پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی اردبیل آغاز شده است

پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی اردبیل  آغاز شده است

به گزارش روزنامه برای اردبیل، داریوش لطیفی در نشستی که با خبرنگاران داشت اظهار کرد: پذیرش دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان اردبیل از چهارم شهریور ماه شروع شده و داوطلبین از طریق سایت سازمان سنجش می‌توانند نسبت به انتخاب رشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی اقدام کنند.
وی تصریح کرد: داوطلبین مقطع کاردانی می‌توانند از چهارم تا یازدهم شهریور و داوطلبین مقطع کارشناسی از یازدهم الی هفدهم شهریورماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
رییس دانشگاه علمی – کاربردی اردبیل افزود: پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان در سال ۹۸ نسبت به سال‌های ماقبل ۲۰ درصد افزایش داشت که این موضوع بیانگر عملکرد مطلوب استان در حوزه مهارتی و تربیت نیروی کار ماهر است.
لطیفی ادامه داد: رشته های تحصیلی جدید از جمله رشته بورس و همچنین رشته های جدید در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات نیز برای مهارت آموزی در زمینه های مختلف به این دانشگاه اضافه شده است.
وی گفت: در حال حاضر ۳۸ رشته در مقطع کارشناسی و ۶۷ رشته در مقطع کاردانی آماده پذیرش دانشجو است.
وی انتخاب مرکز علمی-کاربردی ذوب آهن اردبیل به عنوان یکی از ۱۰ مرکز برتر کشوررا یاداور شد و اذعان کرد: مرکز علمی-کاربردی ذوب آهن اردبیل دردومین سال متوالی جزو ۱۰ مرکز برترکشورانتخاب شده است.
رییس دانشگاه علمی – کاربردی اردبیل بیان کرد: از ۱۵ شهریور ماه به دو صورت حضوری و مجازی کلاسها شروع و دروس نظری و عملی وکارگاهی به ترتیب به صورت مجازی و حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: در حالی که این دانشگاه تا ۷۰ درصد شهریه دانشجویان را تقسیط می‌کند حدود ۳۰ الی ۱۰۰ درصد تخفیف نیز برای قهرمانان ورزشی مشتاق به تحصیل در نظر گرفته است.
لطیفی اظهار کرد: بر اساس مصوبه دولت دانشگاه علمی و کاربردی فقط در ۱۳ مرکز خصوصی و غیردولتی حق جذب دانشجو دارد، لذا به دنبال درآمدزایی نبوده و ارتقای علمی جامعه ازاولویتها و اهداف آن است.
پس از آن دلاورمشار رئیس دانشگاه و مسئول هماهنگی امور بین الملل دانشگاه علمی – کاربردی در مورد سیاست های بین الملل دانشگاه علمی کاربردی اظهار کرد:این دانشگاه در زمینه جذب دانشجو در سطح بین الملل برنامه ریزی های متعددی انجام داده است و با توجه به استعدادهای استان اردبیل و قرار گرفتن ذوب آهن در رده های برترکشوری ظرفیتهای لازم در این مورد را دارد.
وی حمایت از شرکت‌های نوآوری را جزو اولویت‌های دانشگاه جامع – علمی کاربردی خواند و افز ود: در راستای حمایت از این شرکت ها حدود ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت با سود ۲ درصد به مراکزی که شرکت نوآوری راه‌اندازی کنند تعلق می‌گیرد.
مشاور رئیس دانشگاه و مسئول هماهنگی اموربین الملل دانشگاه علمی کاربردی ادامه داد:برگزاری آزمون های متمرکز به منظور بررسی کیفی آموزشها،تاکید بر تولید محتوا ،تعدد مراکز پژوهش و ایجاد مراکز علمی کاربردی در خارج از کشور برای بین المللی کردن این دانشگاه از جمله برنامه های این دانشگاه است.
دلاور گفت: در حال حاضر ۵۰۰ دانشجوی خارجی در کشور وجود دارد که با پرداخت شهریه ۱و نیم برابری در کشور اقامت دارند اما در نظر داریم آموزشهای مهارتی به صورت بین المللی باشدکه بدین منظور تبادل دانشجوومدرس با کشورهای مختلف خواهیم داشت.
وی با اشاره به این موضوع که در کشوری مثل آلمان اکثرمهندسان در دانشگاههای علمی کاربردی تربیت می شوند گفت : آموزش زبان و رشته های مورد نیاز بین المللی در راستای رسیدن به اهداف بین المللی جزو اولویتهای این دانشگاه است.
دلاور ادامه داد : رویکرد ما این است که ازتوانمندیهای داخلی با توجه به منابع موجود بتوانیم برای حل مسائل کشور استفاده کنیم و بر این اساس آموزش مهارتهای عملی نیز انجام می شودکه از محیط کار خود دانشگاه یا سازمانهای دیگر برای دستیابی به این هدف استفاده می شود.
مشاور رئیس دانشگاه و مسئول هماهنگی اموربین الملل دانشگاه علمی کاربردی بیان کرد: با توجه به اینکه محوریت کار براساس آموزش است و مدرسان و اساتید نقش کلیدی در امر آموزش وارزیابی دارندمرکزی نیز برای آموزش و باز آموزی مدرسان راه اندازی می شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *