مدارس با کدام تمهیدات و تجهیزات متناسب بازگشایی می شود؟

مدارس با کدام تمهیدات  و تجهیزات  متناسب بازگشایی می شود؟

آیا کسی میتواند مدعی شود که حتی حداقل یک مدرسه در سطح کشور متناسب با پروتکل های قابل قبول در مجامع پزشکی دنیا آماده شده و فردا شنبه ۱۵ شهریورماه آماده استقبال از دانش آموزان است؟چرا با جان بچه های مردم بازی می شود؟
جناب وزیر شما را چه شده است.در سال های ماضی و ایام عادی مدارس مهرماه شروع می شد.اما در این ایام دلهره آور و خطرناک کرونایی شما ها به سرعت طوفان حضرت نوح به استقبال کرونا رفته و ۱۵ روز زودتر از موعد مقرر آنهم یهویی به بازگشایی مبادرت می ورزید.
آیا اعلام بازگشایی یهویی مدارس,استقبال از کرونا و به مسلخ بردن به همین راحتی بچه های مردم نیست؟
جناب وزیر! آیا تشکیل جلسات درون سازمانی برای بازگشایی مدارس بدون هماهنگی قبلی و جامع و کامل با وزارتخانه ها و ارگان های مرتبط با موضوع, خودزنی نیست؟
آیا بازگشایی همین جوری مدارس دهن کجی به همه زحمت های مردم و کادردرمان در طول ماه ها لحظات طاقت فرسا و سخت مبارزه و کنترل نسبی آن در سطح کشور نمی باشد؟
جناب وزیر آیا دیدن پروتکل های سختگیرانه مورد ادعای شما در بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در کلاس درس آن هم فقط بر روی کاغذ بدون توجه به تأمین زیرساخت ها و ملزومات لازم توهین به شعور مردم و دانش آموزان نیست؟
جناب وزیر آیا استانداران در استان مسئول ستادی یا شورایی بازگشایی مدارس در ایام کرونا با توجه به قدرت حاکمیتی استانداران در به صف کردن ادارات و ارگان ها و شهرداری ها و …و الزام آنها به همکاری لازم هستند؟ و یا این کار شما فقط در حیطه ی کاری و امکانات محدود ادارات کل آموزش و پرورش استان ها,مناطق و نواحی شهرها تعریف شده است اگر چنین است پناه برخدا.
سئوال آخر آنکه جناب وزیر علم بهتر است یا ثروت؟!!! آیا_ دانش ترجمه ایی و فقط ذهنی و بدون کاربرد با کمترین ویژگی مهارتی در مدارس _که واقعیتی تلخ است بهتر است یا ثروت سلامتی بچه های مردم؟
«فأین تذهبون» پس جناب وزیر التماس تفکر و تعقل, التماس پرهیز از شتاب زدگی که کرونا دوستدار شتاب زدگی است. کاری نکنید که در تاریخ نامتان به تسهیل کننده ابتلا دانش آموزان به ویروس منحوس کرونا, این بلای قرن ثبت شود.

یادداشت:صادق فرهمند امین

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *