آزادی ۲۱۹ زندانی جرایم غیرعمد در سال گذشته

آزادی ۲۱۹ زندانی جرایم غیرعمد در سال گذشته

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل گفت: در سال گذشته بیش از ۲۱۹ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی با مساعدت خیرین وکمک دستگاه قضایی استان و همچنین گذشت شکات با مبلغ محکومیت ۳۷۴میلیاردو ۵۳۹میلیون ۳۸۵هزار ریال از زندان های استان آزاد شدند.

کریم الله محبوبی در گفتگو با روزنامه برای اردبیل، اظهارداشت : ستاد دیه سازمان غیر انتفاعی و غیر تجاری است که به همت سید اسدالله لاجوردی در سال ۱۳۶۹ فعالیت خود را در سطح کشور با هدف کمک به زندانیان جرایم غیر عمد ومالی آغاز کرد .
محبوبی گفت: ستاد دیه استان اردبیل از سال ۱۳۸۱ راه اندازی شده است و ۱۸ سال است که برای آزادسازی زندانیان غیر عمد و مالی تلاش می کند.
او بیان کرد: در طی این مدت بیشترین فعالیت از سال ۱۳۹۵ به بعد بوده است و اکنون هم با توجه به شیوع بیماری کرونا فعالیت های خود را تعطیل نکرده و همچنان با برنامه های غیر حضوری و مجازی در تلاش برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی است.
مدیر نمایندگی ستاد دیه ی استان اردبیل ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۲۱۹ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی با مساعدت خیرین وکمک دستگاه قضایی استان و همچنین گذشت شکات با مبلغ محکومیت ۳۷۴میلیاردو ۵۳۹میلیون ۳۸۵هزار ریال از زندان های استان آزاد شدند.
محبوبی درخصوص برگزاری جشن های گلریزان گفت : در سال گذشته ۳۲ جشن گلریزان برگزارشدکه ۱۰ مورد در شهرستان ها، ۲۰ مورد در بخش ها و ۹ مورد هم در دهستان ها بود که شاهد افزایش ۶۰درصدی کمک های خیرین در استان بودیم .
او اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور ۴۰ مورد جشن گلریزان ” ۱۱مورد شهرستان ،۲۰موردبخش و ۹مورد دهستان “به صورت غیر حضوری از طریق برنامه های تولیدی در صداو سیما و شبکه های مجازی در استان و شهرستان ها برگزار گردید که حوزه های قضایی سرعین ، پارس آباد ،خلخال ، نمین و بخش خورش رستم (هشتجین ) در این امر خداپسندانه در سطح استان رتبه ی برتر را کسب کردند.
محبوبی میزان کمک خیرین در جشن های گلریزان ماه مبارک رمضان امسال رابیش از ۲۵میلیارد ریال اعلام کرد و افزود جمع آوری کمک های مردمی همچنان ادامه دارد.
وی تعداد زندانیان آزادشده در سال جاری ۹۱نفر با مبلغ محکومیت ۱۳۵میلیاردو ۷۵۰میلیون ۲۵۳هزارو ۴۰۶ریال اعلام کرد.
محبوبی گفت : در دومین جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی نمایندگی ستاددیه ی استان ۵۷زندانی غیر عمد ومالی با مبلغ بیش از ۷۰میلیارد ریال اززندان های استان آزاد شدندکه۳۸ نفر آنها با مشارکت بنیاد مستضعفان ، ۱۶نفر با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه ی استان ، ۲نفر باپرداخت خیرین ستاددیه ی کشور و ۱نفر دیگر بامراجعه مستقیم خیرین به زندان های استان آزاد شدند.
مدیر نمایندگی ستاددیه استان تصریح کرد: سومین همایش جامعه ی روحانیون و حسینیان دارالارشاد اردبیل به صورت مجازی و غیر حضوری با عنوان هر مسجد، آزادی یک زندانی در طول ماه های محرم و صفر با مشارکت اداراه اوقاف و امور خیریه ی استان برگزارخواهد شد.

گفتگو : فینا عباسی نیا

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *