیز راهکارهای مختلف پرداخت هست. در دنیای امروزی تنوع و مصرف گرایی همه جا قابل مشاهده هست و بانک‌ها برای اینکه بتوانند از قافله عقب نمانند مجبورند به تولید خدمات نوین !
کم و بیش همه ما گذارمان به فروشگاه ها برای خرید می افتد و چه بسا که برای خرید از دستگاههای پایانه فروشگاهی استفاده می نماییم و در بیشتر وقت ها کارت و رمز را به فروشنده یا مغازه دار داده می شود توصیه می شود کشیدن کارت به پایانه توسط شخص خریدار انجام گیرد و از رمزهای اول یکبار مصرف تولید شده توسط نرم افزارهای رمز ساز استفاده گردد.
در این روش هم امنیت مالی را رعایت نموده اید و هم از سواستفاده های احتمالی جلوگیری کرده اید و هم اینکه فرهنگ درست استفاده از کارت به جای پول فیزیکی را رواج داده اید .کرونا را با حذف پول فیزیکی و‌استفاده از خدمات الکترونیکی بانکی شکست می دهیم.

یادداشت:عباس سلامی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *