شانس زیادی برای کسب سهمیه المپیک را دارم

شانس  زیادی برای کسب سهمیه  المپیک را دارم

بهنام شیری، قهرمان پرتاب دیسک و عضو تیم ملی دوومیدانی ایران گفت : بزرگترین مشکلی که من دارم این است که باوجود شانس زیاد برا ی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ ، اما حمایت ویژه و چشمگیر و قاطعانه ای از من نمی شود
بهنام شیری قهرمان پارس آبادی پرتاب دیسک کشور در گفتگو با روزنامه برای اردبیل، بیان کرد: مقام های خوب و بسیار زیاد آسیایی و بین المللی برای استان و کشور کسب کرده ام اما تاکنون هیچ تجلیل و مراسمی جهت این کار از من انجام نشده است.حتی از طرف مسئولین استانی مانند استاندارو غیره.
وی با بیان اینکه فقط یکبار معاون سیاسی اجتماعی استانداری به منزل ما آمده اند و حرف زدند و بعدا خبری نشد عنوان کرد ،هزینه های این ورزش از جمله کفش و دیسک تخصصی بسیار زیاد است، تنها چند مورد کمک هزینه در طول این چند سال به بنده شده است اما هزینه های فعلی امکانات و لوازم برای آماده سازی و آمادگی بیشتر کفاف نمی دهد و نمی توانم تماما از خودم بپردازم.
شیری اضافه کرد مدیرکل جدید ورزش و جوانان نیز از مشکلات ما باخبر است و امیدوارم بیش از پیش بفکر ما ورزشکاران باشند چرا که خودشان نیز از قهرمانان این استان و کشور هستند.
شیری با اینکه زمان و عمرجوانی خودش را در این راه گذاشته است خواستار حمایت قاطعانه و حداکثری مسئولین از وی شد .
چندین مقام ملی و بین المللی و آسیایی دارم
بهنام شیری گفت در سال ۱۳۸۹ در مسابقات انتخابی تیم ملی در شیراز توانستم به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شوم و همراه با این تیم به مسابقات آسیایی جوانان در سریلانکا۲۰۱۲ اعزام شدیم که توانستم اولین مدال آسیایی خودم را با پرتاب ۵۵/۵ با نشان برنز را بدست آورم .بلافاصله در همان سال در مسابقات جهانی جوانان در بارسلونا شرکت کردیم که مقام هفتم را بدست آوردم.
وی ادامه داد در مسابقات بین المللی ترکیه در سال ۲۰۱۵ توانستم مقام سوم را کسب کنم و برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ آماده شوم . اما در انتخابی و کسب سهمیه نتوانستم و موفق به ورود به المپیک نشدم . شیری افزود بعد از المپیک دیگر به صورت کاملا متمرکز در تهران زندگی کردم و فدراسیون یک مربی خارجی اهل روسیه بنام چرکوف را برای من استخدام کردند و زیر نظر ایشان در تهران و پارس آباد تمرینات تخصصی مفیدی انجام دادم . بعد از موفقیت در چند دوره مسابقات باشگاهی کشور ، در سال ۲۰۱۷ در مسابقات انتخابی تیم ملی و کسب سهمیه بازی های آسیایی اندونزی در تهران توانستم رکورد ورودی و سهیمه این مسابقات را با پرتاب ۶۱/۸۴ متر را کسب کنم.
شیری با بیان اینکه به همراه احسان حدادی در این مسابقات حاضر بودیم توانستم با اختلاف بسیار کم و بدلیل استرس زیاد مقام چهارم را بدست آورم . شیری افزود در سال ۲۰۱۹ نیز در ۲ مسابقه بسیار بزرگ و بین الملی نیز شرکت کردم که در رقابت های آسیای قطر با پرتاب ۶۰/۸۹ متر مقام دوم و در رقابت های هندوستان نیز مقام اول را برای کشور عزیزم کسب کردم.
عضو تیم ملی دوومیدانی ایران بیان کرد که شانس بسیار زیادی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ دارم. زحمات بسیار زیادی را در طول این سال ها با وجود دئری از خانواده و زندگی در تهران متحمل شده ام و امیدوارم بتوانم با توکل بخدا امسال برای اولین بار در تاریخ ورزش استان سهمیه المپیک برای رشته پرتاب دیسک را بدست آورم.

گفتگو:سید امین موسوی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *