۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف اجرای پروژه‌های آبخیزداری در استان اردبیل می‌شود

۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف اجرای  پروژه‌های آبخیزداری در استان اردبیل می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۲۱۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و ۴۰ میلیارد ریال از محل سفر ریاست‌جمهوری صرف اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در این استان می‌شود.
شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: پروژه‌های بیولوژیک، تثبیت مالکیت، مبارزه با آفات و سوخت‌های فسیلی در ۱۱ شهرستان استان از جمله مهم‌ترین این پروژه‌های اجرایی می‌باشد.
وی از آماده افتتاح شدن ۱۴ پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری با اعتبار بیش از ۴۷میلیارد ریال بمناسبت گرامیداشت هفته دولت در استان خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها با هدف کنترل سیل، ممانعت از فرسایش بی‌رویه خاک و تغذیه سفره‌های آب‌های زیر زمینی اجرا شده است.
وی با بیان اینکه برای حفاظت از منابع طبیعی مشارکت مردم و نهادهای مربوطه ضروری است، بیان کرد: سال گذشته علاوه بر جلوگیری از تخریب و آتش‌سوزی جنگل و مراتع همزمان سه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ملی استان از دست سودجویان رفع تصرف شد.
مدیرکل منابع طبیعی استان با تاکید بر برخورد قانونی با تخریب‌گران منابع طبیعی از افزایش جریمه ۸۰ میلیون ریالی برای تخریب هر هکتار اراضی ملی خبرداد و افزود: در سال‌های گذشته با همکاری دستگاه قضایی اراضی تصرف شده از دست افراد سودجو و فرصت طلب خلع ید و به دولت بر گردانده شده است.
هدایت در ادامه با دعوت عمومی از اقشار مختلف مردم برای صیانت از منابع طبیعی، رسانه‌ها را به عنوان بازوان اصلی فرهنگ‌سازی توسعه و حفاظت از این میراث ارزشمند دانست.
وی حفظ منابع طبیعی را یک رسالت ملی دانست و یادآور شد: فرهنگ استفاده صحیح از منابع طبیعی با مشارکت آحاد مردم نیاز به نهادینه‌سازی دارد.
فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل منصوب شد
در حکمی از سوی سرهنگ علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سرهنگ محمد نوری به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل منصوب و معرفی شد
در حکمی از سوی سرهنگ علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سرهنگ محمد نوری به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل منصوب و معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل پیش از این سرهنگ یوسف فتحی فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل را عهده دار بود که به افتخار باز نشستگی نائل شده در مراسم تکریم و معارفه از وی بخاطر خدمات و تلاش های انجام شده تقدیر و تشکر به عمل آمد
قاچاقچیان چوب آلات جنگلی با بی سابقه ترین روش قاچاق در دام نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف و ضبط بیش از ۸۰ اصله چوب آلات قاچاق جنگلی با بی سابقه روش قاچاق در استان اردبیل خبر داد
شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار پیام طبیعت در استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: بیش از ۸۰ اصله چوب آلات قاچاق جنگلی در یکدستگاه اتوبوس مسافربری جا سازی واز طریق استان همجوار به استان اردبیل حمل می شد که با هوشیاری و اقدامات ویژه و بموقع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان خودرو فوق در جاده نمین به اردبیل توقیف و محموله قاچاق کشف و ضبط شد
وی افزود: در این رابطه یک نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی استان معرفی شده است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه نیروهای یگاه حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بصورت شبانه روزی و با کنترل گلوگاههای قاچاق استان فعالیت داشته و با متخلفین برخورد جدی خواهند داشت افزود: ‌حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده که انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.
وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده های جنگلی ومرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی بوده اطلاع دهند

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *