عملکرد مدیریتی خریدار قابل دفاع است

عملکرد مدیریتی خریدار قابل دفاع است

سفر ریاست قوه قضاییه به اردبیل انجام شد و برخی مطالبات استانی با حضور وی مطرح و پیگیری گردید .
آنچه به حساسیت این سفر می افزود ، حواشی مطرح شده پیرامون واگذاری کشت و صنعت مغان بود، اکثر رسانه های هم سو به یکباره با نزدیک تر شدن به سفر ریاست قوه قضاییه به استان با حجم وسیعی به واگذاری کشت و صنعت مغان زوم کرده و به صورت گسترده ای علیه این واگذاری تولید و تکثیر محتوی کردند که باعث شد مسئله واگذاری کشت و صنعت مغان و واکنش ریاست قوه قضاییه به آن به مرکز توجهات افکار عمومی تبدیل شود .
در جلسه ای با عنوان احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی به صورت اختصاصی و با حضور مسئولان ذی ربط واگذاری کشت و صنعت بررسی شد . به صورت خلاصه میتوان گفت خروجی این جلسه در دو بحث قیمت گذاری و روند واگذاری متمرکز بود ، اهلیت خریدار، عملکرد مدیریتی خریدار و سرمایه گذاری و اشتغالزایی مواردی بود که هیچ کدام از حاضران و حتی مخالفان بحثی در این خصوص انجام ندادند، به عبارتی رضایت از عملکرد مدیریتی خریدار کشت و صنعت ، حجم سرمایه گذاری و اشتغالزایی از سوی موافقان واگذاری اذعان و از سوی مخالفان با سکوت مواجه شد .
نقطه عطف این جلسه مدیریت مدبرانه و هوشمندانه جلسه توسط ریاست قوه قضاییه بود که با تاکیید بر رعایت صد درصدی حقوق عامه و حفاظت از بیت المال تحت تاثیر جو سازی های رسانه ای و اظهارات مخالفان قرار نگرفت و بررسی های بیشتر آمار و اسناد را خواستار شد که به صورت دستورات شش بندی وی در رسانه ها منعکس گردید .
۱ . فهرست کلیه اراضی، اموال و داراییهای شرکت احصا و گزارش کارشناسی آن ارائه شود۲ . اموال و داراییهای شرکت، بطور شفاف، کارشناسی و ارزش گذاری شود. ۳ . هیات داوری به دور از فشارها و با در نظر گرفتن مصالح ملی و بیت المال، درخصوص تایید یا ابطال قرارداد فعلی واگذاری براساس حق و عدل اظهارنظر نماید.۴ . قرارداد واگذاری، باید پیوست تخصصی کشاورزی و امنیتی داشته باشد.۵ .هیات مستشاری دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی، در اظهارنظر نهایی خود تسریع نماید.۶ . سازمان بازرسی کل کشور در تمامی مراحل نسبت به رعایت قانون، نظارت موشکافانه و دقیق داشته باشد. در تمامی این موارد میتوان عدالت محوری و قانون مداری را لمس کرد ، امری که از ریاست قوه قضاییه انتظار می رفت و الحق نیز چنین شد .
رئیس قوه قضائیه :
نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان در هیات مستشاری دیوان محاسبات مطرح است
آیت الله سید ابراهیم رییسی در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت مغان گفت: نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان در هیات مستشاری دیوان محاسبات مطرح است و مجلس نیز تحقیق و تفحص از آن را دنبال می‌کند؛ سازمان بازرسی کل کشور نیز نظریات خود را در رابطه با این واگذاری ارائه می‌کند.
استاندار اردبیل :
شایعات صحت ندارد
اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در این جلسه گفت :ما در روند واگذاری ورود نمی‌کنیم اما عملکرد مدیریت قابل دفاع است. در بررسی و بازرس‌های بعمل آمده مشخص شد بسیاری از شایعات پیرامون نحوه مدیریت و یا تخلفات کشت و صنعت مغان کذب است. برخی اظهار نظرها بی‌انصافی است، هر شایعه ای که از تهران به گوش ما رسیده ، ما با اعزام بازرس بررسی کردیم و حتی در صورت صحت یک مورد اجازه فعالیت به سرمایه گذار نمی دادیم اما تاکنون مشخص شده که شایعات صحت ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:
قیمت کشت و صنعت در افکار عمومی سوال ایجاد کرده است
آیت الله عاملی در جلسه تعیین تکلیف واگذاری کشت وصنعت مغان درحضور ریاست محترم قوه قضائیه و هیات بلندپایه همراه ایشان اظهار داشت : بدون هیچ تردیدی قیمت تعیین شده برای کشت و صنعت مغان عادلانه نیست و در افکار عمومی سوال بزرگ و گره بزرگ درست کرده است و با آرمانی بودن انقلاب هم سازگار نیست .
از مباحث مطرح شده در این جلسه آنگونه بر می آید که در خصوص مدیریت یا اهلیت خریدار هیچ کدام از اعضا حاضر در جلسه مخالفتی نداشتند چون در این خصوص اعتراض یا سخنی مطرح نشد ، صرفا بحث قیمت گذاری و روند واگذاری مورد تاکید مسئولان حاضر در جلسه بود .
امید که با بررسی های بیشتر دو محور مورد بحث جلسه ، با در نظر گرفتن توانایی های خریدار و تحولات چشمگیر و قابل دفاع در مدت مدیریت بخش خصوصی از جمله اشتغالزایی و افزایش تولیدات و تاسیس کارخانجات و سرمایه گذاری کلان در آینده شاهد بهترین اتفاق برای کشت و صنعت مغان که چشم و چراغ استان است رخ دهد .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *