پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه راهدارخانه آلوارس سرعین

پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه راهدارخانه  آلوارس سرعین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: پروژه راهدارخانه آلوارس سرعین ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل،کلیم اله وثوقـی در بازدید از روند احداث این پروژه افزود: ساختمان اداری این راهدارخانه با تلاش راهداران دیار سبلان هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
عضو شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه در جهت تحقق شعار زمستان بیدار و رونق گردشگری راهدارخانه آلوارس سرعین درحال احداث است افزود: عملیات احداث راهدارخانه آلوارس در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع شامل ۲۰۰ مترمربع ساختمان اداری و ۱۸۰ مترمربع آشیانه ماشین آلات از خرداد ۹۷ شروع شده است.
دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل از آماده افتتاح بودن آشیانه ماشین آلات راهدارخانه آلوارس سرعین خبر داد و بر تخصیص اعتبارات لازم جهت تکمیل این پروژه تاکید کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل تحقق شعار زمستان بیدار استاندار اردبیل، رونق گردشگری و توسعه ورزش‌های زمستانی را از اهداف اصلی اجرای پروژه راهدارخانه آلوارس عنوان کرد.
وثوقی با اشاره به اینکه استان اردبیل ۶ هزار و ۳۷۲ کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستائی و بزرگراه دارد و ۹ راهدارخانه نیز در محورهای مواصلاتی استان فعال است تصریح کرد: برای اجرای این پروژه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی در نظر گرفته شده است.
وی ارتقای ایمنی محور ارجستان و تبدیل آن به راه فرعی را از اولویت های کاری راهداری دانست و برای خط کشی محورهای پرتردد و گردشگری ارجستان و آلوارس قول مساعد داد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل تجدید خط کشی ۵۳۵کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در ۵ ماه گذشته را یادآور شد و گفت: برای خط کشی محورهای روستائی شهرستان سرعین درسال جاری تاکنون اعتباری به این اداره کل ابلاغ نشده که امیدواریم این مهم ازمحل اعتبارات استانی تامین شود.
در این بازدید که بدری نماینده مردم شهرستانهای اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت با قدردانی از تلاش های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل افزود: احداث این راهدارخانه می تواند در رونق ورزش های زمستانی و توسعه بخش گردشگری نقش مهمی ایفا کند.
وی بر استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان سرعین و رفع مسائل محورهای ارجستان و آلوارس تاکید کرد.
صادرات ۸۳ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۸۳ هزارتن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار در ۵ ماه گذشته صادر شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل افزود: این میزان کالا توسط ۳ هزارو۶۸۶ دستگاه كاميون از مرز بيله سوار صادر شده كه از اين تعداد بیش از ۸۰ هزار تن کالا توسط ۳ هزارو۵۵۲ دستگاه كاميون ايرانی و ۲هزارو۹۷۱ تن كالا توسط۱۳۴ دستگاه كاميون گرجی از مرز خارج شده است.
عضو شورای اداری استان اردبیل محصولات کشاورزی، انواع شیشه ،پسته، سنگ ساختمانی،کاشی،خرما و نمک را عمده کالاهای صادر شده ایرانی عنوان کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز را یادآور شد و افزود: در ۵ ماه گذشته ۷۸ هزارو ۵۳۱ تن کالا توسط ۳هزارو ۳۰۰دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.
دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: آب معدني، برنج، گچ، سنگ های ساختمانی،سیمان،ام دی اف، نئوپان، نمک، پروفیل، هیدروکربن و بیسکویت عمده ترين كالاهای ترانزيت خروجی شده هستند.
جلوگیری از ۲۹۴ مورد ساخت و سازغیرمجاز و تجاوز به حریم راه در اردبیل
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۲۹۴ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و سازغیرمجاز شناسائی، توقف و قلع و قمع شد.
علی صبحی در بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان گرمی تصریح کرد: از این میزان۱۳۶ مورد ساخت و سازغیرمجاز شناسائی، به ۱۲۴ مورد توقف و اخطار ساخت صادر و ۳۴مورد دیگر نیز با هماهنگی و اخذ دستور قضائی در۵ ماه گذشته قلع و قمع شده است.
وی افزود: در مدت یاد شده ۲۵۹ مورد تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز در حریم قانونی راه توسط گشت های راهداری شناسائی، برخورد و قلع و قمع شد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل آباد با قدردانی از حمایت های دستگاه قضائی استان، حفاظت و صیانت از راه و حریم آن را خط قرمز راهداری دانست و بر برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرد.
صبحی ۱۴۹ کیلومتر اصلاح و بازسازی کانال های طرفین راه، تعمیرات ۱۳۸ دستگاه ابنیه فنی تنقیه و لایروبی، بیش از ۲۰۹ هزار مترمربع لکه گیری و رفع چاله های محورها، ۵ هزارو۶۰۰ مترمکعب شن ریزی راههای شنی و شانه راهها و هم چنین ۴۲ هزار مترطول درزگیری راههای آسفالته را از دیگر اقدامات راهداران سخت کوش دیار سبلان در ۵ ماه گذشته برشمرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *