دفاع همچنان باقی است

دفاع همچنان باقی است

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در ۳۱ شهریورماه نمایشگاه رزمی – فرهنگی دفاع مقدس در منطقه شورابیل افتتاح شد.
به گزارش روزنامه برای اردبیل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: کسانی که اقدام به منظور براندازی جمهوری اسلامی حمله را آغاز کردند وتلاششان همواره سرنگونی نظام نوپای انقلاب اسلامی بود کاش میدیدند که سربازان و فرماندهان دلیراین کشور بعد از چهل سال همچنان پشتیبان این نظام هستند.
اراده مردم ایران توطئه های دشمن را خنثی کرد
سردار جلیل بابازاده ادامه داد: دشمنان توطئه میکنند تا نظام انقلاب اسلامی را با جنگ روانی مواجه سازند اما باید بدانند که در این جنگ اراده ها که قصد به ستوه آوردن عزم مردم این کشوررا دارند این مردم حتی در شرایط سخت تحریم و کرونا نیز مقاومت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: چگونه است که پلیس آمریکا جان یک انسان را می گیرد اما به نقض حقوق بشر متهم نمی شود اما در ایران اگرشخصی به حکم مدون قضایی اعدام شود به مثابه نقض حقوق بشر قلمداد می شود.
رونمایی از کتاب فاخر در رثای سردار سلیمانی
وی ضرورت جمع‌آوری خاطرات و گردآوری آثار فاخر و ارزشمند هشت سال دفاع مقدس را با همراهی رزمندگان و ایثارگران حرکتی ارزشمند توصیف و خاطرنشان کرد: به زودی کتاب فاخری در رثای سردار شهید سلیمانی در اردبیل رونمایی خواهد شد که جزو آثار فاخر و نفیس به شمار می‌رود.
وی به رشادتهای شهدای هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد وتاکید کرد: آنان که داوطلبانه به جبهه های جنگ رفتند اینگونه با جان ودل برای سربلندی و پیروزی این نظام مایه جنگیدند.
اولویت خدمت رسانی به مردم است
سردار بابازاده گفت: تمام زیر ساخت های کشورنیز برای ارائه خدمت به این مردم است و همواره باید در راستای انسان محوری حرکت کنیم.
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) بیان کرد: شهدا برای عزت همین مردم جنگیدند و چه خوب است که نمایندگان و مسئولان و فرماندهان نیز شرایط این مردم را درک کنند و خدمت رسانی به آنان را دراولویت امورخود قرار دهند.
سردار بابا زاده افزود: جنگ تحمیلی همواره با معنویت ها و فداکاریها همراه بود چرا که از نفس مسیحایی امام راحلمان برخوردار بود.
وی یادآور شد: باید قدردان رزمندگانی باشیم که از شمالی ترین نقطه کشور تا جنوبی ترین نقطه آن به دفاع از این کشور پرداختند.
در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه رزمی _فرهنگی سرهنگ عباس زاده در گفتگو با خبرنگار روزنامه برای اردبیل گفت: سالروز هفته دفاع مقدس فرصتی است تا مروری هر چند اجمالی بر آن برهه پر افتخاراز تاریخ انقلاب اسلامی داشته باشیم.
مقاومت از برکات هشت سال دفاع مقدس بود
معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس (ع) با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی براین که هر روز این جنگ برای ما برکتی داشته است که در همه صحنه ها از آن بهره جسته ایم بیان کرد: به دلیل اینکه ایران اسلامی آغازگر این جنگ نابرابر نبوده و این نظام نوپا که امروزبه یمن رشادتها و غیور مردی ملت ایران به بلوغ و پختگی رسیده است صرفا در مقام دفاع دربرابر ظالمی بود که خیال تجاوز به مرزو بوم این کشور و نوامیس این ملت را در سر می پروراند. اما بدیهی است تا فتح خرمشهر و تا زمان تادیب کامل متجاوزگران این جنگ باید ادامه می یافت تا با کسب برتریهای نظامی بخصوص بعد از فتح خرمشهر در عرصه های بین المللی و دیپلماتیک نیز از مواضع قدرت به دفاع از حقوق این ملت اقدام کند.
وی ادامه داد: به استناد فرمایش گهربار امام (ره) حداقل برکات جنگ عبارت بود از اینکه این ملت و این نظام به این نتیجه رسیدند که باید روی پای خود بایستد واین یعنی استقلال و آزادی .
وی به اقتدار ایران بعد ازجنگ اشاره کرد و افزود: دفاع هشت ساله مقدس بود چراکه باعث شکسته شدن ابهت دو ابر قدرت غرب و شرق برای اولین بار در طول تاریخ شد واین یعنی تبدیل به قدرت شدن تا هیچ وقت کسی خیال تجاوز به این مرز و بوم را نداشته باشد . کشوری که در جنگ جهانی اول و دوم بدون مبارزه توسط بیگانگان ومتفقین تصرف شد و نیروهای آن ها در خیابان های تهران رژه رفتند به ورطه تاریخ سپرده شد وبه یمن رشادتهای دلیرمردان این سرزمین این بخش از تاریخ دیگرتکرار نخواهد شدچنانکه مقام معظم رهبری فرموده اند: جنگ هشت ساله ما را قوی تر کرد.
بسیج دفاع را مردمی و همگانی کرد
سرهنگ عباس زاده ارکان اصلی جنگ در این پیروزی و به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی را بسار مهم برشمرد و گفت:یکی ازارکان اصلی جنگ درایران اسلامی وجود پربرکت حضرت امام خمینی (ره) بود که با تکیه بر امدادغیبی و الهی و با اتکاء به قدرت لایزال الهی حتی برای لحظه ای هم در برابر این قدرتهای نامشروع و پوشالی متجاوز از خود ضعف نشان ندادالبته از نفش سایر مسئولان دولتی و حکومتی نباید غفلت کرد.
معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس (ع) به نقش مثال زدنی نیروهای مسلح مانند ارتش قهرمان ژاندارمری و سپاه در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود:علیرغم اینکه شیرازه ارتش در روزهای ابتدای جنگ تا حدود زیادی به هم ریخته بود ولی با بازیابی و سازماندهی و ساماندهی، افسران انقلابی و دلسوز وطن در کوتاهترین زمان به نبرد حق علیه باطل وارد شدند و اجازه ندادند دشمن برای همیشه برتری نظامی داشته باشد.
همچنین سپاه که خود مولود انقلاب است به آرایش وسازماندهی خود پرداخت وبا کمترین امکانات و حتی بعضا با استفاده از غنائم جنگ به مصاف دشمنی که تا بن دندان مسلح بود رفت وکارشکنی های نفوذیها که هیچ اعتقادی به دفاع مردمی وسپاه نداشتند آنها را مایوس نکرد .
عباس زاده رشادتهای بسیجیان را در طول این مدت یادآورشد و خاطرنشان کرد: بسیج ؛ این شجره طیبه که خود از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بود با سازماندهی نیروهای مردمی به دفاع مقدس زیباییهای خاصی داد و دفاع را مردمی و همگانی کرد وبه همه اقشار مختلف مردم در هر قشر سن وتخصصی نقش داد و امروز همه می دانیم که دفاع همچنان باقیست و این لشگر مخلص خدا امروز در عرصه های مختلف مقابله با جنگ سخت و جنگ نرم به صورت تمام قد در همه عرصه ها متجاوزان را مایوس کرده است.
وی ادامه داد: وظیفه امروز ما و بخصوص رزمندگان پر افتخار هشت سال دفاع مقدس نگارش خاطرات و وقایع جنگ هست تا از هرگونه تحریف تاریخی که مقام معظم رهبری در ۳۱ شهریور ماه سال ۹۹در دیدار با رزمندگان به آن اشاره فرمودند ممانعت کنیم.

گزارش:فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *