ارتقای سه پله ای شاخص دسترسی به اینترنت در استان اردبیل

ارتقای سه پله ای شاخص دسترسی به اینترنت در استان اردبیل

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از ارتقای سه پله ای شاخص دسترسی به اینترنت در استان خبر داد و گفت: با افزایش مقدار شاخص دسترسی مردم به اینترنت در استان نسبت به سال گذشته، رتبه استان اردبیل در این شاخص از ۱۷ به ۱۴ رسیده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتـــباطات و فـــناوری اطـــلاعات اسـتان اردبـــیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقای سه رتبـــه ای این اســتان در میزان دسترسی مردم به اینترنت خبر داد و گفت: مقدار شاخـص دســترسی به اینترنت از ۷٫۰۶۲ به ۷٫۶۴ افزایش یافته و منجر به ارتقای رتبه استان از ۱۷ به ۱۴ در کشور شده است.
وی توسعه زیرساخت های ارتباطی، اجرای پروژه های USO و افزایش ظرفیت پهـــنای باند را از عوامل موثر رشد شاخـــص دســـترسی به اینترنت در استان دانست و افزود: نمره شاخص دســـترسی از دســـترسی مشترکین پهن باند ثابت و سیار و دسترسی خانوارها به اینترنت محاسبه می شود.
بهروز رزمی در پایان اضافه کرد: امیدواریم با تکمیل پروژه های جاری و کاهش شکـــاف دیجیتال، شاهد بهبود روزافزون رتبه اســتان در شاخص دسترسی مردم به اینترنت باشیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:
بهبود ۳۰ درصدی وضعیت رومینگ مرزی در شهرستان گرمی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از بهبود وضعیت رومینگ مرزی در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: با تبدیل سیگنال‌های ضعیف اپراتورهای تلفن همراه به سیگنال‌های متوسط و قوی، بهبود ۳۰ درصدی رومینگ مرزی شهرستان گرمی را شاهد هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از بهبود وضعیت رومینگ مرزی در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده، وضعیت سیگنال‌های ضعیف اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نسبت به مدت مشابه در سال قبل، به ترتیب از ۷ و ۶ درصد به ۵ و ۴ درصد کاهش یافته که منجر به بهبود ۳۰ درصدی رومینگ مرزی شهرستان گرمی شده است.
رزمی در خصوص وضعیت رومینگ مرزی این شهرستان گفت: وضعیت سیگنال‌های قوی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ترتیب از ۸۲ و ۸۰ درصد به ۸۵ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: با پیگیری‌های این اداره کل و با همکاری اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه آذر، تبدیل سیگنال‌های ضعیف و متوسط به سیگنال قوی در سایر مناطق باقی‌مانده شهرستان گرمی برای بهبود کیفیت سیگنال‌ها و کاهش سیگنال‌های مزاحم، از برنامه‌های آتی این اداره کل در سال جاری است.
۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۴

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *