اعتماد مردم بیله سوار به شورا دستاوردی بزرگ است

اعتماد مردم بیله سوار به شورا دستاوردی بزرگ است

در سالهای گذشته به نظر می رسید که اعتماد مردم به شورا دچار خدشه شده بود اما در هشت ماه اخیر اعضای شورا با تلاشی مضاعف توانستنداین اعتماد را به پارلمان محلی باز گردانند

به گزارش روزنامه برای اردبیل وحدت انامی، نایب رییس شورای شهر بیله سوارکه نشر و نگارش چهار کتاب روانشناسی در جغرافیای طبیعی ،کاهش جمعیت روستاها و تاثیر ان براقتصاد کشور ،تحلیل همدید طوفان های تندری شهرستان پارس اباد و شناخت احکام و معارف اسلامی را درکارنامه خود دارد با اشاره به فعالیتهای انجام شده شورا در هشت ماهه اخیر اظهار کرد :مهمترین دغدغه شورای فعلی به دست آوردن اعتمادی بود که طی ساله از شوراها و شهردار سلب شده وباعث نا امیدی مردم شده بود. همچنین انتخاب شهرداری که سوابق اجرایی خوبی داشته و بتواند به امور شهر مرزی بیله سوار به نحو مطلوب رسیدگی نماید بسیار حائز اهمیت بود که که این امر به همت اعضای فعلی شورا انجام گرفت ومحمدرضا ولیزاده به عنوان شهردار بیله سوار انتخاب شد که مقبول عموم بود .


وی گفت: از همان ابتدای فعالیت در شورا با همکاری حاج حسین محمدپور که عضو کمیسیون ماده۱۰ و رییس کمیسیون عمران شورا نیز هست به تعمیرماشین آلات از جمله تراکتور شهرداری ،پمپ بادی و خودروی ده چرخ شهرداری اقدام کردیم که در تعمیر آنها شورا نقش عمده ای داشت .
انامی به وضعیت نامناسب برخی کوچه ها و خیابانها از چند سال قبل اشاره و تصریح کرد: با راه اندازی کارخانه اسفالت شهرداری، به آسفالت کوچه ها و خیابانها، رنگ امیزی جدولها و …پرداخته شد .
نایب رییس شورای شهر بیله سوار افزود: با مطالعات کارشناسی که انجام شد مشخص شد پایانه مسافربری گمرک که در سابق به قیمت بسیار پایین اجاره داده شده بود با حدود یک میلیارد تومان به مزایده گذاشته شده بود اما با توجه به اینکه شهرداری نتوانست در این مزایده برنده شود بهنامجو استاندار اردبیل جهانگیرزاده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و قبادی فرماندار و حجت الاسلام عزیزی امام جمعه محترم شهرستان قول مساعد دادند که این درآمد را بدون انجام مزایده وتشریفات به شهرداری باز گردانند تا به عنوان یکی ازمهمترین منابع درآمد شهرداری ازعواید آن به نفع شهر استفاده گردد.
این عضو شورای شهر که بالغ بر ۲۰ مقاله در موضوعات مختلف به همایشهای کشوری ارائه کرده است ادامه داد:از همان ابتدا تصمیم به دریافت حق جلسه نداشته و بنابراین با فرهنگسازی این امر در بین شوراها و با عدم دریافت حق جلسه شورا این مبلغ را به تعمیر تراکتور، ماشین ده چرخ و لودر اختصاص دادیم .
مدیر باشگاه فرهنگیان بیله سوار ادامه داد: متاسفانه مردم بیله سوار از بسیاری از خدمات محروم مانده بودند اما در چند ماه اخیر و با روی کار آمدن اعضای جدید تلاش شد که با ارائه خدمات مناسب که در خور مردم شریف بیله سوار باشد اعتماد آنان به شورا برگردانده شود.


وی اذعان کرد : خدمات انجام شده درچند ماه اخیر در طول ۱۵ سال گذشته بی سابقه بوده ازجمله تعمیرات اساسی در ساختمان شهرداری وبا کسب در امد حاصل از عوارض شهرداری و افزایش قابل توجهی در درامدهای شهرداری توانسته ایم هر چه بیشتر در جهت عمران شهری گام برداریم.
رییس کمیسیون معاملات شورای شهرستان بیله سوار اخذ سند تک برگی اطراف باغ جباری را یادآور شد و گفت: در اطراف باغ جباری که شهرداری۱۲ قطعه زمین بدون سند داشت که توسط شهرداری و شورای شهر شناسایی شده و سند تک برگی برای ان اخذ شد که پنج قطعه ان برای صرف در ابادانی شهر فروخته وهفت قطعه دیگر نیز به فروش خواهد رفت تا صرف عمران شهری شود علاوه برآن زیرسازی باغ جباری و خیابان کشی اطراف آن نیز انجام شده است. همچنین شناسایی زمینهای شهرداری که در دست اشخاص حقیقی است و پس گرفتن آنها جزو اولویتهایی است که انجام داده و با قیمت کارشناسی به فروش خواهد رسید تا مبالغ حاصل از آن صرف اموراتی شود که در حال حاضر به دلیل نبود منابع مالی در حالت تعلیق مانده اند.
نایب رییس شورای شهر بیله سوار اظهار کرد:در روزهای اخیر دو دستگاه وانت بار که در زمره ضایعات محسوب میشد ودر حال فرسوده شدن در حیاط شهرداری بود با جرثقیل شخصی برای تعمیرات اساسی به نمایندگی ایران خودرو انتقال داده شد که هردو دستگاه بازسازی و به ناوگان شهرداری اضافه شد تا به یکی دیگر از قولهای خود در راستای خدمت به شهر عمل کرده باشیم .همچنین تسطیح کوچه های محله مستعلی بیگلو و لایروبی جوی آب انتهای خیابان طالقانی ونقشه بازنگری طرح جامع شهرک ولیعصر برای رفاه حال ساکنان آن محلات انجام شد.
وی ادامه داد:غلطک ۷۰ تنی شهرداری که سالها بدون استفاده و مستهلک در حیاط شهرداری رها شده بود به همت اعضای شورای شهر ، شهردار و پرسنل خدوم شهرداری تعمیر و راه اندازی شد
وحدت انامی که در رشته دکترای تخصصی جغرافیا و برنامه ریزی روستایی مشغول به تحصیل است اضافه کرد: درخواستی که از مردم در زمان انتخابات می شود این است که همواره در انتخابات بخصوص انتخابات شورا به دور از تعصبات قومی قبیله ای عمل کرده و به افراد آگاه، توانمند و متخصص رای بدهند که توان مالی لازم را داشته و کاربلد بوده و منافع شهر را ارجح به منافع شخصی خود بدانند.
وی از دیگر برنامه های شورای شهر و شهرداری در چند ماه آینده به احداث کمربندی سی متری در نوار مرزی بیله سوار اشاره کرد وافزود: با برنامه ریزیهای مناسب این منطقه میتواند به یک قطب گردشگری در کشورتبدیل شود.
عضوانجمن علمی وپزوهشی برنامه ریزی روستایی ایران اضافه کرد: آسفالت کمربندی مسکن مهربرای ساکنین آن منطقه یکی دیگر از برنامه هایی بود که شوراو شهرداری بیله سوار انجام داد وهماهنگی های لازم نیز برای آسفالت و احداث پل شش متری در کمربندی پشت مسکن مهربا راه و شهر سازی صورت گرفته است که هزینه پل شش متر را رییس اداره راه و شهرسازی مهندس عالی پور متقبل شده است و در همین جا از ایشان تقدیر و قدردانی میکنم .
این عضو فعال شورای شهر بیله سوار ادامه داد: در بعضی امور بدون دخالت شهرداری و صرفا با هزینه شخصی خود اقدام به ارائه خدمات میکنم از جمله جابجایی نخاله های انباشته در بلوار را که با هزینه شخصی خود انجام دادم.
وی از دیگر برنامه های شورا به نصب روشنایی در فضای سبز پشت فرمانداری و مسکن مهر اشاره و افزود: سنگفرش خیابان اصلی و تبدیل ان به پیاده راه ، احیای باغ تپه نرگس و خیابان کشی به مزار شهدای گمنام ۱۳۲۰ در انتهای خیابان طالقانی نیز از جمله برنامه های آتی ما خواهد بود اما در روزهای اخیر لوله کشی آب به آرامستان سیدالشهدا را انجام داده ایم.
نایب رییس شورای شهر بیله سوار به خبرنگار روزنامه برای اردبیل در خصوص اقدامات شورا و شهرداری در مواجهه و مقابله با اپیدمی کرونا گفت: محدودیت تردد در ورودی شهر دروازه قرآن و جاده بابک به منظور قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا در همان ابتدا انجام گرفت. همچنین توزیع ماسک در بین همشهریان در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام شد وهمچنین مانور بزرگ در بیله سوار به منظور مبارزه با ویروس کرونا و ضد عفونی شهر توسط سپاه ، شهرداری شورای شهر ، کشاورزان و با همکاری فرماندار و امام جمعه محترم بیله سوار وفرمانده نیروی انتظامی و جمعی از اداره های شهر به ضدعفونی شهر اقدام شد . همچنین چندین مرحله ضد عفونی نیز توسط شورای شهر و شهرداری انجام شد .
انامی در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص عدم تحصیلش در دانشگاه بهشتی تهران در مقطع دکترا گفت: با توجه به این که از دانشگاه شهید بهشتی در مقطع دکترا پذیرش داشتم اما به دلیل مسئولیتهایی که دارم از جمله وظایفم در شورا ، مدیریت باشگاه فرهنگیان، معلم مدرسه، اداره و انجام امور شرکت واردات و صادرات شخصی واداره صرافی از تحصیل در آن دانشگاه صرفنظر کرده و در حال حاضر در شهر رشت به ادامه تحصیل مشغول هستم.
انامی که در حال حاضردر دانشگاههای پیام نوروآزاد نیز تدریس می کند ادامه داد: در انجام وظایف خود همواره تلاش کردم حتی شخصا لباس کار پوشیده و در زمینه هایی که سر رشته دارم دست به کار شده ام .همچنین سرمایه گذاری در خود بیله سوار را با افتخار توسعه داده ام چرا که به شهر و مردم خودم اهمیت می دهم و ابادانی شهرم را به منافع شخصی ترجیح می دهم.
وی ضمن تشکر از تلاش یاورسجودی به عنوان رییس شورای شهربیله سوار تاکید کرد : در تمامی این روزها که در خدمت مردم شهرمان بودیم سرهنگ اختری فرمانده سپاه در بیله سوار همواره یاریگر ما بوده اند و جا دارد به صورت ویژه از تلاش و همراهی ایشان تشکر و قدردانی داشته باشم.
همچنین تلاش شهردار محترم شهردار بیله سوارکه کارهای بزرگی انجام داده است ازجمله اورهال شدن کارخانه اسفالت ، کنده کاری خیابان ها با دستگاه ورتیکن به ابعاد ۳۵هزارمترمربع که از آن ۱۷هزار و ۵۰۰مترمربع آن اسفالت با برآورد اولیه ۱۲۰میلیون تومان انجام شده است. و بقیه آن نیزدر دست اقدام است.همچنین احیای ۲۷۰۰تن آسفالت به ارزش ریالی ۶۵۰ میلیون تومان ازجمله صاحبان کارخانه اسفالت سازی مهراوران و گوهری در سالهای ۹۵-۹۶-۹۷که در دوران شهرداران سابق اتفاق افتاده بود از دیگر اقدامات وی بود.
انامی گفت: از تلاش کارشناس خدمات شهری دکتر مهدی گلچهره و حاج پرویز کیانی به عنوان ذیحساب شهرداری بسیار تشکر میکنم که در این مسیر یاریگر شورا بوده اند.
همچنین جا دارد از تلاش دیگراعضای شورا جابر فتحی و سید رسول فاطمی نیزقدردانی کنم.

گفتگو:فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *