توانمند سازی قشر محروم جامعه هدف اصلی تعاونی مهرپرور است

توانمند سازی قشر محروم جامعه هدف اصلی  تعاونی مهرپرور است

مدير عامل شرکت تعاوني خدمات درماني و بهداشتي مهرپرور از ارائه خدمات خداپسندانه در راستای محرومیت زدایی از قشر مستضعف جامعه خبر داد و گفت: اولویت ما توانمند سازی محرومین از طریق آموزش و ایجاد بسترهای شغلی است.
به گزارش روزنامه برای اردبیل علی امیرپور در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل، اظهار داشت: در طول دوسالی که از اخذ مجوز گروه جهادی گذشته است در ۱۳منطقه محروم بصورت فعال خدمات پزشکی، دندان پزشکی ،مشاوره و خدمات دیگر ارائه شده است و در حال حاضر ۷۵۰۰ خدمات درمانی در این مناطق صورت گرفته شده است.
وی افزود: درمانگاه شوک در سال گذشته به تعداد ۴۹۵۰ نفر از نیازمندان به صورت رایگان خدمات پزشکی و دندان پزشکی ارائه داده و حتی هزینه برخی از داروهای نیازمندان را نیز تامین کرده است.
مديرعامل شرکت تعاوني خدمات درماني و بهداشتي مهرپرور گفت: سه شنبه های مهدوی در موسسه خیریه مهرپرور در راستای ارائه غذای گرم در مناطق محروم سطح استان راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اقدامات این موسسه در زمینه ایجاد اشتغال افزود: با آموزش قالیبافی به ۴۰ نفر از مددجویان موسسه در صدد هستیم تا با راه انداز ی کارگاههای قالیبافی این افراد را جذب کنیم تا خود به فعالیت اقتصادی بپردازند .
امیرپور اضافه کرد: همچنین در ادامه این تصمیم با ایجاد امکانات و تهیه سالن و تجهیزات برای تعدادی از بانوان آنها را ترغیب به فعالیت اقتصادی مستقل نمودیم تا منبع درآمدی برای خود داشته باشند.
وی گفت: اخذ مجوز موسسه فرهنگی با هدف صرف بخشی از درآمد آن به نیازمندان و اشتغال، از دیگر اقداماتی است که در چند ماه اخیر انجام شده است.
مديرعامل شرکت تعاوني خدمات درماني و بهداشتي مهرپرور گفت: راه اندازی تلویزیون مجازی در راستای فعالیتهای فرهنگی از دیگر برنامه های موسسه فرهنگی خواهد بود.
مهرپرور از راه اندازی موسسه مرکز ندای مهر باران خبر داد و افزود: دختران در معرض آسیب از سن ۱۲ سال تا دوران ازدواج تحت پوشش این موسسه قرارگرفته و به مشکلات آنان رسیدگی می شود .
وی افزود: پرداخت حدود ۴۰۰ میلیون ریال برای خرید پک آموزشی و تحصیلی به افراد نیازمند باز مانده از تحصیل و پوشش هزینه های تحصیلی تعدادی از آنان از اقداماتی بود که در سال گذشته انجام گرفت.
وی به اهدای کمکهای نقدی به سیل زدگان در سال گذشته اشاره و اظهار کرد: حدود ۱۳۰میلیون ریال در سال گذشته به آسیب دیدگان از سیل کمک نقدی و غیر نقدی صورت گرفت . ضمن اینکه ۹۰۰میلیون ریال نیز برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به نیازمندان اختصاص یافت.
وی با اشاره به اینکه به همت این موسسه برای اولین بار درسطح استان جشن آرزو ها برگزار شد افزود: در این راستا ۶۰ نفر از آرزوهای کودکان نیازمند توانستند به آرزوهای خود دست یابند.
مديرعامل شرکت تعاوني خدمات درماني و بهداشتي مهرپرور خاطر نشان کرد: اهدای جهیزیه به نو عروسان با ارزش ۱۷۰ میلیون ریال و ارائه خدماتی به ارزش یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال از دیگر اقدامات تعاونی خدمات درمانی و بهداشتی مهرپرور در زمان کرونایی بوده است.
وی ادامه داد : با راه اندازی اپلیکیشن درمانی در سطح استان تا ۲۰ روز آینده به صورت آن لاین به مردم خدمات درمانی ارائه خواهد داد.

گفتگو:شیرین صدیق

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *